Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-08-2009, 08:19   #111
makos
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: TDCi 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 124
Domyślnie Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?

Cytat:
Napisał jojojo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki Makos za obszerne wyjaśnienia. Już rozumiem. Po prostu w tym przypadku odpuścili w danym przedziale obrotów na hamowni. U mnie na wcześniejszych wykresach ta krzywa ma regularny przebieg w całym przedziale obrotów.
Mocno mnie korci, żeby i w eSiu coś poprawić, ale w najbliższym czasie nie mam fizycznej możliwości. Żona też nie bardzo chce słyszeć o chipie. Ale, w końcu nie musi wszystkiego wiedzieć... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Może nie zauważy..? Napiszcie tylko jeszcze co polecacie. Wcześniejsze wirusy robiłem w Świątek tuning w Bydgoszczy i jestem zadowolony. Ale teraz jak zadzwoniłem, nikt nie miał dla mnie czasu. Mieli oddzwonić i chyba im się telefon popsuł. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jojojo,

Jeśli możesz, powieś na forum wykresy z hamowni dla Twojego Maksia. Do poprawionych osiągów łatwo się przyzwyczaić a przecież nie można kręcić silnika na maksa...

Jeden z moich przyjaciół, co pewnien czas wgrywa z powrotem oryginalny program "pre-chip", pojeździ 2 -3 dni, potem z powrotem wgrywa program chipowy... i to pozwala mu cieszyć się silniczkiem na nowo.

Pozdro,

Makos

__________________
Biały Maxio.
makos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2009, 15:44   #112
jojojo
ford::average
 
Avatar jojojo
 
Zarejestrowany: 20-04-2009
Skąd: kuj-pom
Model: S-MAX Platinium X
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 94
Domyślnie Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?

Cytat:
Napisał makos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jojojo,

Jeśli możesz, powieś na forum wykresy z hamowni dla Twojego Maksia. Do poprawionych osiągów łatwo się przyzwyczaić a przecież nie można kręcić silnika na maksa...

Jeden z moich przyjaciół, co pewnien czas wgrywa z powrotem oryginalny program "pre-chip", pojeździ 2 -3 dni, potem z powrotem wgrywa program chipowy... i to pozwala mu cieszyć się silniczkiem na nowo.

Pozdro,

Makos
Źle mnie zrozumiałeś. Pisząc "wcześniejsze" chipowanie miałem na myśli poprzednie auta. Maksio jest jeszcze dziewiczy... na razie.
Pozdro..
__________________
abstynent, ale nie fanatyk...
jojojo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2009, 07:03   #113
TZ_TeZet
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-10-2008
Skąd: Mazowieckie
Model: Q7
Silnik: 3,0 TDI
Rocznik: 2012
Postów: 43
Domyślnie Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?

Pierwszy raz po chipie byłem w trasie więc można się z wami podzielić pierwszymi wrażeniami. Trasa z W-wy na Świecko, więc od Strykowa do Nowego Tomyśla „rura”. Na autostradzie nie schodziłem poniżej 160km. Było pusto w jedna stronę a wracawszy w niedzielę o 6.00 jechaliśmy praktycznie sami, dlatego śmielej można było pomykać i pedał akceleratora testować na dłuższych odcinkach. Jechaliśmy w 3 osoby + bagaże, więc samochód można rzec, że był jako tako zapakowany.

Po pierwsze spalanie. Tak jak pisałem przed chipem 9,4 L/100 i nigdy nie schodziło niżej. Czy to w cyklu miejskim, czy poza miastem i chyba ze względu na lubość do wciskania pedału przyspieszenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Obecnie po przejechaniu tych około 1000 km w piątek i niedzielę spalanie średnie wyszło 8,2 L/100 mimo, że przynajmniej na autostradzie poruszałem się w przedziale 160 – 220 km/h. Jadąc licznikowe 200 km/h po przejściu w kompie na chwilowe spalanie wychodziło 11,2 po ustabilizowaniu na prostej, aby nie dodawać gazu ani nie tracić prędkości na liczniku.
Jednym słowem kręcąc się w przedziałach zgodnych z polskimi przepisami na autostradzie 7 l/100 jest spokojnie w zasięgu, jak nie mniej.

Nie bawię się w testy ile sekund do 100-ki po chipie, bo mnie to kompletnie nie interesuje. Jedyne o co mi chodziło w chipowaniu to przedziały drogowe od 70 - 80 km w górę, aby mieć zapas pod pedałem i co najważniejsze płynność.
Programik, który mi wgrali jest rewelacja. Na autostradzie na 6-ce w przedziale 100-200km/h nie muszę nawet machać gałą biegów. Straszny dragstrer przynajmniej w porównaniu do tego, co było jeszcze tydzień wstecz przed chipem.
Jeżeli chodzi o Vmax, to raz spróbowałem. Od razu mówię, że mam inne wskazania na liczniku w samochodzie, inne wychodzą na GPS-ie. Długa prosta jadę sam, rura! a wskazówka mija 200km/h i bez zwalniania idzie dalej, 210, 220, cały czas ciągnie mija 230, po czym zaczyna być wyczuwalne, że to już prawie wszystko i zostało może kilka km więcej i już, rzut oka na GPS, który zresztą ma zapamiętywanie Vmax – tam pokazało 224 km/h przy coś koło 235 na liczniku. W tym momencie rzucam okiem na zegar dla porównania i widzę zapalony komunikat …. „Awaria silnika” na tle wyświetlonego bloku silnika. Odpuszczam gaz schodzę do 160km, wciskam OK na kierownicy, gaszę komunikat, nic się nie dzieje. W drodze powrotnej, kiedy mam pustą autostradę chcąc sprawdzić ile silnik może znieść bez denerwowania któregoś z czujników utrzymuję dłuższy czas 200km/h, potem 220km/h. Jadę tak kilka minut, nic się nie zapala. Kiedy wystąpił ten komunikat na zewnątrz było 30 stopni i może to też było czynnikiem sprzyjającym. Wydaje się jednak, że mimo wszystko nie ma co przeginać i podciągnięty chipem silnik 2,2 potrafi zdzierżyć do 220km/h spokojnie a powyżej którys z czujników wysyła sygnał - wyluzuj chłopie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Taka prędkość na 6-ce to około 4 tys. obrotów według licznika u mnie.
Która cyfra zarejestrowanej Vmax jest prawidłowa? Ta na zegarze, czy ta na GPS-ie? Nie wiem, ale ani jednej ani drugiej sprawdzać już więcej nie mam zamiaru. Dalej to już tylko przyjemność z jazdy i rzadsze wizyty na BP. Bardzo dynamiczne auto się zrobiło. Łatwo i bezpiecznie się tym wyprzedza a o to mi w zasadzie chodziło.

Pozdr,
TZ_TeZet

Ostatnio edytowane przez TZ_TeZet ; 31-08-2009 o 07:07
TZ_TeZet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2009, 15:27   #114
arczi_75
ford::advanced
 
Avatar arczi_75
 
Zarejestrowany: 11-01-2009
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 336
Domyślnie Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?

Na GPS jest bliższa prawdy niż to co pokazuje licznik w jakimkolwiek samochodzie. Kwestia tylko o ile licznik przekłamuje.
arczi_75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2009, 19:26   #115
witekga
FCP member
 
Zarejestrowany: 23-08-2007
Skąd: Kobyłka/Warszawa
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 381
Domyślnie Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?

U mnie ta różnica to ok. 5%. U TeZeta widzę, że podobnie.
witekga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2009, 06:52   #116
makos
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: TDCi 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 124
Domyślnie Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?

Cytat:
Napisał witekga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie ta różnica to ok. 5%. U TeZeta widzę, że podobnie.
I u mnie różnica we wskazaniach prędkości przez GPS-y i prędkościomierz jest (średnio) 5%, im większa prędkość, tym wskazania mniej dokładne... Ale tak musi być, bo przecież wystarczy inna twardość opony, obciążenie samochodu - i już faktyczny promień opony jest inny.

Co do osiągów Maksia Tezeta - przydał by się 7 bieg... przy tak dużym nadmiarze momentu obrotowego. W poprzednim moim samochodzie, Mondeo 2.2 TDCi (ale 155 KM, 400 Nm, samochód lżejszy od Maksia o 250 kg) - silnik "ciągnął" do końca, i jeszcze by mógł.
Momentu nigdy nie za wiele, chociaż przy jego nadmiarze, pojawia się odczuwalny moment prostujący kierownicę (przy ostrym ruszaniu, aż do 4 biegu), wynikający z geometrii ukł.kierowniczego i zawieszenia).

Dzisiaj i w piątek w KM będą czipowane następne Maksie - uprzejmie proszę o wykresy na forum.

Pozdrawiam,

Makos
__________________
Biały Maxio.
makos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2009, 07:16   #117
wojtisek1
ford::average
 
Avatar wojtisek1
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Olsztyn- Zatorze
Model: ford
Silnik: ropniak
Rocznik: 2017
Postów: 62
Domyślnie Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?

TZ_TeZet ładnie masz teraz pod maską !! Zazdroszczę !!
Jestem na etapie wyboru motoru do s-maxa i są duże szanse na 2,2 w dizluchu. Też napewno zrobie wirusika,ale powiedz mi jedno.
Jeśli nie udało się przez złącze OBD to jak 6teraz z gwarancją?? Są ślady ingerencji??
Pytałeś może o modyfikacje w Master's Tuning ??
__________________
Bokiem do przodu , i oto chodzi!!
Nie sztuką jest zabić muchę przednią szybą, sztuką jest zabić ją boczną...
wojtisek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2009, 15:30   #118
TZ_TeZet
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-10-2008
Skąd: Mazowieckie
Model: Q7
Silnik: 3,0 TDI
Rocznik: 2012
Postów: 43
Domyślnie Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?

Cytat:
Napisał wojtisek1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
TZ_TeZet ładnie masz teraz pod maską !! Zazdroszczę !!
Jestem na etapie wyboru motoru do s-maxa i są duże szanse na 2,2 w dizluchu. Też napewno zrobie wirusika,ale powiedz mi jedno.
Jeśli nie udało się przez złącze OBD to jak 6teraz z gwarancją?? Są ślady ingerencji??
Pytałeś może o modyfikacje w Master's Tuning ??
Niestety nawet nie wiem jak teraz z gwarancją. Śladów ingerencji nie ma. Wyjeli programator, przegrali program z ASO, wykasowali, wgrali swój włożyli spowrotem i tyle. Jeśli będę mial jakiekolwiek problemy wgram ponownie poprzedni,
Pozdr,
TZ_TeZet
TZ_TeZet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2009, 12:20   #119
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?

...spoko...jeśli tylko chłopaki nie zmordowali sterownika przy rozklejaniu...to nie ma szans na znalezienie modyfikacji...ale dziwi mnie czemu nie weszlo przez obd?...2.2 od dawna wchodziły...
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2009, 07:36   #120
przemo*
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-08-2009
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 24
Domyślnie Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?

Sorki że z takim opóźnieniem piszę. Wreszcie udało się zawirusować moje autko w Kreatorze Mocy. Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony moim S'iu na hamowni pierwszy pomiar wyszedł bardzo dobrze czyli 152KM i 365Nm a po wgraniu wirusa było już odpowiednio 185KM i 403Nm. Autko zyskało na dynamice. W związku z czym teraz jeździ się dużo przyjemniej. Ale co tam będę pisał wszystko zobrazuje wykresik.

--
przemo*
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg wykres.jpg (86.6 KB, 152 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez przemo* ; 11-09-2009 o 07:45
przemo* jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.