Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-02-2011, 13:04   #11
emonkey
ford::advanced
 
Avatar emonkey
 
Zarejestrowany: 28-08-2009
Skąd: Śrem
Model: Ford Fiesta mk5
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 382
Domyślnie Odp: Dziwne brzęczenie (?) we wnętrzu

Cytat:
Napisał kubaw20055 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O właśnie chodzi mi dokładnie o to, tylko nie wiedziałem jak to dokładnie nazwać/opisać...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla mnie ten dźwięk pochodzi z okolic deski rozdzielczej, chce ją zdemontować ale nie wiem jak za bardzo, a nie chce niczego powyłamywać.
Pozdrawiam

emonkey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2011, 07:38   #12
ishi
ford::beginner
 
Avatar ishi
 
Zarejestrowany: 17-02-2011
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4 80KM
Rocznik: 2004
Postów: 14
Domyślnie Odp: Dziwne brzęczenie (?) we wnętrzu

U mnie w aucie dźwięk ten pojawia się głównie na 2 i 3 biegu, wtedy coś wpada w rezonans, drga przy zwiększeniu obrotów z ~1800 -2100...
Zajmę się tym na wiosnę, myślę że to przy tłumiku osłona z cienkiej blachy.
ishi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2011, 19:45   #13
emonkey
ford::advanced
 
Avatar emonkey
 
Zarejestrowany: 28-08-2009
Skąd: Śrem
Model: Ford Fiesta mk5
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 382
Domyślnie Odp: Dziwne brzęczenie (?) we wnętrzu

Ktoś już demontował deskę rozdzielczą?
__________________
Jeżeli jeszcze Cię nie wyprzedziłem, to na pewno to zrobię Fiesta mk5: Demontaż AirBag Demontaż panelu sterowania nawiewem Termostat wymiana Wymiana tylnych żarówek Odpowietrzanie układu sprzęgła
emonkey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2011, 13:22   #14
Abra
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-10-2009
Model: Fusion
Silnik: 1.4TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Odp: Dziwne brzęczenie (?) we wnętrzu

Witam,
Miałem to samo, irytujące brzęczenie podczas zwiększania prędkości. Znajomy mechanik poradził sobie z tym problemem w dwóch podejściach. W pierwszej kolejności wymienił poduszkę zawieszenia skrzyni biegów, nie miałem pojęcia że była naderwana. Po jej wymianie było już lepiej, ale dźwięki zostały podczas przyspieszania na 3. Podejrzenie padło na lewą poduszkę zawszenia silnika. Pudło. Po wymianie było to samo. Po 2h i wielu próbach podłożył zwykłą uszczelkę samoprzylepną (taką do uszczelniania okien) pod plastykową osłonę. Szczegóły na załączonym zdjęciu.
Prowizorka, ale działa i żadne dźwięki już mnie nie irytują.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 0007.jpg (78.6 KB, 171 wyświetleń)
Abra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2011, 13:57   #15
Jitter
Fusioneer
 
Avatar Jitter
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-12-2009
Skąd: FZ
Model: Fusion Trend Gold-X
Silnik: DuraTec 1.4 (FXJA)
Rocznik: 2009
Postów: 686
Domyślnie Odp: Dziwne brzęczenie (?) we wnętrzu

Zwykle pod tą osłoną jest podłożona jest czarna, mocno porowata gąbka. Otwory montażowe osłony mają przeogromnie duże pasowanie "in plus" - kołek mocujący ma średnicę 8mm, a otwór jest niemal dwukrotnie większy i w dodatku ma kształt prostokątny. Podejrzewam, że z czasem owa osłona obsuwa się w kierunku silnika i "zeskakuje" z podłożonej gąbki - stąd "brzęczenie". U mnie akurat zaowocowało to powstaniem szpary na dole szyby, na którą nasunięta jest górna krawędź rzeczonej osłony. Pomogło podłożenie kawałka tworzywa między kołek, a otwór - od strony naporu osłony na kołek. Dzięki temu zabiegowi osłona cofnęła się na swoje miejsce, usztywniło się jej mocowanie, a całość przestała "pracować".
__________________
Signature coming soon...
Jitter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2011, 09:46   #16
Klocek7
ford::average
 
Avatar Klocek7
 
Imię: RobeK
Zarejestrowany: 08-02-2010
Skąd: Dębica
Model: Focus 1,8TDCi/2004/100KM/Ghia-Sedan +FUSION 1,4TDCi 2004/68KM + Suzuki-GSX-750F/1993/106KM
Silnik: 1,8 TDCi/1,4TDCi/750ccmPB98
Rocznik: 2004/2004/1993
Postów: 178
Domyślnie Odp: Dziwne brzęczenie (?) we wnętrzu

Panowie.
A sprawdźcie zamocowanie anteny dachowej jeszcze. Miałem to samo i po mocnym "dokręceniu" owego elementa (bata anteny) - brzęczenie ustało. Niestety jak zauważyłem nie na długo. Przy odrobinie wolnej chwili zajrzę jeszcze raz.
A co do kwestii: "...Ja mam tak samo że czasem coś mi brzęczy :/ I nie wiem co, Ale to chyba nie to. To taki dźwięk jakby się gdzieś kabel przetarł i robił spięcie, dochodzi to spod deski rozdzielczej..." nie wydaje mi się to słuszne, ale aby wykluczyć sprawdź napięcie wstępne na akumie po kilku (nie z rzędu) nocach postoju - przy zwarciu akuma powinno rozładowywać i miałbyś jako objaw problemy z uruchomieniem zimnego silnika zwł. w zimie, jak było?
I dzięki za wskazówki, oczywiście sam też spr. te "plastyki"
Pozdro.
Klocek7
__________________
Gdzie SIŁA i RACJA się spierają, tam SIŁA MA RACJĘ !!!
Klocek7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2011, 15:39   #17
Klocek7
ford::average
 
Avatar Klocek7
 
Imię: RobeK
Zarejestrowany: 08-02-2010
Skąd: Dębica
Model: Focus 1,8TDCi/2004/100KM/Ghia-Sedan +FUSION 1,4TDCi 2004/68KM + Suzuki-GSX-750F/1993/106KM
Silnik: 1,8 TDCi/1,4TDCi/750ccmPB98
Rocznik: 2004/2004/1993
Postów: 178
Domyślnie Odp: Dziwne brzęczenie (?) we wnętrzu

Witam
Ma rację "Jitter" - otwory i [U]brak[U] kołka mocującego to powód owego brzęku! Na dowód: fotki
Pozdrawiam.
Klocek7
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC00064.JPG (97.1 KB, 154 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC00067.JPG (43.9 KB, 143 wyświetleń)
__________________
Gdzie SIŁA i RACJA się spierają, tam SIŁA MA RACJĘ !!!
Klocek7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2011, 18:24   #18
Jitter
Fusioneer
 
Avatar Jitter
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-12-2009
Skąd: FZ
Model: Fusion Trend Gold-X
Silnik: DuraTec 1.4 (FXJA)
Rocznik: 2009
Postów: 686
Domyślnie Odp: Dziwne brzęczenie (?) we wnętrzu

Klocek7, co za zbieg okoliczności! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dziś po pracy zaglądałem pod maskę swojej Lodówki i zauważyłem, że kołeczek mocujący podszybie po stronie pasażera ma podgięty ku górze łebek! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Także najprawdopodobniej za jakiś czas doczekałbym się jego "odskoczenia", jak to miało miejsce u Ciebie. W moim odczuciu jest to efekt naprężania się sztywnych plastików czasie zimy. Dodatkowo codziennie, w drodze do pracy, pokonuję ok. 100m dość wyboistej drogi gruntowej - w tym czasie auto ulega tzw. "przekaszaniu", co dodatkowo "wysila" plastiki. Już zaopatrzyłem się w zapasowe kołeczki montażowe krajowej produkcji i podmienię je z oryginalnymi w trakcie wybierania liści z komory zasysającej powietrze do wentylacji. Cena 4zł/szt. - nawet nie chcę wiedzieć, ile woła za nie ASO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Signature coming soon...

Ostatnio edytowane przez Jitter ; 24-03-2011 o 18:30
Jitter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2011, 11:56   #19
mmatusiak
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 24-06-2009
Skąd: Pułtusk
Model: fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2003
Postów: 11
Domyślnie Odp: Dziwne brzęczenie (?) we wnętrzu

ja miałem stukanie, klikanie roznoszące się po w całej kabinie przy prędkości 70-100 okazało się po wielu próbach ustalenia denerwujących stuków że to zewnętrzna osłonka drzwi( te małe plastiki przy szybach) - jedno z mocowań odkleiło się i tak stukało w słupek.
mmatusiak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2012, 14:31   #20
ishi
ford::beginner
 
Avatar ishi
 
Zarejestrowany: 17-02-2011
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4 80KM
Rocznik: 2004
Postów: 14
Red face Odp: Dziwne brzęczenie (?) we wnętrzu

Cytat:
Napisał Jitter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Klocek7, co za zbieg okoliczności! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

... W moim odczuciu jest to efekt naprężania się sztywnych plastików czasie zimy. Dodatkowo codziennie, w drodze do pracy, pokonuję ok. 100m dość wyboistej drogi gruntowej - w tym czasie auto ulega tzw. "przekaszaniu", co dodatkowo "wysila" plastiki.
Codziennie też pokonuje 100m wyboistej drogi zanim dotrę na asfalt. Także mam podobne doświadczenia z "trzaskami wszechobecnymi" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


1. "Boczki" też mi wyskakują, trzaski takie miałem przez kilka dni, w ubiegłym roku -ustało samo, tydzień temu powtórka... Czekam na lepszą pogodę to może jakieś foto wrzucę z rozwiązaniem problemu.


2. Brzęczenia "z dołu", przy przyśpieszaniu od niskich obrotów praktycznie zlikwidowałem. Zużyłem na to jedną gąbkę, której paski powtykałem pomiędzy podwozie, a osłonę termiczną wydechu (problem był praktycznie na całej długości).


3. Stuki w słupkach. Gdy zgubiłem jedną z plastikowych listw (100zł!) resztę poprzyklejałem. Ustało.


4. Chyba najgorszy punkt. Bo najgłośniejszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przy jeździe w okolicy 130 -140 km/h coś "drży, huczy, bzyczy" z ilością dB podobną do odkurzacza, a dźwięk przypomina mi rezonans gdy myję auto karcherem i wąż wibruje o blachę auta. Okropne to jest. Strach jechać na wakacje (planuje zrobić 1500km w jedną stronę autostradami więc psychicznie nie zniosę wlec się poniżej 120km/h. Dźwięk jest okrutny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciężko to zlokalizować (nie ma zależności od obrotów silnika, biegu) wydobywa się jakby z pod szyby, nawiewu... Jeśli ktoś to rozwiązał proszę o pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


5. Stuki w drzwiach i bagażniku zlokalizowałem dzięki poszukiwaniom w sieci, mega prosty patent i cisza!!!
właściciel zdjęć: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ishi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.