Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-01-2012, 21:46   #11
ocznik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-07-2007
Skąd: Wawa/Piaseczno
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 373
Domyślnie Odp: metaliczny stukot silnika

jak możesz zrobić dodatkowy test - w momencie jak nie stuka, nie słychać tego dzwięku włącz duże obciążenie prądu + klimę - w tym samym momencie podgrzewanie szyb, światła, radio i klimatyzację. Jeżeli w momencie włączania się to pojawia to chyba będę mógł powiedzieć co się dzieje. Powiąż ten dźwięk z takimi rzeczami czyli np. wyłączone światła i grzanie szyb nie ma, włączenie pojawia się, lub w momencie załączania/wyłączania słychać różnicę w głośności.

ocznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2012, 22:38   #12
redzik99
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 29
Domyślnie Odp: metaliczny stukot silnika

Cytat:
Napisał ocznik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak możesz zrobić dodatkowy test - w momencie jak nie stuka, nie słychać tego dzwięku włącz duże obciążenie prądu + klimę - w tym samym momencie podgrzewanie szyb, światła, radio i klimatyzację. Jeżeli w momencie włączania się to pojawia to chyba będę mógł powiedzieć co się dzieje. Powiąż ten dźwięk z takimi rzeczami czyli np. wyłączone światła i grzanie szyb nie ma, włączenie pojawia się, lub w momencie załączania/wyłączania słychać różnicę w głośności.
Właśnie miałem napisać że dźwięk się nasila w momencie włączenia ogrzewania przedniej i tylnej szyby. Wiec proszę podpowiedz co to za ustrojstwo???
redzik99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2012, 15:48   #13
mrk26
ford::professional
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo MK5 Titanium X Sport
Silnik: 2.0 TDCi 210 Bhp BiTurbo
Rocznik: 2015
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: metaliczny stukot silnika

Też tak mam i to chyba jest kompresor od klimy jest ten dzwięk jak włącze podgrzewanie przednij szyby bo jak samą tylną to nie, głównie jak przednią i to jest chyba kompresor automatycznie się włącza żeby powietrze osuszyć, mogę się mylić ale logicznie wydedukowałem, no chyba że silnik tak pracuje pod obciążeniem w co wątpie, mam tak u siebie od momęntu zakupu, jak się wyłączy grzanie przedniej szyby to wszystko wraca do normy, cisza jak makiem zasiał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mrk26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2012, 20:12   #14
Osmola
ford::average
 
Avatar Osmola
 
Zarejestrowany: 10-09-2009
Skąd: Osmola City
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 78
Domyślnie Odp: metaliczny stukot silnika

sprobuj na zdjetym pasku osprzetu odpalic samochod. Jezeli przestanie stukac to bedziesz mial pewnosc ze to nie silnik.
Osmola jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2012, 15:32   #15
ocznik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-07-2007
Skąd: Wawa/Piaseczno
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 373
Domyślnie Odp: metaliczny stukot silnika

panowie, na moje oko to w tych wypadkach napinacz paska klinowego, kolejna opcja (duzo dalsza) to alternator.
nie wiem jak w 1.8 tdci w mk4, ale u mnie dało się to sprawdzić przez dodatkowe napięcie napinacza, wtedy przestało. Napinacz wymieniony i zero problemów.

w momencie załączenia grzania szyby zwłaszcza przedniej (duży pobór prądu) alternator ma dużo ciężej, przez co napinacz przenosi większe obciążenie i głośniej pracuje jak ma już odpowiednie uszkodzenie/zużycie. to samo będzie się działo przy włączeniu klimatyzacji, jednak przy obecnych temperaturach klimatyzacja się pewnie nie załącza na tyle aby obciążyć. jeżeli ktoś ma ciepły garaż, niech zrobi to w garażu lub oszuka czujnik temperatury zewnętrznej, aby sprężarka od klimy zaczęła dłużej chodzić.
ocznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2012, 15:34   #16
ocznik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-07-2007
Skąd: Wawa/Piaseczno
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 373
Domyślnie Odp: metaliczny stukot silnika

redzik, ja chcesz podjedz do Piaseczna to zobaczę, czy objawy były takie same.
dziś jestem w domu, jutro jeżdżę po Warszawie w poszukiwaniu MK4, może się gdzieś uda spyknąć. tel wysyłam na prv.
ocznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2012, 19:59   #17
redzik99
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 29
Domyślnie Odp: metaliczny stukot silnika

Witam co prawda trochę minęło odkąd założyłem tego posta ale już wiem co dolega mojemu krążownikowi szos. Otóż samochód trafił do mechanika który wyją skrzynię i okazało się że powodem tego stukania jest koło dwumasowe sprzęgło i żeby tego było mało wysprzęglik. O kosztach nawet nie chce myśleć ale jak się zmieszczę w 3tyś to będzie suuuper.
redzik99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2012, 22:56   #18
fatek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-04-2011
Skąd: podkarpacie
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2008
Postów: 70
Domyślnie Odp: metaliczny stukot silnika

Cytat:
Napisał redzik99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam co prawda trochę minęło odkąd założyłem tego posta ale już wiem co dolega mojemu krążownikowi szos. Otóż samochód trafił do mechanika który wyją skrzynię i okazało się że powodem tego stukania jest koło dwumasowe sprzęgło i żeby tego było mało wysprzęglik. O kosztach nawet nie chce myśleć ale jak się zmieszczę w 3tyś to będzie suuuper.
dasz rade ja obilem 3tysie z robota(sama robota to 500pln)duzo czy malo nie wiem bo od kilku lat nie jestem w temacie bo wyjechalem za granice
fatek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2012, 23:32   #19
redzik99
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 29
Domyślnie Odp: metaliczny stukot silnika

mi też powiedział że za robotę 500zł. w sumie to kasa jest mało ważna choć szkoda tyle wydać ale ważne żeby znów smigał
redzik99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2012, 22:05   #20
ocznik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-07-2007
Skąd: Wawa/Piaseczno
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 373
Domyślnie Odp: metaliczny stukot silnika

powiem szczerze, że jak dla mnie dźwięk był całkiem inny niż dwumasa a słyszałem ich kilka w różnych samochodach... no nic.. mam nadzieję, że po wymianie będzie ok.

ja w końcu kupiłem 2.0 tdci z 2007 roku, gold X, już po wymianie dwumasy w ASO jakieś 15 tys. km temu.
ocznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.