Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-08-2009, 01:54   #81
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?

Cytat:
Napisał krootki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ja nie mam czasu i ochoty jechać na drugi koniec Polski, żeby wgrać nowy program i liczyć na to, że akurat trafię na dobrego programistę w v-techu.
eeetam, na pewno dadzą radę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW

Ostatnio edytowane przez heko ; 12-01-2014 o 20:36
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2009, 08:09   #82
krootki
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-11-2007
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 181
Domyślnie Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?

Cytat:
Napisał makos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... W V-Tech'u mają pojęcie o tuningu - są również producentem hamowni do pojazdów, a za to nie biora się laicy i nowicjusze.
Jeśli będzie Ci po drodze - umów się w Krakowie, połącz przyjemne z pożytecznym, jeśli bliżej do "Stolycy" - umów się w Kreatorze Mocy.

Warszawski Kreator Mocy, na Młodnickiej - to ich przedstawiciel, z 2 hamowniami.
Procedura chiptuningu w KM jest następująca: hamowanie samochodu, odczytanie programu przez złącze serwisowe (OBD), wysłanie programu + dane z hamowni do V-Tech'u.
W V-Techu robią nowy program i przesyłają do KM. Program będzie dopasowany (a właściwie wynikowe charakterystyki moc/moment) do Twoich oczekiwań. Po wgraniu nowego programu, samochód jest hamowany a następnie jeśli jest OK - jazda próbna. Aprobujesz wynik - płacisz i wyjeżdżasz w trasę.
Moje doświadczenie z KM jest b.pozytywne, przyjrzałem się przy okazji robienia mojego Maksia jak podnosili moc w Volvo do 300-kilkudziesięciu KM.

Pozdro,

Makos
Wiem doskonale jak wyglądają procedury chiptuningu. Niestety jak już pisałem kilkukrotnie pomorski v-tech "kupuje" tylko programy od centrali i nie są one pisane pod konkretne chipowane auto. Ja mam akurat czyjś program i jest to słaby program - czasami prawdopodobnie podaje za dużo paliwa i samochód szarpie, ale to zauważyłem później. Testowali na moim aucie kilka programów, ale każdy z nich był 20-30 KM słabszy a jeden nawet zmniejszał moc nominalną!

Zdaję sobie, że oferta BSR to taki lepszy box a nie program pisany pod konkretnie moje auto, ale myślę, że jednak zaryzykuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
krootki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2009, 08:11   #83
krootki
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-11-2007
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 181
Domyślnie Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?

Cytat:
Napisał heko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...spoko...wszystkie programy pisze jeden człowiek...boss osobiście...więc niema problema Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jesteś pewny? Ja już wielokrotnie słyszałem, że jest kilka osób (w końcu piszą i sprzedają programy dla wielu firm w Polsce - nie wiem jak by się z tym jedna osoba poradziła) i zależy na kogo się trafi - wiadomo, że jeden pisze lepiej, drugi gorzej.
krootki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2009, 08:55   #84
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?

Cytat:
Napisał krootki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jesteś pewny? Ja już wielokrotnie słyszałem, że jest kilka osób (w końcu piszą i sprzedają programy dla wielu firm w Polsce - nie wiem jak by się z tym jedna osoba poradziła) i zależy na kogo się trafi - wiadomo, że jeden pisze lepiej, drugi gorzej.
...no cóż..jestem pewny....za to nie jestem pewien czy różne oddziały zamawiają (płacą) programy... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2009, 13:23   #85
przemo*
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-08-2009
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 24
Domyślnie Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?

Po przeczytaniu waczych komentarzy "same plusy zero minusów" też nabrałem ochotę na wykonanie chiptuningu.

--
przemo*
przemo* jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2009, 14:56   #86
makos
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: TDCi 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 124
Domyślnie Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?

Cytat:
Napisał przemo* Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po przeczytaniu waczych komentarzy "same plusy zero minusów" też nabrałem ochotę na wykonanie chiptuningu.

--
przemo*
Minusy są, a jakże... Ale chodzi o to, żeby te minusy nie przesłoniły samych plusów.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pozdro,

Makos
__________________
Biały Maxio.
makos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2009, 23:19   #87
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?

Cytat:
Napisał makos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Minusy są, a jakże... Ale chodzi o to, żeby te minusy nie przesłoniły samych plusów.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pozdro,

Makos
...co do tych wibracji ...to występuja w 2...3 autkach...a zchipowanych jest dziesiatki (tylko z naszego forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2009, 08:34   #88
makos
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: TDCi 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 124
Domyślnie Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?

Mój Maksio jest już zchipowany - efekt super, zrobiłbym to jeszcze raz.
Kto może - jazda na hamownie !

Pozdro

Makos
__________________
Biały Maxio.
makos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2009, 13:51   #89
przemo*
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-08-2009
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 24
Domyślnie Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?

Witam,
Chciałem wykonać chiptuning mojego S'iu. Z info jakie znalazłem polecacie wykonanie zabiegu w KreatorzeMocy. Czy tylko to miejsce polecacie.

--
przemo*
przemo* jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2009, 20:31   #90
robert.j
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-05-2008
Skąd: Kraków
Model: S-max
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2007
Postów: 63
Domyślnie Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?

Cytat:
Napisał krootki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No wysoka. Ale jeśli dzięki temu pozbędę się niepewności co do aktualnego programu (wydaje mi się, że jest coś mocno nie tak) i do tego będę miał trochę więcej od Ciebie to warto hyhy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Krootki spojrz na wykres kolegi Quidam , ja jestem pod dużym wrażeniem ... chyba sie wybiorę do Piaseczna ( co do mojego chiptunningu w V-tech -też jestem średnio zadowolony ...)

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
robert.j jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.