Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-02-2024, 18:44   #1
Oleqq
ford::average
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 29-08-2022
Model: Ford Transit Euroline
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2004
Postów: 69
Domyślnie Wymiana silnik 2.0 tdci 125PS FIFA na N7BA

Witam,

Będę wymieniał silnik 2.0 tdci FIFA na N7BA, czy ktoś może potwierdzić, że będzie pasował? W swoim starym silniku wtryski i pompę mam po regeneracji, ale póki co zostaną te co są w nowym silniku. Sprawdzę tylko pompę na obecność opiłków. Z tego co wyszukałem N7BA też ma wtryski z długimi końcówkami. Co mi się rzuciło w oczy, to są pewne różnice, inne umiejscowienie EGR, no i turbo sterowane elektrycznie a nie podciśnienieniowo. Czy wymiana turbo będzie na zasadzie plug & play, czy trzeba rzeźbić? Czy jeszcze na coś trzeba zwrócić uwagę? Nowy silnik nie ma pompy wody i pompy wspomagania, pomijam brak rozrusznika, alternatora, ale to mam akurat u siebie po regeneracji. Tak jest kompletny, nawet z dwumasą, która jest w bardzo dobrym stanie. Operacja jeszcze się nie zaczęła, więc jeśli ten silnik nie podejdzie, albo podejdzie po dużych przeróbkach to odpuszczam temat, więc będę wdzięczny za wszystkie rady.


Ostatnio edytowane przez SRS ; 07-02-2024 o 19:09
Oleqq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2024, 22:43   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: 2,0 TDCi 125KM FIFA gaśnie podczas jazdy oraz nierówna praca na wolnych obrotach

Sam silnik z Mondeo sprzed liftingu w połowie 2003 roku pasuje. Turbinę musisz wziąć ze starego FIFA razem z kolektorem. Pozostały brakujący lub nie pasujący osprzęt i orurowanie też weź z FIFA, łącznie z EGR-em. EGR w zasadzie można zaślepić prostą metodą, odłączając od niego przewód podciśnieniowy i zamykając go czymkolwiek, tak by nie zasysał powietrza. EGR pozostanie na zawsze zamknięty. Dla pracy silnika nie ma to znaczenia, bo FIFA to jedyny silnik rodziny PUMA, w którym EGR nie ma czujnika położenia. Minimalnie pogorszy się zimą dogrzewanie silnika, bo chłodnica spalin EGR-a nie będzie oddawać ciepła. Ale to minimalne zjawisko, te silniki i tak się nie dogrzewają zimą.
Ten silnik (słupek plus głowica) jest w zasadzie identyczny jak FIFA. Zajrzyj do wątku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] post#47

Nawet wtryskiwacze - jeżeli w silniku N7BA są niezłe, mogą pozostać i pracować na sofcie Transita, trzeba oczywiście wpisać ich kody do PCM.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 06-02-2024 o 22:46
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2024, 13:08   #3
RUMAK
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 22-01-2010
Skąd: Warszawa
Model: Transit kontener(3,2 wys.od ziemi.)
Silnik: 2,0 tddi
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wymiana silnik 2.0 tdci 125PS FIFA na N7BA

Cześć,
Podepnę się pod temat wymiany silnika.
Wg serwisu Ford / wiadomo który, na rogatkach Warszawy/moj silnik 2,0 TDDI 100 KM / ABFA/ brak kompresji na wszystkich cylindrach. Wskazówka na zegarze nawet nie drgnęła.
Zastanawiam sie nad jakimś mocnejszym silnikiem.np z Mondeo 115 KM ze zmienna geo lub 136 KM TdcI.

Jakieś sugestie?
inna sprawa, czy jakiś warsztat/mechanik/ podejmie się takiej operacji?
auto ma na sobie zabudowe o wys 3,10 od ziemi.

Pozdrawiam.





Cytat:
Napisał Oleqq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

Będę wymieniał silnik 2.0 tdci FIFA na N7BA, czy ktoś może potwierdzić, że będzie pasował? W swoim starym silniku wtryski i pompę mam po regeneracji, ale póki co zostaną te co są w nowym silniku. Sprawdzę tylko pompę na obecność opiłków. Z tego co wyszukałem N7BA też ma wtryski z długimi końcówkami. Co mi się rzuciło w oczy, to są pewne różnice, inne umiejscowienie EGR, no i turbo sterowane elektrycznie a nie podciśnienieniowo. Czy wymiana turbo będzie na zasadzie plug & play, czy trzeba rzeźbić? Czy jeszcze na coś trzeba zwrócić uwagę? Nowy silnik nie ma pompy wody i pompy wspomagania, pomijam brak rozrusznika, alternatora, ale to mam akurat u siebie po regeneracji. Tak jest kompletny, nawet z dwumasą, która jest w bardzo dobrym stanie. Operacja jeszcze się nie zaczęła, więc jeśli ten silnik nie podejdzie, albo podejdzie po dużych przeróbkach to odpuszczam temat, więc będę wdzięczny za wszystkie rady.
RUMAK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2024, 14:54   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Wymiana silnik 2.0 tdci 125PS FIFA na N7BA

Silniki tddi to silniki z rotacyjną pompą wtryskową Bosch VP 30 lub VP44, natomiast silniki tdci to silniki pracujące w systemie wtryskowym common rail (w Mk6 system Delphi CR). Te systemy mają zupełnie inne systemy sterowania i całą elektronikę (wiązki , PCM, zegary) oraz osprzęt silnika. Taka zamiana nie ma więc żadnego uzasadnienia - tak technicznego jak i finansowego.
Poszukaj identycznego silnika jaki masz - to ma sens. Najlepiej na szrocie specjalizującym się w rozbieraniu rozbitych aut - wtedy jest największe prawdopodobieństwo, ze "nowy" silnik jeszcze żyje...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 01-03-2024 o 14:59
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.