Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-06-2013, 19:18   #1
MEF
ford::amateur
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 15-02-2011
Skąd: Nałęczów
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCI 115km
Rocznik: 2003
Postów: 8
Exclamation auto dziwnie zapla, po dłuższej jezdzie odpala za 3 razem po dodaniu lekko gazu

Witam,
ford focus mk1 1.8 tdci 115km

Mój problem jest następujący, do tej pory zdarzyło mi się to ok 4 razy. Po pierwsze po trasie ok 150 km i po ponowny odpaleniu ok po godzinie auto zapaliło ale praktycznie od razu zgasło tak jakby np. paliwo się cofnęło. Dopiero po 3 razie zapalił. Myślałem, że to jednorazowe, ale problem powrócił i się nasila. Byłem u mechanika komputer podpięty i zero błędów ale sprawdzenie pompy przy rozruchu ciśnienie 12 MPa i test na wykresie komputera nie równo podawane ciśnienie są spadki i wzrosty. Dzisiaj po chwilowej jeździe kolejna próba odpalenia i kreci odpala i gaśnie i raz wpadł w tryb serwisowy i wyskoczyła sprężynka po ponownym przekręceniu kluczyka błąd skasował się i odpalił normalnie. Od razu powiem, że nie zawsze tak się dzieje czasami odpala normalnie. Jak to bywa chciałem mechanikowi pokazać jak to wygląda to niestety za każdym razem odpalał idealnie. Wtryski były robione wszystkie niedawno więc myślę, że to nie to. Jak ktoś miał taki problem bądź wie coś więcej to proszę o pomoc. W razie jak podałem mało informacji to będę odpowiadał na pytania .

MEF jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2013, 20:58   #2
meridos88
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 27-10-2012
Skąd: Kołobrzeg
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: auto dziwnie zapla, po dłuższej jezdzie odpala za 3 razem po dodaniu lekko gazu

Spróbuj z czujnikiem ciśnienia paliwa, miałem ostatnio też taki problem. Ale najpierw sprawdź w pierwszej kolejności wężyki paliwa czy jest wszystko ok, możliwe że się zapowietrza. U mnie było podobnie, wymiana czujnika ciśnienia paliwa pomogła. Część kosztuje ok 150 zł.
Pozdrawiam
meridos88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2013, 09:05   #3
MEF
ford::amateur
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 15-02-2011
Skąd: Nałęczów
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCI 115km
Rocznik: 2003
Postów: 8
Domyślnie Odp: auto dziwnie zapla, po dłuższej jezdzie odpala za 3 razem po dodaniu lekko gazu

Właśnie zapomniałem napisać, że drugi dobry czujnik posiadam w domu i był zamieniany żeby sprawdzić czy coś się nie zmienia, ale nic nie pomogło bo ciśnienie znowu za niskie i skoki ciśnienia także się nie zmieniły.
pozdrawiam
MEF jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.