Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Zobacz wyniki ankiety: Czy działa ELM 327 ?
Działa 2001 Diesel 29 16.29%
Nie działa 2001 Diesel 24 13.48%
Działa 2002 Diesel 25 14.04%
Nie działa 2002 Diesel 27 15.17%
Działa 2003 Diesel 24 13.48%
Nie działa 2003 Diesel 7 3.93%
Działa 2004 Diesel 46 25.84%
Nie działa 2004 Diesel 15 8.43%
Ankieta wielokrotnego wyboru Głosujących: 178. Nie możesz głosować w tej sondzie


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-09-2013, 16:52   #151
demonxxx
ford::amateur
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 30-05-2013
Skąd: Grudziądz
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: Interfejs Diagnostyczny ELM 327

Cytat:
Napisał krzyszto1976 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Raczej to będzie wina mondka bo elm rzadko się łączy z mondeo z przed pierwszego FL
Chyba masz rację bo pożyczyłem od znajomego drugi taki sam interfejs i jest to samo. A macie może jakiś sprawdzony interfejs który połączy się z moim mondkiem?

demonxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2013, 08:13   #152
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Interfejs Diagnostyczny ELM 327

Cytat:
Napisał krzyszto1976 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Raczej to będzie wina mondka bo elm rzadko się łączy z mondeo z przed pierwszego FL
Cytat:
Napisał demonxxx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba masz rację bo pożyczyłem od znajomego drugi taki sam interfejs i jest to samo
cały czas pisałem i napiszę jeszcze raz. jeśli interfejs jest dobry to na 99% powinien się połączyć przez ScanXL (wersja 88cośtam) tylko zamiast protokołu OBD... trzeba wybrać PowerTrain. oczywiscie w Scanie nie ma mondka więc trzeba wybrać Focusa 1.8 TDCI 2002 r.
a to, że wy koledzy nie możecie się połączyć. no cóż...... w końcu wielu użytkowników poliftowych modeli też nie może się podłączyć co widać nawet w ankiecie

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 13-09-2013 o 08:16
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2013, 08:48   #153
wezyr248
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 19-06-2012
Skąd: Gostyń
Model: sedan
Silnik: 2.0
Rocznik: 2000
Postów: 182
Domyślnie Odp: Interfejs Diagnostyczny ELM 327

czy ten interfejs bedzie w stanie sie polaczyc z mondkiem 2000r tddi 2.0 115km ?
jesli tak czy macie na alledrogo kogos zaufanego kto wysyla je dobre?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez wezyr248 ; 22-09-2013 o 08:52
wezyr248 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2013, 11:02   #154
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,764
Domyślnie Odp: Interfejs Diagnostyczny ELM 327

Dzisiaj podłączony TDDi 2001 za pomocą Elm na BT
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2013, 19:18   #155
fido
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-01-2006
Skąd: Kalisz
Model: Ford Escape 2018r.
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 406
Domyślnie Odp: Interfejs Diagnostyczny ELM 327

Koledzy przerobiłem sobie elm327 żeby działał po MS CAN/HS CAN pobrałem najnowszą wersje forscana ale mam problem bo nie mogę uruchomić samochodu lub samochód gaśnie co robię źle. Wersja wcześniejsza (2.1)działa bez problemu.

Pojawił mi się błąd taki jaki na zdjęciu ale wszystko wg. mnie działa poprawnie i nie można tych błędów wykasować bo po chwili się pojawiają.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Może mi ktoś wytłumaczyć do czego służą te testy i czy coś można popsuć które się pojawiają jak w oknie jak na zdjęciu po podłączeniu do auta
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jutro mnie czeka dłuższa jazda ok 30km co warto poustawiać żeby posprawdzać.
fido jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2013, 20:00   #156
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,764
Domyślnie Odp: Interfejs Diagnostyczny ELM 327

Co do błędu przy prawym kolanie jest krateczka a za nią powinien być czujnik temperatury z wiatraczkiem wymontuj i wyczyść. Tak czasami jest że silnik zgaśnie lub nie da się go uruchomić proponuję usunąć profil auta i na nowo się połączyć. Co do wyboru parametrów to takie:[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Co do testów takich jak ABS GEM itd to uważnie przeczytaj komunikaty pojawiające się przed potwierdzeniem wykonania danego testu. Nie wpadaj w panikę jak znajdzie kilka błędów przy teście GEM-u.
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2013, 20:10   #157
fido
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-01-2006
Skąd: Kalisz
Model: Ford Escape 2018r.
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 406
Domyślnie Odp: Interfejs Diagnostyczny ELM 327

Żeby tą krateczkę wymienić to trzeba coś większego rozbierać czy wystarczy zanurkować pod kierownicę. Co do gaśnięcia silnika to właśnie tak robiłem kasowałem profil rozłączałem połączenie wyłączałem stacyjkę ale cały czas to samo. Czy przy wykonywaniu testów można coś uszkodzić ? chodzi o komunikaty co wyskakują co i jak trzeba zrobić ?
Po screenie kolegi widzę że chyba coś z wtryskami będę miał nie tak bo na dwóch nie pamiętam bodajże CiD miałem większe wartości na jednym coś -1,3 a na drugim 3,2 tylko silnik nie był za bardzo rozgrzany

Ostatnio edytowane przez fido ; 10-10-2013 o 20:14
fido jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2013, 21:07   #158
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,764
Domyślnie Odp: Interfejs Diagnostyczny ELM 327

Żeby dostać się do tego czujnika trzeba odkręcić 5 wkrętów 3 na dole, 2 u góry pod schowkiem z lewej strony i zdjąć tą osłonę u góry są zaczepy trzeba odciągnąć.
Wracając do problemów z uruchamianiem być może jest jakiś błąd w tej nowej wersji 2.1.8 nie ma co się tym przejmować po podłączeniu się wyłączyć zapłon i włączyć ponownie powinno działać.
Przy testach nic się nie uszkodzi. Przy teście GEM-u należy, piszę z pamięci więc mogę coś pominąć:
samochód stoi, silnik nie pracuje, wszystkie drzwi otwarte na rozcież, wycieraczki przód włączone w pozycji czasowej oraz tylna, światła awaryjne włączone i uruchamiamy test, program wykona test i wyświetli znalezione błędy lub test będzie pozytywny bez błędów.

Ostatnio edytowane przez Tvvardy ; 10-10-2013 o 21:17
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2013, 07:43   #159
fido
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-01-2006
Skąd: Kalisz
Model: Ford Escape 2018r.
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 406
Domyślnie Odp: Interfejs Diagnostyczny ELM 327

Cytat:
Napisał myniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Żeby dostać się do tego czujnika trzeba odkręcić 5 wkrętów 3 na dole, 2 u góry pod schowkiem z lewej strony i zdjąć tą osłonę u góry są zaczepy trzeba odciągnąć.
Wracając do problemów z uruchamianiem być może jest jakiś błąd w tej nowej wersji 2.1.8 nie ma co się tym przejmować po podłączeniu się wyłączyć zapłon i włączyć ponownie powinno działać.
Przy testach nic się nie uszkodzi. Przy teście GEM-u należy, piszę z pamięci więc mogę coś pominąć:
samochód stoi, silnik nie pracuje, wszystkie drzwi otwarte na rozcież, wycieraczki przód włączone w pozycji czasowej oraz tylna, światła awaryjne włączone i uruchamiamy test, program wykona test i wyświetli znalezione błędy lub test będzie pozytywny bez błędów.
Zobaczę dziś jak to wygląda.
Co do tego dostania się czujnika to od strony kierowcy czy pasażera a może kolega ma jakieś zdjęcia.
fido jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2013, 08:31   #160
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,764
Domyślnie Odp: Interfejs Diagnostyczny ELM 327

Żółtym zaznaczyłem gdzie jest kratka a czerwonym gdzie jest skręcona osłona przy czym 2 lewe górne wkręty są dostępne po otwarciu małego schowka.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.