Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-07-2013, 13:41   #1
Wito_13
ford::beginner
 
Imię: Witek
Zarejestrowany: 14-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus (hatchback)
Silnik: 1.8 Benzyna
Rocznik: 2002
Postów: 27
Domyślnie Benzyniak dymi na siwo jak parowóz

Witam
Przeszukałem już tutaj forum ale nie ma nigdzie mojego problemu.
Kupiłem Focusa Mk1 1.6 benzyna, z Niemiec, wszystko grało jak sprawdzali i testy też dobrze przeszedł, nic nie wskazało złego więc mi go sprowadzili i zapłaciłem za niego. Niestety po przejechaniu ok.400km, zostawiłem go na chwilę na wolnych obrotach i nagle zaczął dymić na siwo jak stary przepracowany diesel; gdy zwiększyło się mu obroty max do 1,5 tys. obr., to było jeszcze gorzej. Sprawdziliśmy olej - nie było go w ogóle, to wlaliśmy 3litry i wreszcie coś było widać na miarce. Przejechaliśmy ze 3 km, a po drodze to siwo za mną było jak za parowozem, do tego silnik telepało a jak dolaliśmy mu oleju, to trochę się zmniejszyło ale czasami ma jakby drgawki co jakiś czas. Przebieg ma 160tys. Podobno stał pół roku.

Co teraz zrobić, jakie koszty, co przyczyną ?

Bardzo Was proszę o pomoc Drodzy Koledzy.

PS. Jestem załamany.


Ostatnio edytowane przez Wito_13 ; 24-07-2013 o 13:45
Wito_13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2013, 14:12   #2
michup5
ford::average
 
Avatar michup5
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 16-04-2012
Skąd: Poznań
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Zetec-SE 100KM Magnum Grey Metallic
Rocznik: 2004
Postów: 106
Domyślnie Odp: Benzyniak dymi na siwo jak parowóz

Pewnie wlali jakiegoś motodoktora podczas sprzedaży i teraz są jaja. Dolewaj na razie olej i i oblicz ile Ci go pali. Jeżeli będzie więcej niż 250ml na 1000km to silnik do remontu albo wymiany. Sprawdź poza tym czy nie ubywa płyn chodzący czy co tam masz. Od oleju dym ma bardziej niebieskawy kolor. Poza tym jak dolejesz oleju do pełnej miarki i trochę pojeździsz to zobacz czy nie masz na bagnecie coś w rodzaju masła.

Z opisu wynika, że w układzie chłodzącym masz wodę i jednocześnie walnięta jest uszczelka pod głowicą i do komory spalania dostaje się owa woda lub płyn. Masz zamontowany gaz?

Ostatnio edytowane przez michup5 ; 24-07-2013 o 14:22
michup5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2013, 14:16   #3
insidekalisz
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 13-12-2012
Skąd: Kalisz
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 13
Domyślnie Odp: Benzyniak dymi na siwo jak parowóz

Kolego to ze dymi to moga byc rozne przyczyny i jest ich bardzo wiele . Jesli dymi na siwo to stawiam na to ze bierze plyn z chlodnicy ( Benzyna gdy bierze olej kopci raczej na blekinto ) Skoro nie bylo w nim oleju to mogly dostac w dupe np. panewki i uszczelniacze nie wspominam tutaj o wielu gorszych rzeczach . Zaczalbym od sprawdzenia czy w zbiorniku od plynu chlodniczego nie ma oleju i czy nie PRZYBYWA oleju w misce olejowej ( sprawdzisz to normalnie na miarce ) pozwoli to wykluczyc lub stwierdzic uszkodzona uszczelke pod glowica, pomaga rowniez sprawdzenie czy masz ogrzewanie w kabinie .

Kolego ile czasu minelo od zakupu ??

Ostatnio edytowane przez insidekalisz ; 24-07-2013 o 14:28
insidekalisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2013, 14:35   #4
Wito_13
ford::beginner
 
Imię: Witek
Zarejestrowany: 14-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus (hatchback)
Silnik: 1.8 Benzyna
Rocznik: 2002
Postów: 27
Domyślnie Odp: Benzyniak dymi na siwo jak parowóz

wczoraj kupione, bo to znajomy załatwił z Niemiec a teraz kasy nie chce oddać i wziął go na razie do swojego mechanika aby zobaczył co jest grane, ale wolę się Was dopytać żeby mi nie ściemniał coś.

Klima była włączana i wyłączana ale żadnych zmian nie było
Wito_13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2013, 14:43   #5
insidekalisz
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 13-12-2012
Skąd: Kalisz
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 13
Domyślnie Odp: Benzyniak dymi na siwo jak parowóz

Nie kolego nie klima . Masz obserwowac poziom plynu w chlodnicy i poziom oleju tak jak opisalem to wczesniej chodzi o stwierdzenie usterki uszczelki pod glowica . Dopiero pozniej mozemy myslec dalej .

Powiem ci tak przyjacielu . Ja bym zadal zwrotu gotowki powód ? Wady ukryte ! Masz do tego calkowite prawo a oni pieniadze musza ci zwrocic ! Moze dojsc nawet do sprawy w sadzie ale wygrana masz z gory ( Wiem cos o tym ja walczylem o pieniadze bo kupieniu wadliwej Omegi B ) . Jest to po to ze masz czas na sprawdzenie samochodu bo wielu rzeczy podczas zakupu nie masz mozliwosci sprawdzic . Radze sie zastanowic nad tym bo koszty naprawy twojego samochodu moga byc naprawde duze . Jesli zabral to ten twoj kolega do " swojego znajomego mechanika " to zaloze sie ze znowu zrobia cos na odpie**ol zebys przestal sie czepiac . Taka moja rada pozdrawiam .
insidekalisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2013, 15:00   #6
Wito_13
ford::beginner
 
Imię: Witek
Zarejestrowany: 14-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus (hatchback)
Silnik: 1.8 Benzyna
Rocznik: 2002
Postów: 27
Domyślnie Odp: Benzyniak dymi na siwo jak parowóz

Będę obserwował ten płyn jak mówisz, na razie powiedział że jak się okaże że nie opłaca się go robić to kupi silnik za swoje pieniądze i go założy, zobaczymy co będzie. Dzięki za rady, na pewno będę informował co i jak wygląda z tym.
Wito_13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2013, 15:00   #7
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Benzyniak dymi na siwo jak parowóz

Jest to zajeżdżony do końca silnik, z brakiem ciśnienia na cylindrach, pali olej razem z przedostającym się płynem chłodzącym, i dlatego siwa chmura dymu.
Jeżeli już będziesz musiał go zatrzymać, to remont silnika nieunikniony, lub wymiana na inny używany.
Na tym silniku w tym stanie jeżdzić sie nie da.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2013, 20:00   #8
yaarofox
ford::advanced
 
Avatar yaarofox
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-11-2012
Skąd: Ostrów Wielkopolski-kraków
Model: Focus trend
Silnik: zetec 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 433
Domyślnie Odp: Benzyniak dymi na siwo jak parowóz

zdaje się że pierścionki się skończyły. ten znajomek wziął go na warsztat doleje motodoktora i znow przez chwile może być dobrze.może ty masz jakiegoś mechesa ktory by to sprawdził. powodzenia
yaarofox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2013, 21:42   #9
Artur W/W
ford::average
 
Avatar Artur W/W
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 08-01-2012
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo,Focus
Silnik: 1.5 Ecoboost 160 ps 1.6 ti vct 125 ps
Rocznik: 2017/2014
Postów: 76
Domyślnie Odp: Benzyniak dymi na siwo jak parowóz

Taki sam przypadek miał mój koleżka,auto z Niemiec,długo stało itd...Fusion 1.6 pomogła wymiana zapieczonego pierścienia.Rok temu chyba z 8 stów po znajomości,jeździ do tej pory.
Artur W/W jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2013, 21:47   #10
Wito_13
ford::beginner
 
Imię: Witek
Zarejestrowany: 14-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus (hatchback)
Silnik: 1.8 Benzyna
Rocznik: 2002
Postów: 27
Domyślnie Odp: Benzyniak dymi na siwo jak parowóz

Cytat:
Napisał michup5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pewnie wlali jakiegoś motodoktora podczas sprzedaży i teraz są jaja. Dolewaj na razie olej i i oblicz ile Ci go pali. Jeżeli będzie więcej niż 250ml na 1000km to silnik do remontu albo wymiany. Sprawdź poza tym czy nie ubywa płyn chodzący czy co tam masz. Od oleju dym ma bardziej niebieskawy kolor. Poza tym jak dolejesz oleju do pełnej miarki i trochę pojeździsz to zobacz czy nie masz na bagnecie coś w rodzaju masła.

Z opisu wynika, że w układzie chłodzącym masz wodę i jednocześnie walnięta jest uszczelka pod głowicą i do komory spalania dostaje się owa woda lub płyn. Masz zamontowany gaz?
Nie mam gazu zamontowanego
Wito_13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
benzyna , dymi , focus



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.