Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-02-2012, 21:40   #1
ocznik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-07-2007
Skąd: Wawa/Piaseczno
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 373
Domyślnie Wskazania poziomu naładowania akumulatora

Witam,

nie mogę znaleźć nic na ten temat szukajką, może wrzucam złe frazy.

Chodzi o wskazania naładowania akumulatora przy selftescie zegarów.
Moje Mondeo pokazuje, że akumulator ma 11.2V jednak gdy w tym samym czasie sprawdzam miernikiem, jest 12.2 - 12.0V.
Zastanawia mnie czy to normalne. Samochód ma błąd związny z niskim napięciem, ale powstał po odpalaniu samochodu po tygodniu stania na mrozie bez odpalania.
W czasie odpalania napięcie w selfteście spada do 10.2V, jednak samochód odpala bez problemu za pierwszym przekręceniu.

Niestety nie miałem możliwości zweryfikowania tego miernikiem przy odpalaniu - brak drugiej osoby.
Podczas pracy silnika w selftescie napięcie ładowania podaje 13.7V (nie sprawdzałem niestety miernikiem).

Samochód stoi na codzień w garażu podziemnym, gdzie panują dodatnie temperatury (6-8 st. C).
Zostawiony dziś na mrozie na 4 godziny po krótkiej jeździe odpalił bez problemu.

Podłączenie prostownika powoduje wzrost napięcia na akumulatorze do 12.8 V (mierzone miernikiem, seltest pokazuje w takim stanie nadal 11.2V).

Czy to normalne zachowanie i wskazania komputera? Zastanawiam się czy akumulator jest rzeczywiście do wymiany (po wyskoczeniu błędu po tygodniowym przestoju na mrozach).


Czy możecie sprawdzić jak to wygląda u Was w samochodach?

Pozdrawiam,
MK

P.S.
samochód nie pokazuje żadnego komunikatu o rozładowanej baterii czy innych takich.

ocznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2012, 08:43   #2
gandolfinek
ford::advanced
 
Avatar gandolfinek
 
Zarejestrowany: 08-09-2011
Model: MK5 TITANIUM
Silnik: 1.5 EB 160KM A6
Rocznik: 2016
Postów: 242
Domyślnie Odp: Wskazania poziomu naładowania akumulatora

U mnie w selftest też pokazuje 11,2V i nie mam żadnych problemów z odpaleniem pojazdu (póki co) a parkuję na strzeżonym pod chmurką.
gandolfinek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2012, 09:33   #3
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,017
Domyślnie Odp: Wskazania poziomu naładowania akumulatora

Już kiedyś pisałem, że selftest z zegarów i parametr bat nie oznacza napięcia na akumulatorze ani napięcia ładowania.
To jest raczej poziom napięcia zasilającego komputer silnika.
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2012, 09:39   #4
Zicher2
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 05-01-2011
Skąd: Piława Górna
Model: Scorpio MKI /Mondeo MKII
Silnik: 2,0 8V / 1,8 16V
Rocznik: 1990 / 1996
Postów: 177
Domyślnie Odp: Wskazania poziomu naładowania akumulatora

Cytat:
Napisał ocznik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Samochód ma błąd związny z niskim napięciem
skasuj i wtedy zobacz wskazania.
Zicher2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2012, 17:01   #5
ocznik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-07-2007
Skąd: Wawa/Piaseczno
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 373
Domyślnie Odp: Wskazania poziomu naładowania akumulatora

skasować można tylko kompem czy są jakieś inne techniki o których jeszcze na forum nie wyczytałem?

Dziś samochód po 9 godzinach na dworze bez problemu odpalił. co prawda za drugim razem, ale pierwszym ledwo go nawet zachełtoliłem.
ocznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2012, 21:07   #6
Hal.9k
ford::beginner
 
Avatar Hal.9k
 
Zarejestrowany: 01-02-2012
Skąd: Kraków
Model: Mondeo Mk4 TitX automat
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2009
Postów: 20
Domyślnie Odp: Wskazania poziomu naładowania akumulatora

Na selfteście: po nocy 11,3V; po uruchomieniu silnika 14,3V (głównie, bo cały czas się szybko zmienia w przedziale 14,1-14,9); po przejechaniu paru km i wyłączeniu silnika 12,1V; przy wyłączonym silniku po dłuższej jeździe, jakieś 200 km 12,3V.

Jak objawia się ten błąd który masz ?
Mój po mroźnej nocy - -15st C - uruchamia się z wyczuwalnym trudem, co nawet mnie specjalnie nie dziwi. Natomiast jak już silnik zaskoczy to na ułamek sekundy pojawia się kluczyk, ikonka "i" (komunikat) z tekstem "usterka ...", którym towarzyszy krótki dźwięk. Trwa to na tyle krótko, że nigdy nie zdążyłem doczytać czego to usterka. Również w podmenu 'ustawienia>...>komunikaty' w Convers+ nie ma żadnego komunikatu. Niczego innego nie zauważyłem, więc póki co to ignoruje.
Hal.9k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.