Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-12-2013, 22:48   #1
Kessa
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6 tdci / 109PS
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie 1.6 tdci bez-dpf 109km nie wkręca się na niskich obrotach

Witam
Jak w temacie focus 2007r 1,6 tdci 109km bez DPF nie ciągnie od dołu. Tzn. Spokojna jazda 5 bieg przy 80km/h pedał w podłogę ledwo ledwo się rozpędza i ok 100km/h

Jeśli autem jedzie się dynamicznie tzn, nie muli od dolnych obrotów to wszystko jest ok. Auto rozpędza się do 190km/h i doładowanie utrzymuje się na poziomie 2,2-2,3 Bara.

Moje pytanie od ilu obrotów powinno czuć że turbo zaczyna dzialać? w tym samochodzie czuć przyspieszanie od 2000 obr. wygląda to na jakąś nieszczelność, zbyt małe doładowanie przy niskich obrotach?
Proszę o pomoc pozdrawiam

Kessa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2013, 11:19   #2
Kogut87
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 02-11-2012
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 38
Domyślnie Odp: 1.6 tdci bez-dpf 109km nie wkręca się na niskich obrotach

co prawda mam focus 1.6 tdci 90KM i czuć coś dopiero po 2500 obr, ale jeździłem anglikiem 109KM i było podobnie. Poza tym to nie demon szybkości z tym silnikiem to tylko chyba spalanie się liczy 5,5 l na 100 km
Kogut87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2013, 21:47   #3
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: 1.6 tdci bez-dpf 109km nie wkręca się na niskich obrotach

Mój się tak zachowywał. Miałem dziurawą gruchę turbo. Po zmianie jest dużo lepiej. Sprawdź czy zaciąga sztangę do końca na wolnych obrotach. Jak masz kogoś do pomocy , to poproś go aby nagrał albo przegazował auto, a ty sobie nagraj jak sztanga pracuje i porównaj. Jest trochę filmów na YT.

Pojedź do mechanika, niech ci sprawdzi obwód sterowania Turbo, czy trzyma podciśnienie, czy zawór ok, bo to się też lubi zepsuć , czy nie masz jak ja dziurawej gruchy, czy nie zacina się zmienna geometria.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.