Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|mazowiecka
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-10-2010, 22:18   #11
szychagno
ford::beginner
 
Avatar szychagno
 
Zarejestrowany: 16-06-2010
Skąd: Gniezno
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 2.0 TDCi 163KM Powershift
Rocznik: 2012
Postów: 25
Domyślnie Odp: Koło dwu masowe - diagnostyka, gdzie, co i jak??

witam forumowiczów!
Chcialem sie dowiedzic od bardziej doswiadczonych kolegow czy moze maja jakies namiary na dobrego mechanika od mondka mk3 w rejonach wielkopolski?? jeszcze lepiej okolice gniezno - poznań... chodzi mi konkretnie o to zeby zbadac czy moja dwumasa jest ok bo na biegu jalowym slysze slynne nieporzadane drgania i chcialbym sie dowiedziec czy trzeba szykowac sianko na wymiane... z gory dzieki za pomoc

szychagno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2010, 08:58   #12
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Koło dwu masowe - diagnostyka, gdzie, co i jak??

Cytat:
Napisał kitek1120 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja też mam w tym problem przy przebiegu 107 tyś... jak puszcze sprzęgło to słyszę warkot a przy gaszeniu czuje jakby silnik mial wyskoczyc z pod machy. Pytanie jak w temacie : gdzie to zrobic w Wawie lub tańszych okolicach żeby nas nie oszukali, nie zpaprali i nie zdarli.?
Najpierw warto sprawdzic drazek reakcyjny silnika. Jest pod silnikiem, z tylu i jego zadanie polega na tlumieniu kolysania przy ruchach calego silnika (odpalanie, gaszenie, hamowanie silnikiem itp).
Uszkodzenie wyglada podobnie jak dwumasa, z tym ze przy odpalaniu czuc prawie jakby drugie auto uderzylo w nasze. Wiem, ze mechanicy kasuja za dwumase wymieniajac jedynie drazek. Sam kupilem auto gdzie wlasciciel rznal glupa, ze nie czuje jak cale auto lata przy odpalaniu. Sprzedal za niska cene a problemem byl drazek.

No i ciekawostka - mam juz drugiego 2.0 tdci w ktorym powoli sprzeglo zaczyna wyzej lapac. Dwumasa jest ok. Oba auta maja po 130 tys...ale mil, czyli ponad 200k km. Przebieg jest pewny, wiec padajace sprzeglo i dwumasa przy 100 tys km jest co najmniej podejrzana.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2011, 13:13   #13
pbobek
ford::advanced
 
Avatar pbobek
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 06-10-2009
Skąd: WS/WI/WU
Model: S-max/QQJ11
Silnik: 2.0 TDCi 185KM/400Nm by Heko /DIG-T
Rocznik: 2009/2016
Postów: 464
Domyślnie Odp: Koło dwu masowe - diagnostyka, gdzie, co i jak??

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wiec padajace sprzeglo i dwumasa przy 100 tys km jest co najmniej podejrzana.
Ja jestem właśnie po naprawie koła i sprzęgła przy przebiegu niespełna 29 000 km!
U mnie jedyne objawy jakie były to falujące obroty podczas przyśpieszania..
Może to jakaś wada fabryczna była.. ?
Nie wiem.
pbobek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2011, 13:34   #14
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Koło dwu masowe - diagnostyka, gdzie, co i jak??

Cytat:
Napisał pbobek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja jestem właśnie po naprawie koła i sprzęgła przy przebiegu niespełna 29 000 km!
U mnie jedyne objawy jakie były to falujące obroty podczas przyśpieszania..
Może to jakaś wada fabryczna była.. ?
Nie wiem.
W 2.0 tdci? Sam mialem 2 takie z przebiegami ponad 200k km i dwumasa byla zmeczona, ale nie wali.
Jestes pewien, ze to byl powod i na pewno dwumase wymienili?
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2011, 13:43   #15
pbobek
ford::advanced
 
Avatar pbobek
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 06-10-2009
Skąd: WS/WI/WU
Model: S-max/QQJ11
Silnik: 2.0 TDCi 185KM/400Nm by Heko /DIG-T
Rocznik: 2009/2016
Postów: 464
Domyślnie Odp: Koło dwu masowe - diagnostyka, gdzie, co i jak??

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W 2.0 tdci? Sam mialem 2 takie z przebiegami ponad 200k km i dwumasa byla zmeczona, ale nie wali.
Jestes pewien, ze to byl powod i na pewno dwumase wymienili?
Dokładnie. 2.0 TDCi 140 KM rocznik 2009. Naprawa na gwarancji więc nie dostałem żadnego rachunku ani innego świstka. Widziałem jedynie w papierach które wysyłają do Forda napis koło zamachowe + sprzęgło. Podobno były za duże luzy na kole zamachowym a sprzęgło wymienili bo coś mogło mu już być i mogłoby się ujawnić za jakiś czas.
Jestem laikiem w spr technicznych wiec już zdałem się na nich. Nie miałem zbyt dużego wyboru. Ryzykowałem trochę w przypadku gdyby nie uznali tego jako naprawy gwarancyjnej..

Dodatkowo ustawili zbieżność bo podobno tył się rozjechał i odbiegał od norm.

a co tak naprawdę wymienili to już wiedzą tylko oni:/

Ostatnio edytowane przez pbobek ; 08-03-2011 o 13:48 Powód: dopisek
pbobek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2011, 14:03   #16
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Koło dwu masowe - diagnostyka, gdzie, co i jak??

To duzo wyjasnia. Znam ludzi ktorzy maja w ofercie wtryski, pompy i dwumasy w cenach do 50% wartosci rynkowej i w kartonach Ford/Volvo itd. Nie sa to podrobki, nie ma do tego faktur, ale wyplywaja z ASO.
A dziala to tak : Mechanik znajduje uszkodzenie (to prawdziwe i takie za ktore mozna skasowac). Klient ma na to "naprawe gwarancyjna", czyli ASO "wymienia" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. drogie czesci i naprawde wymieniaja te ktore sa powodem uszkodzenia. Ford placi wlascicielowi serwisu za obie czesci a potem to co zostalo w kartonie trafia do takich ludzi.
Ostatnio mialem dwumase do 2.0 (z serwisu volvo) za...nie powiem zreszta za ile, ale smiesznie malo. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2011, 14:16   #17
pbobek
ford::advanced
 
Avatar pbobek
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 06-10-2009
Skąd: WS/WI/WU
Model: S-max/QQJ11
Silnik: 2.0 TDCi 185KM/400Nm by Heko /DIG-T
Rocznik: 2009/2016
Postów: 464
Domyślnie Odp: Koło dwu masowe - diagnostyka, gdzie, co i jak??

Najgorsze jest to że nie ma jak tego sprawdzić co tam faktycznie zrobili :/ w innym serwisie forda będzie widać taką naprawę i co dokładnie zrobili? Bo chyba ford ma "globalny" system.
Powiem szczerze że teraz sprzęgiełko pierwsza klasa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale nie niemożliwe jest być 3 dni przy nich i patrzeć co faktycznie robią..
Paranoja jakaś:/

p.s. ile w ASO kasują za dwumase? Mi za sprzęgło krzyknęli 5 tys...

Ostatnio edytowane przez pbobek ; 08-03-2011 o 14:20 Powód: ps
pbobek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2011, 14:47   #18
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Koło dwu masowe - diagnostyka, gdzie, co i jak??

Jezeli ASO jest zrzeszone to zobaczysz, jezeli nie to nie maja dostepu do wspolnej bazy. Przechodzilem przez to jak wyrabialem ksiazke historii przegladow. Musialem znalezc ASO w ktorym bylo auto serwisowane. Ksiazka z dostawa do domu kosztowala...5 Funtow. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zreszta jak to sprawdzisz? oni mowia, ze dwumasa, zamawiaja czesc. Auto podczas "wymiany" dwumasy stoi sobie. Po wszystkim wklepuja w system x-godzin przepracowanych, czesci i wysylaja do Forda, zeby oddal kase za "naprawe gwarancyjna". Rozliczaja sie w innych cenach. Dwumasa dostaje nog i pojawia sie okazyjnie.
To samo dzieje sie z wtryskami, ECU i EGRami...i to nie jest jakis wyjatek w Polsce czy w Fordzie. Wiekszosc ludzi tak robi...zaleznie tylko od tego jak sa zachlanni i jaki jest system kontroli.

Nie wiem ile kosztuje dwumasa w ASO. Ja zaplacilem...80 Funtow do Volvo 2.0 (identyczna jak do Ciebie). Nie bylo tylko srub montazowych.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2011, 11:13   #19
Misiecki
ford::average
 
Avatar Misiecki
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-03-2010
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Model: Mondeo MkIV Silver X Panther Black
Silnik: 1,8 TDCI 125 KM
Rocznik: 2008
Postów: 110
Domyślnie Odp: Koło dwu masowe - diagnostyka, gdzie, co i jak??

pkuzniarz ja w swoim 1,8 TDCI wymieniałem cału komplet sprzegła i orginalnie był sachs w moim przypadku. Moge cyknać Ci foty i pokazac bo graty wyjete z auta mam jeszcze w domu.
__________________
House Music it's a soul thing a body thind a spiritual thing
Kolor TDCI jest tylko jeden .... Panther Black
Misiecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.