Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-11-2020, 21:59   #31
BLACKYLUC
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-05-2020
Skąd: Neuekirchen-Vöden
Model: mondeo MK IV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2013
Postów: 18
Domyślnie Odp: podłączyłem komputer i wczytałem błędy to aż oczom nie mogłem uwierzyć ile ich b

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to trzeba Ci dostępu dealerskiego aby zakodowac kluczyki
Dzwonilem już do ASO i jutro podjedzie pan, ale tak. Na. Marginesie to doszedłem do tego jak odpiely się kluczyki od auta jutro to sprawdzę i wcale to nie jest immo winny na 100%

BLACKYLUC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2020, 22:02   #32
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: podłączyłem komputer i wczytałem błędy to aż oczom nie mogłem uwierzyć ile ich b

Cytat:
Napisał BLACKYLUC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...ja nie mam ochoty być członkiem klubu ...
Szanowny Kolego! Patrząc zupełnie z boku postaram się podsumowac Twój przypadek.
1. Z użyciem sprzętu nie dającego ŻADNEJ gwarancji powodzenie, zabiera się Kolega do robienia rzeczy o których NIE MA POJĘCIA.
2. Coś się sypie - z taką wiedzą i takim sprzętem MUSIAŁO SIĘ SYPNĄĆ, więc Kolega woła głośne "HEEEELP!!!"
3. Brak jest jakichkolwiek sensownych info co było robione i w którym momencie się sypnęło. Takich przypadków na tym forum były już DZIESIĄTKI!.
4. Do tego info o "ambitnych planach" aktualizacji newralgicznych modułów tym sprzętem i z tą wiedzą - każdy z głową i wiedzą od razu przestaje czytać i tylko zagląda do wątku "kiedy będzie ta spektakularna katastrofa"...
5. Każdy, kto cokolwiek wie co można a czego nie należy się tykać TAKICH PRZYPADKÓW MA JUŻ PO DZIURKI W NOSIE! Zabrał się Kolega za rzeczy, na których się nie zna - TO NICH SOBIE RADZI!. Jeśli by zapytał ZANIM SIĘ ZABRAŁ - to była by nieco inna sytuacja.
6. W związku z powyższym - nie przewiduję tu jakiejś zauważalnej żałoby z powodu Kolegi "wypisania się z klubu".
Powodzenia!

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 14-11-2020 o 22:07
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2020, 22:08   #33
radekg32
ford::professional
 
Avatar radekg32
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 17-12-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: MK 4
Silnik: 2.0 TDCI AUTOMAT 140 kucy
Rocznik: 2008
Postów: 1,135
Domyślnie Odp: podłączyłem komputer i wczytałem błędy to aż oczom nie mogłem uwierzyć ile ich b

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W związku z powyższym - nie przewiduję tu jakiejś zauważalnej żałoby z powodu Kolegi "wypisania się z klubu".
Powodzenia!
No Tadzio aż mi się to wręcz spodobało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
pozdrawiam Radek
radekg32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2020, 04:39   #34
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: podłączyłem komputer i wczytałem błędy to aż oczom nie mogłem uwierzyć ile ich b

Dawno nie pracowalem na forscanie ale wczesniej chyba nie dawal mozliwosci updatu modulow a jedynie ich reset. Wiec nie wiem czy kolega chcial tylko zresetowac modul czy co. Od resetu. Raczej sie nic nie powinno przestawic.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2020, 04:44   #35
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,486
Domyślnie Odp: podłączyłem komputer i wczytałem błędy to aż oczom nie mogłem uwierzyć ile ich b

Moze chciał skorzystac z wycofanej wersji ktora ma mozliwosc update, ale jest bardzo problematyczna.
Twierdzi ze chcial,wiec zostawmy czy mial czym.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2020, 04:55   #36
BLACKYLUC
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-05-2020
Skąd: Neuekirchen-Vöden
Model: mondeo MK IV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2013
Postów: 18
Domyślnie Odp: podłączyłem komputer i wczytałem błędy to aż oczom nie mogłem uwierzyć ile ich b

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szanowny Kolego! Patrząc zupełnie z boku postaram się podsumowac Twój przypadek.
1. Z użyciem sprzętu nie dającego ŻADNEJ gwarancji powodzenie, zabiera się Kolega do robienia rzeczy o których NIE MA POJĘCIA.
2. Coś się sypie - z taką wiedzą i takim sprzętem MUSIAŁO SIĘ SYPNĄĆ, więc Kolega woła głośne "HEEEELP!!!"
3. Brak jest jakichkolwiek sensownych info co było robione i w którym momencie się sypnęło. Takich przypadków na tym forum były już DZIESIĄTKI!.
4. Do tego info o "ambitnych planach" aktualizacji newralgicznych modułów tym sprzętem i z tą wiedzą - każdy z głową i wiedzą od razu przestaje czytać i tylko zagląda do wątku "kiedy będzie ta spektakularna katastrofa"...
5. Każdy, kto cokolwiek wie co można a czego nie należy się tykać TAKICH PRZYPADKÓW MA JUŻ PO DZIURKI W NOSIE! Zabrał się Kolega za rzeczy, na których się nie zna - TO NICH SOBIE RADZI!. Jeśli by zapytał ZANIM SIĘ ZABRAŁ - to była by nieco inna sytuacja.
6. W związku z powyższym - nie przewiduję tu jakiejś zauważalnej żałoby z powodu Kolegi "wypisania się z klubu".
Powodzenia!
Ponieważ z góry się zakłada rzeczy, który ch nie miało. Miejsca to naprawdę miałem 100% racji w. Swoim wywodzie

1. Zawołałem pomocy właśnie w tedy kiedy trzeba było
2. Zapytałem czy ktoś to ogarnia więc sam nic nie robiłem.
3. Dzięki ambitnej pomocy "uprzejmych do jej niesienia" poradzilem sobie sam z wiedzą od civil-a czyli autora programu.
4. Sprzęt mam również że strom rekomendowanych a nie alliexpres czy jakieś inne wynalazki.
5. Zamiast atakować warto zapytać, aby się dowiedzieć nieco więcej czy to jest przypadek po dziurki w nosie czy nie.
6. Grotulije poczucie humoru gdyż zamiast rozmawiać na temat problemu, płynnie przechodzimy do wozrtzasania urazonuch nosków ambitnych forumowiczów, którzy "urodzili się już z wiedzą"

POZDRAWIAM

Bump:
Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szanowny Kolego! Patrząc zupełnie z boku postaram się podsumowac Twój przypadek.
1. Z użyciem sprzętu nie dającego ŻADNEJ gwarancji powodzenie, zabiera się Kolega do robienia rzeczy o których NIE MA POJĘCIA.
2. Coś się sypie - z taką wiedzą i takim sprzętem MUSIAŁO SIĘ SYPNĄĆ, więc Kolega woła głośne "HEEEELP!!!"
3. Brak jest jakichkolwiek sensownych info co było robione i w którym momencie się sypnęło. Takich przypadków na tym forum były już DZIESIĄTKI!.
4. Do tego info o "ambitnych planach" aktualizacji newralgicznych modułów tym sprzętem i z tą wiedzą - każdy z głową i wiedzą od razu przestaje czytać i tylko zagląda do wątku "kiedy będzie ta spektakularna katastrofa"...
5. Każdy, kto cokolwiek wie co można a czego nie należy się tykać TAKICH PRZYPADKÓW MA JUŻ PO DZIURKI W NOSIE! Zabrał się Kolega za rzeczy, na których się nie zna - TO NICH SOBIE RADZI!. Jeśli by zapytał ZANIM SIĘ ZABRAŁ - to była by nieco inna sytuacja.
6. W związku z powyższym - nie przewiduję tu jakiejś zauważalnej żałoby z powodu Kolegi "wypisania się z klubu".
Powodzenia!
Ponieważ z góry się zakłada rzeczy, który ch nie miało. Miejsca to naprawdę miałem 100% racji w. Swoim wywodzie

1. Zawołałem pomocy właśnie w tedy kiedy trzeba było
2. Zapytałem czy ktoś to ogarnia więc sam nic nie robiłem.
3. Dzięki ambitnej pomocy "uprzejmych do jej niesienia" poradzilem sobie sam z wiedzą od civil-a czyli autora programu.
4. Sprzęt mam również że strom rekomendowanych a nie alliexpres czy jakieś inne wynalazki.
5. Zamiast atakować warto zapytać, aby się dowiedzieć nieco więcej czy to jest przypadek po dziurki w nosie czy nie.
6. Grotulije poczucie humoru gdyż zamiast rozmawiać na temat problemu, płynnie przechodzimy do wozrtzasania urazonuch nosków ambitnych forumowiczów, którzy "urodzili się już z wiedzą"

POZDRAWIAM

Bump:
Cytat:
Napisał koszka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dawno nie pracowalem na forscanie ale wczesniej chyba nie dawal mozliwosci updatu modulow a jedynie ich reset. Wiec nie wiem czy kolega chcial tylko zresetowac modul czy co. Od resetu. Raczej sie nic nie powinno przestawic.
Słuszna uwaga i brawo za wyczucie.
BLACKYLUC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2020, 06:08   #37
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: podłączyłem komputer i wczytałem błędy to aż oczom nie mogłem uwierzyć ile ich b

swego czasu też coś próbowałem działac na elmie z przełacznikiem ale koniec końców przesiadłem sie na viakena i jestem zadowolony. dla moich potrzeb wystarczy.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2020, 06:45   #38
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: podłączyłem komputer i wczytałem błędy to aż oczom nie mogłem uwierzyć ile ich b

tez przeczytalem wątek i widzialem to tak: cos sie popsula(samo?), cos tam zrobilem(co?), prawie nic nie dziala.
domyslam sie ,ze pewnie pomieszales cos w konfigu. w zasadzie elmocfigiem mozna sciagnac ori konfig i go przywrocic i pewnie to zrobiles. forscanem zdaje sie tez. update softu to najgorsze co mozna zrobic jak sie ma uszkodzone auto. forum moze jest zasmiecone, ale szukajac czegos szukajką latwo wszystko znalezc , bo tytuly postow maja sens( jak oblugiwac forscana lub elmconfig). bledy w kompie moga byc od odlaczonego aku w przeszlosci, lub poprostu problemow z zasilaniem.
jakbys lepiej opisal co robiles, to moze ktos by cie nakierowal.
mondeo mk4 jest bardzo latwym samochodem do grzebania , bo ma bardzo malo opcji w CCC. kazde grzebanie zawsze sie robi z backupem ustawien. kasowanie bledow nie ucegli auta. raczej bezmyslne klikanie w save, write i takie tam. Pisze to ogolnie, bez jakichkolwiek strzalow w kierunku zalozyciela posta
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2020, 07:12   #39
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,486
Domyślnie Odp: podłączyłem komputer i wczytałem błędy to aż oczom nie mogłem uwierzyć ile ich b

Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w zasadzie elmocfigiem mozna sciagnac ori konfig
Nie mozna od jakiegos pół roku.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2020, 08:56   #40
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: podłączyłem komputer i wczytałem błędy to aż oczom nie mogłem uwierzyć ile ich b

To dobrze ze mam zapisany w pliku na dysku
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.