Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-02-2012, 12:52   #31
stadar
ford::average
 
Imię: Motomaniak
Zarejestrowany: 26-09-2007
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo MK3 i inne Fordy
Silnik: Benz. ewent. Lpg
Rocznik: 1991-2017
Postów: 186
Domyślnie Odp: Jakie LPG do 2.0 Duratec HE

Ja mam u siebie inst.lanidi-renzo omegas listwa matrix.Dbam o filtry,świece,czyszczę listwę itd.Moje doświadczenia z 4 lat są takie:jazda z ciągle zapalonym check-engine(uboga mieszanka przy dużych obciążeniach),spalanie 9l latem trasa - 12l zima miasto,stopniowo coraz częściej strzela i przerywa na lpg,przy lekkim dodaniu gazu słychać grzechotanie klapek w kolektorze dolotowym(wypiąłem wężyk podciśnienia i jest cisza).Nie wiem czy nie hałasują gdyż koło nich są wywiercone dysze gazu.Swoją drogą ford nieźle to wymyślił przy dużym przebiegu wyciera się główka i cięgno sterujące samo spada zanim klapki się rozlecą.Ale Polak potrafi przyłapałem wkrętem.

Kolego artiwie15 po pierwsze nie wiadomo czy twoje autko nie ma więcej przejechane km niż 170tys.Po drugie wszystko zależy od tego jakie trasy pokonujesz ,jak krótkie to w zimie i tak połowę przejedziesz na benzynie.Po trzecie jak sam nie umiesz podłubać przy aucie to i tak zaoszczędzone pieniądze na lpg zostawisz u mechanika i gaziarza.analogicznie jak w przypadku klekotów.Po za tym dochodzi jeszcze sprawa wypalenia zaworów na lpg.Mój znajomek zakupił nowego focusa 1.6zetec 101km.chwalił się że zmienia tylko filtry i mało pali.zawory niby bezobsługowe-hydrauliczne a tu 100tys.km i diagnoza słaba kompresja na 1 cylindrze prawdopodobnie wypalone zawory.Inny kolega ma modo mk2 1.8 zetec i inst BRC.Narazie bardzo zadowolony.Ale Zetec to nie Duratec.Generalnie do forda gaz to zło.Czasy prostych silników i instalacji lpg się już dawno skończyły.Wiem bo jeżdżę też laguną I 2.0 F3R i na gazie już 170tys.km łącznie 250tys.Filtra gazu(trudny dostęp) i przewodów WN nigdy nie zmieniałem tylko świece a do dziś pięknie pracuje silnik.

Generalnie w nowoczesnych autach polecam benzynę.


Ostatnio edytowane przez stadar ; 22-02-2012 o 12:54
stadar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2012, 13:11   #32
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: Jakie LPG do 2.0 Duratec HE

to że ci się check świeci to nie wina lpg tylko źle wyregulowanej instalacji czyli co? gaziarza. Jak jest dobrze zrobione to się nie jeździ do niego. Teraz tak, umiesz liczyć to sobie oblicz ile przez 100tys km jesteś do przodu jeżdząc na lpg w stosunku jak na pb. Tak na szybko i z grubsza
8x6x1000=48tys zł na pb
9,5x3x1000=28,5tys zł na lpg
Masz 20 tys do przodu, nawet jak mu całkiem padł silnik to po odliczeniu wszystkich kosztów za lpg kupi sobie kilka takich silników
__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2012, 13:28   #33
stadar
ford::average
 
Imię: Motomaniak
Zarejestrowany: 26-09-2007
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo MK3 i inne Fordy
Silnik: Benz. ewent. Lpg
Rocznik: 1991-2017
Postów: 186
Domyślnie Odp: Jakie LPG do 2.0 Duratec HE

ja przez 4 lata zrobiłem 60tys.km.ludzie rzadko trzymają tak długo takie stare auto.pozatym na pb się trochę więcej spaceruje,jeździ komunikacją do pracy,rowerem generalnie trochę ruchu i sportu.a na lpg jeździ się wszędzie nawet 100m do biedronki no i do gaziarza.
rustin a jak ty rozwiązałeś swoje problemy z cewkami kablami i świecami?bardzo mnie to interesuje.

Ostatnio edytowane przez stadar ; 22-02-2012 o 13:58
stadar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2012, 15:21   #34
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: Jakie LPG do 2.0 Duratec HE

Rozwiązałem tak że sam się wziąłem za lpg, bo to nie wina lpg było tylko gaziarza co nie potrafił zrobić.
__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2012, 23:10   #35
darnel
ford::expert
 
Avatar darnel
 
Zarejestrowany: 05-03-2007
Skąd: Zabrze
Model: mondeo mk3
Silnik: 2,2 Tdci 185 KM 440 Nm
Rocznik: XXI
Postów: 3,197
Domyślnie Odp: Jakie LPG do 2.0 Duratec HE

Cytat:
Napisał stadar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Filtra gazu(trudny dostęp) i przewodów WN nigdy nie zmieniałem tylko świece a do dziś pięknie pracuje silnik.
Zaczynasz działać jak się coś dzieje, jak wnioskuję z Twojego opisu. Na fcp jest sporo użytkowników zagazowanych fordów. Zdecydowana większość jest zadowolona. Zmień gazownika na początek może, to do nich dołączysz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
zostań bliźniakiem genetycznym -> Zachęcam.
Jest mondeo i kilka innych fordów
darnel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2012, 07:04   #36
konrad_b
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-11-2009
Skąd: Krk
Model: C-max
Silnik: 1.8 120KM by LPG BRC SQ24
Rocznik: 2004
Postów: 379
Domyślnie Odp: Jakie LPG do 2.0 Duratec HE

Cytat:
Napisał stadar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja przez 4 lata zrobiłem 60tys.km.ludzie rzadko trzymają tak długo takie stare auto.pozatym na pb się trochę więcej spaceruje,jeździ komunikacją do pracy,rowerem generalnie trochę ruchu i sportu.a na lpg jeździ się wszędzie nawet 100m do biedronki no i do gaziarza.
rustin a jak ty rozwiązałeś swoje problemy z cewkami kablami i świecami?bardzo mnie to interesuje.
w sumie najlepiej było by sprzedać auto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ja jeżdżę do pracy 25km, dzieki LPG wychodzi mnie tyle co jazda KZ, a nie wącham smrodów i nie marznę na przystanku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

co do gazu w duratecu, mam co prawda 1.8 ale on podobno też się nie nadaje do LPG
obecnie zrobione 50kkm na LPG, w sumie 120kkm, w zeszłym tygodniu robiłem kontrolę luzów zaworowych - jest książkowo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fakt że kosztowało to 200zł (uszczelka plus robocizna), ale chyba i tak się opłaca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

u mnie żaden czek się nie świeci, był kilka razy błąd, ale skasowany i podregulowany ... działa
faktem jest że auto wymaga więcej opieki, ale coś za coś
plus taki że przy LPG można dużo samemu zrobić, ja po gwarancji sam wymieniam filterki, teraz chcę kupić kabelek i będzie można korekty robić
więc koszty nie są duże
w dieslu sam turbinki nie zregeneruje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

podsumowując, obawy były spore bo kupa ludzi pisze tak jak Ty, "ford i gaz to zło" ... g... prawda, jak się dba to można spokojnie jeździć
w praktyce poza tą kontrolą luzów, nie widzę różnicy w/s do opla którego miałem wcześniej i który podobno lubi się z gazem (210kkm na LPG)

o oszczędnościach nie będe pisał, bo to każdy sobie policzy, napisze tylko że mnie instalacja kosztuje tyle co droższy przegląd o 50zł i wymiana filterków - kolejne 50zł
100zł/rok
ja jeszcze przy szalałem i leje lubrę, więc kolejna 100zł/rok idzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a oszczędności z lpg to jakieś 3.5kzł ... więc chyba się opłaca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
konrad_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2012, 16:01   #37
stadar
ford::average
 
Imię: Motomaniak
Zarejestrowany: 26-09-2007
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo MK3 i inne Fordy
Silnik: Benz. ewent. Lpg
Rocznik: 1991-2017
Postów: 186
Domyślnie Odp: Jakie LPG do 2.0 Duratec HE

Ja też codziennie dojeżdżam do pracy.Ale często ostatnio zdarzało się że pół drogi lub jej większość leciałem na benzynie.A to cewka felerna(może przegrzana od gorącego wydechu bo przelotach do Chorwacji)i przerywanie,zaolejone i sklejone wnętrze listwy gazu pomimo regularnej zmiany filtrów, a zeszłej zimy uszkodził się czujnik temp.na wężu płynu chłodzącego odpowiedzialny za przełączanie na gaz i zanim się przełączył to byłem w połowie trasy.

O tym sporcie i zdrowiu napisałem trochę przewrotnie.
stadar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2012, 17:55   #38
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: Jakie LPG do 2.0 Duratec HE

Co ma cewka do wydechu? Jakie masz filtry FL i jakie wtryski?
__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2012, 10:46   #39
fordziks
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-03-2012
Model: mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: Jakie LPG do 2.0 Duratec HE

szybki i sprawny warsztat LPG
bezbólowa wymiana gazu, polecam jeśli kogoś interesuje
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
fordziks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2012, 14:23   #40
luka80
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-01-2012
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1,8 120KM LPG
Rocznik: 2004
Postów: 13
Domyślnie Odp: Jakie LPG do 2.0 Duratec HE

u mnie po zmianie świec wyskoczył problem przerywania na zimnym silniku na LPG, strasznie szarpie, teraz szukanie przyczyny, świece, cewka......
byłem sprawdzić zawory (150zł) są OK

ps. pytałem 2 osoby z forda i mojego gazownika co myślą na temat lubry, każdy odradził mi montaż, wszyscy zgodnie że to nic mi nie da i że w c-maxach tak zaprojektowany jest kolektor że większość oleju osiądzie się własnie na nim, gdzie jeden z nich potwierdził że już widział takie osady na kolektorze przy zamontowanym smarowaniu.
luka80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.