Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-01-2011, 21:17   #21
skw82
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-03-2010
Skąd: Kraków
Model: Focus Kombi [MKI]
Silnik: 1.6 Benzyna+LPG
Rocznik: 2003
Postów: 41
Domyślnie Odp: Silnik traci moc (wypadanie zapłonów, filtr paliwa?)

Jeszcze nie sprawdzałem. Wymieniłem filtr paliwa i narazie jest OK. Na ten czas mam wysoki poziom paliwa w baku, zobaczę co będzie jak wyjeżdżę trochę paliwa. Wydaje mi się że niski poziom paliwa wpływa na usterkę. Jak się znowu pojawi podjadę do mechanika, będziemy szukać dalej.

skw82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2011, 13:22   #22
szurek0815
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-01-2008
Model: Focus I X 100
Silnik: 1,6
Rocznik: 2003
Postów: 11
Domyślnie Odp: Silnik traci moc (wypadanie zapłonów, filtr paliwa?)

Miałem podobnie. Po uruchomieniu chodził nierówno, włączała się kontrolka check. Pomogła wymiana świec, cewki i wykasowanie błędów. Puki co jest ok.
szurek0815 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2011, 01:37   #23
skw82
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-03-2010
Skąd: Kraków
Model: Focus Kombi [MKI]
Silnik: 1.6 Benzyna+LPG
Rocznik: 2003
Postów: 41
Domyślnie Odp: Silnik traci moc (wypadanie zapłonów, filtr paliwa?)

Po wymianie filtra paliwa nic się nie zmieniło. Nadal występuje usterka. Poziom paliwa nie ma jednak wpływu na usterkę. Mam ponad pół baku benzyny i usterka występuje.

Podjechałem na wymianę filtrów i kalibrację gazu, bo miałem przewidzianą dłuższą trasę (jakieś 3000km).

Przy okazji powiedziałem gościowi od gazu że spadł wężyk podciśnienia od reduktora.
Jak założyłem przed regulacją to się dławi przy przełączeniu na gaz. Zdjąłem go więc, by móc jeździć. Po założeniu go na reduktor silnik dławił się, na gazie.

Gość wyregulował i stwierdził.
Gość młody i kumaty (tak mi się wydaje) Bez sugerowania mu co się dzieje powiedział " że spadnięty wężyk podciśnienia może powodować cuda dziejące się na benzynie". Wtedy opisałem Mu co się dzieje z samochodem na benzynie. Powiedział bym pojeździł na benzynie jakieś 300km i wtryski na benzynie dojdą do siebie. (chodzi o czasówkę)
Po resecie (polegającym na zdjęciu klemów z akumulatora). Przejechałem jakieś 40km na benzynie i usterka wróciła (Jak tu jeździć na silniku bez wszystkich czterech zapłonów silnik się meczy). Przełączyłem na gaz i wszystko OK.

Zrobiłem następnej nocy 600km na gazie wszystko OK! spalanie ok. 8l gazu na 100km.
Po postoju i ostygnięciu silnika, przy następnym uruchomieniu silnika znowu odpalił bez jednego cylindra. Pochodził tak jakieś 5 min i zapaliła się się kontrolka "Check Engine" Po zapaleniu się "CHECK ENGINE" na benzynie silnik pali i chodzi bez zarzutu.

Cuda się dzieją a ja chce uniknąć dalszej wymiany części..
Proszę o pomoc..

Pozdrawiam..
skw82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2011, 08:51   #24
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Silnik traci moc (wypadanie zapłonów, filtr paliwa?)

Jesli masz instalacje gazowa sekfencyjna, a problem z wypadaniem zapłonu pojawia sie tylko na benzynie to sprawdz rozciecie wtrysku idace od komputera gazowego do wtryskiwacza i sprawdz sam komputer gazowy. Moze ulamal sie przewod i czasem przerywa, lub zdazaja sie usterki komputerow gazowych i nie przepuszczaja sygnału do wtryskiwacza benzyny podczas pracy na benzynie. Ew wypnij komputer gazowy/zrob zworki na wtryskiwaczach i bedziesz wiedział czy jest ok czy nie. Czy poprostu w momencie wystepowania usterki sprawdz czy dochodzi sterowanie do wtryskiwacza.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2011, 23:52   #25
skw82
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-03-2010
Skąd: Kraków
Model: Focus Kombi [MKI]
Silnik: 1.6 Benzyna+LPG
Rocznik: 2003
Postów: 41
Domyślnie Odp: Silnik traci moc (wypadanie zapłonów, filtr paliwa?)

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jesli masz instalacje gazowa sekfencyjna, a problem z wypadaniem zapłonu pojawia sie tylko na benzynie to sprawdz rozciecie wtrysku idace od komputera gazowego do wtryskiwacza i sprawdz sam komputer gazowy. Moze ulamal sie przewod i czasem przerywa, lub zdazaja sie usterki komputerow gazowych i nie przepuszczaja sygnału do wtryskiwacza benzyny podczas pracy na benzynie. Ew wypnij komputer gazowy/zrob zworki na wtryskiwaczach i bedziesz wiedział czy jest ok czy nie. Czy poprostu w momencie wystepowania usterki sprawdz czy dochodzi sterowanie do wtryskiwacza.
Rafał A.(antek) jest faktycznie ekspertem w dziedzinie naprawy Forda!

Wypiąłem bezpiecznik od emulatora gazowego ale usterka nadal pojawiała się. Przepiąłem więc wiązkę elektryczną od wtryskiwaczy na oryginalną (usunąłem instalacje gazową całkowicie). I w końcu luksus, nic się nie dzieje, wszystko działa prawidłowo. Zleciłem wymianę wiązki elektrycznej instalacji gazowej ale nie pomogło. Zleciłem więc wymianę emulatora gazowego na nowy.

Zrobiłem od wymiany 3000km i faktycznie to była przyczyna. Po 195000km miał prawo paść emulator gazowy.
Teraz działa wszystko prawidłowo. Dzięki za wskazówki i pomoc!
skw82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2011, 08:44   #26
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Silnik traci moc (wypadanie zapłonów, filtr paliwa?)

No to się ciesze ze pomogłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.