Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-07-2014, 19:47   #1081
marek0101
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 31-12-2013
Skąd: Więcbork
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 28
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Ah tak, wysokie są te opony ale bez kłopotu się mieszczą. Nie narzekam a zdarza się że jeżdżę mocno załadowany.

marek0101 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2014, 22:42   #1082
slick
ford::advanced
 
Imię: Mat
Zarejestrowany: 16-06-2011
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 2.5 RS
Rocznik: 2010
Postów: 281
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

No jeżeli 4cm wyższe niż fabryczne to jest trochę kaszanka. Rzeczywiście poziom komfortu na pewno spada jak i bezpieczństwa. Przy zakrętach rzeczywiście może wywalać. lepiej dać fabryczne jak masz możliwość
slick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2014, 07:41   #1083
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Mam świetną okazję na funkiel nówki 225 / 45 / 17 Dunlopa Sport Maxx lub Sport 01. Ujeżdżałem je w poprzednim autku 4 lata i były świetne.

Zastanawiam się jakie najlepsze dobrać felgi.
7,5 rozumiem że spasują idealnie, śruby chyba są standardowe 5X108 - a jakie ET będzie najlepsze?
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2014, 13:09   #1084
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Witam Panów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mój tata zastanawia się, czy nie zmienić opon letnich w swoim Mk4 (standardowy rozmiar 215/55 R16 V) ze względu na wyząbkowanie. Aktualne to Michelin Primacy HP (od nowości, mają 3 lata). Na razie nie wiemy, czy faktycznie będziemy zmieniać te opony, bo wyząbkowanie to chyba tylko kwestia dyskomfortu akustycznego? Tym niemniej, mam pytanie, które opony byście wybrali dla osoby, która ma spokojny i raczej płynny styl jazdy (to jeden z powodów, dla których brałem pod uwagę również opony "eco").

Co wybralibyście spośród poniższych?
1) Bridgestone Turanza T001 - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
2) Continental ContiPremiumContact 2 - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
3) Continental ContiPremiumContact 5 - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
4) Dunlop SP Sport Bluresponse - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
5) Fulda Ecocontrol HP - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
6) Goodyear EfficientGrip - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
7) Goodyear EfficientGrip Performance - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
8 ) Michelin Primacy 3 - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
9) Pirelli P7 Cinturato - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
10) Pirelli P7 Cinturato Blue - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez FrogsterPL ; 16-09-2014 o 13:12
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2014, 13:46   #1085
grodek75
ford::advanced
 
Avatar grodek75
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Warszawa Żoliborz
Model: Mondeo Mk4 GoldX/Nissan Micra K11
Silnik: 2,3l Duratec HE 161KM Automat AWF21/1.4 16V 82KM Automat CVT
Rocznik: 2008/2001
Postów: 294
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał FrogsterPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam Panów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mój tata zastanawia się, czy nie zmienić opon letnich w swoim Mk4 (standardowy rozmiar 215/55 R16 V) ze względu na wyząbkowanie. Aktualne to Michelin Primacy HP (od nowości, mają 3 lata). Na razie nie wiemy, czy faktycznie będziemy zmieniać te opony, bo wyząbkowanie to chyba tylko kwestia dyskomfortu akustycznego? Tym niemniej, mam pytanie, które opony byście wybrali dla osoby, która ma spokojny i raczej płynny styl jazdy (to jeden z powodów, dla których brałem pod uwagę również opony "eco").

Co wybralibyście spośród poniższych?
1) Bridgestone Turanza T001 - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
2) Continental ContiPremiumContact 2 - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
3) Continental ContiPremiumContact 5 - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
4) Dunlop SP Sport Bluresponse - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
5) Fulda Ecocontrol HP - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
6) Goodyear EfficientGrip - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
7) Goodyear EfficientGrip Performance - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
8 ) Michelin Primacy 3 - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
9) Pirelli P7 Cinturato - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
10) Pirelli P7 Cinturato Blue - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ja mam u siebie wymienione na liście powyżej Dunlop BluResponse dokładnie w tym samym rozmiarze i jestem z nich w 100% zadowolony. To drugi mój sezon na nich, są ciche, dobrze trzymają się drogi. Mają jedną wadę, że przód zawsze wygląda jakby był niedopompowany pomimo, że ciśnienie jest OK.
Z początku miałem pewne zastrzeżenia do prowadzenia na zakrętach, ale potem okazało się, że odpowiedzialne za to były tuleje tylnych wahaczy.
Ogólnie dałbym tym oponom 4,5 na 5 punktów. Tą połówkę odejmuję za wspomniany "kapciowaty" wygląd.
__________________
Gdybym u progu swej kariery jako przedsiębiorcy zapytał klientów czego chcą, wszyscy byliby zgodni: chcemy szybszych koni. Więc ich nie pytałem.
Henry Ford
grodek75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2014, 22:18   #1086
Paramedyk
ford::average
 
Avatar Paramedyk
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-06-2014
Skąd: Kraków
Model: MK4 Titanium
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 146
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał FrogsterPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam Panów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mój tata zastanawia się, czy nie zmienić opon letnich w swoim Mk4 (standardowy rozmiar 215/55 R16 V) ze względu na wyząbkowanie. Aktualne to Michelin Primacy HP (od nowości, mają 3 lata). Na razie nie wiemy, czy faktycznie będziemy zmieniać te opony, bo wyząbkowanie to chyba tylko kwestia dyskomfortu akustycznego? Tym niemniej, mam pytanie, które opony byście wybrali dla osoby, która ma spokojny i raczej płynny styl jazdy (to jeden z powodów, dla których brałem pod uwagę również opony "eco").

Co wybralibyście spośród poniższych?
1) Bridgestone Turanza T001 - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
2) Continental ContiPremiumContact 2 - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
3) Continental ContiPremiumContact 5 - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
4) Dunlop SP Sport Bluresponse - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
5) Fulda Ecocontrol HP - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
6) Goodyear EfficientGrip - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
7) Goodyear EfficientGrip Performance - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
8 ) Michelin Primacy 3 - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
9) Pirelli P7 Cinturato - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
10) Pirelli P7 Cinturato Blue - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ja polecam jedynkę czyli Bridgestone Turanza. Założyłem nówki w maju, od tamtego czasu zrobiłem ponad 12000 km. Żadnych uwag. Cisza, na mokrym ok, na suchym ok.
Paramedyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2014, 22:52   #1087
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Panowie, dziękuję za Wasze opinie (i jednocześnie proszę innych forumowiczów o ich zdanie) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tylko miałbym jeszcze prośbę - czy moglibyście napisać, jaki jest Wasz styl jazdy? Dzięki! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2014, 23:23   #1088
Paramedyk
ford::average
 
Avatar Paramedyk
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-06-2014
Skąd: Kraków
Model: MK4 Titanium
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 146
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał FrogsterPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie, dziękuję za Wasze opinie (i jednocześnie proszę innych forumowiczów o ich zdanie) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tylko miałbym jeszcze prośbę - czy moglibyście napisać, jaki jest Wasz styl jazdy? Dzięki! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Coś à la Robert Kubica, kojarzysz gościa ? ;-)

Kojarzę, dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. //FrogsterPL

A na poważnie, na turanzach z tych 12 tys. km. jakieś 75% to autostrada lub ekspresówka. Prędkości przeważnie w granicach 130-150, czasem w granicach 170-180 ale to raczej krótkie odcinki. W sierpniu sporo jazdy po górach we Włoszech i Austrii. Serpentyny mokre czy suche nie robiły na mnie wrażenia. Co do jazdy w mieście to się nie wypowiem bo w Krk to z jazdą niewiele ma wspólnego. A w korku to i na felgach dobrze się stoi.

Ostatnio edytowane przez FrogsterPL ; 17-09-2014 o 00:38
Paramedyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2014, 08:03   #1089
grodek75
ford::advanced
 
Avatar grodek75
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Warszawa Żoliborz
Model: Mondeo Mk4 GoldX/Nissan Micra K11
Silnik: 2,3l Duratec HE 161KM Automat AWF21/1.4 16V 82KM Automat CVT
Rocznik: 2008/2001
Postów: 294
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał FrogsterPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie, dziękuję za Wasze opinie (i jednocześnie proszę innych forumowiczów o ich zdanie) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tylko miałbym jeszcze prośbę - czy moglibyście napisać, jaki jest Wasz styl jazdy? Dzięki! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W mieście i terenach zabudowanych na trasie bardzo wyważony, generalnie staram się jeździć zgodnie z przepisami i zdrowym rozsądkiem coby nikogo nie ubić. Choć w Warszawie podobnie jak u Paramedyka w Grodzie Kraka trudno mówić o jeździe, raczej mamy do czynienia z przesuwaniem się...
Na autostradach moja prędkość podróżna to na ogół ok. 160km/h, choć jak są fajne odcinki (np. śląski fragment A1) to potrafię przeciągnąć go do prędkości maksymalnej żeby przedmuchać silnik.
Lubię natomiast przycisnąć na krętych, mazurskich drogach bo to sprawia mi frajdę. I jeżeli chciałbyś wiedzieć jak opony się tam zachowywały to już kilka razy z rzędu rewelacyjnie.
__________________
Gdybym u progu swej kariery jako przedsiębiorcy zapytał klientów czego chcą, wszyscy byliby zgodni: chcemy szybszych koni. Więc ich nie pytałem.
Henry Ford

Ostatnio edytowane przez grodek75 ; 17-09-2014 o 08:06
grodek75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2014, 15:18   #1090
slick
ford::advanced
 
Imię: Mat
Zarejestrowany: 16-06-2011
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 2.5 RS
Rocznik: 2010
Postów: 281
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Boju ile linków Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Generalnie to ContiPremiumContact 2 odpoada bo jest lepsza następczyni 5 pod numerem 3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dunlopy z 4 też ok

Fulda Ecocontrol HP - opona o półkę niżej i nie pasuje do całego zestawienia.

Bridgsetona też bym walnął w kąt

W tym plebiscycie faworyci to Continental ContiPremiumContact 5, Goodyear EfficientGrip Performance, Michelin Primacy 3 i może coś od Pirelli, ale opony różnią się między sobą więc sobie lepiej sprawdź do czego one są przeznaczone bo jedne są sportowe inne nie. Poza tym porównaj ceny bo tu masz [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] masz po 500 a gdzie indziej jest po 482 [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] czy tu też [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
slick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
felgi , koła , mk4 , mondeo mk4 , opony , rozmiar , zima



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.