Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-07-2011, 14:26   #11
hatom02
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-07-2011
Skąd: Ostrzeszów
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie Odp: Demontaż deski rozdzielczej

Ogólnie demontaż bardzo prosty... zacząłem od trójkącików w ramce od radia.... trzeba je wyjąć za pomocą np karty kredytowej żeby nie zniszczyć... są na klipsach więc wychodzą bez problemu... odkręciłem radio, później kieszeń od radiaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wtedy jest dostęp do środkowych mocowań deski. po odkręeniu wziąłem się za odkręcanie poduszki na kolana... trochę się napociłem dlatego, że trzeba się dosyć dobrze wygiąć żeby dojść do nakrętek od strony pedałów. Pod poduszką są podajże dwie śrubki mocujące deskę. Następnie zaślepki po prawej i lewej stronie deski które również są na klipsach więc wystarczy umiejętnie wyciągnąćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kolejne posunięcie to wykręcenie prawego schowka... jest przymocowany dosłownie na parę śrubek więc to też żaden problemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kolejny krok to zegary... odkręcamy dwie śrubki mocujące i również dosyć delikatnie wysuwamy licznik do siebie zaczynając od górnej stronyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przed tym oczywiście osłony kolumny kierowniczej które z góry są włożone luzem a od spodu przykręcone dwoma śrubkamiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. na końcu odkręcamy dwie zaślepki które są po obu stronach tunelu gdyż kryje się tam jeden wkręt z każdej strony. Jeśli chodzi o wyciąganie kierownicy to zaczynamy od wymontowania poduszki. Trzeba najlepiej za pomocą śrubokręta podważyć sprężyny blokujące poduszkę ... następnie odkręcamy kierownice i z pomocą dosyć sporej siły wyciągamy kiereGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Osobiście było mi łatwiej poluzować tunel środkowy dlatego, że deska jest na nim zamocowana i siedzi dosyć ciasno a gdy jest luźny staje się to o wiele prostszeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dlaczego wymieniałem? z powodu jaśkówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. teraz czeka mnie inwestycja rzędu 1800zł za same poduchy...

Tak poza tym może ktoś wie gdzie dostanę taniej? oczywiście komplet... na kolana, pasażer i w kierowniceGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

i Pytanie za 100 pkt czy poduchy od anglika różnią się czymś w porównaniu do europejskiego modelu?

Mam nadzieje, że moja instrukcja komuś pomożeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam

Tomek

hatom02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2014, 19:59   #12
Rat
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-05-2014
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Odp: Demontaż deski rozdzielczej

Witam wszystkich
Mam takie pytanko posiadam forda mondeo 2011 r po lifcie i pech chciał mailem mały wypadek i wyszczeliły poduszki kierownicza pasażera i na kolana
Moje pytanie jest takie czy podejdzie mi deska z starszego modelu chodzi mi o deskę z przed liftu czy jest jakaś różnica w deskach przed liftem i po lifcie ??
Rat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2014, 21:10   #13
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: Demontaż deski rozdzielczej

W mondku niema problemu z
wyciągniēciem poduchy kierowcy,w golfie to graniczy z cudem

Bump: W mondku niema problemu z
wyciągniēciem poduchy kierowcy,w golfie to graniczy z cudem
__________________
BYŁO- SCORPIO MK1 2,9 PB - CZARNE /MONDEO MK1 2,0+LPG - SREBRNE /FOCUS MK1 1,8 PB+LPG - BORDOWY /MONDEO MK3 2,0 TDCI - CZARNY / MONDEO MK4 2,2 TDCI TITANIUM S - SZARY /JEST MONDEO MK4 TITANIUM S - BIAŁY / JEST MONDEO MK5........ - CZARNY
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2014, 16:46   #14
d4rnt
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-06-2014
Model: Mondeo Titanium
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Odp: Demontaż deski rozdzielczej

Różni się airbag kierowcy - chyba inne mocowanie. Nie jestem pewien jak decha, na giełdzie mówili, że się nie różni.

Cytat:
Moje pytanie jest takie czy podejdzie mi deska z starszego modelu chodzi mi o deskę z przed liftu czy jest jakaś różnica w deskach przed liftem i po lifcie ??
d4rnt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2014, 17:46   #15
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Demontaż deski rozdzielczej

Cytat:
Napisał d4rnt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Różni się airbag kierowcy ....
A w to to akurat nie wierzę... Kolanowa poduszka być może, ale ta w kierownicy to na pewno nie. Trzeba tylko pamiętać, że są 2 typy poduszek kierowcy - na 3 i na 4 zaczepy (przedliftowe i poliftowe).
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2019, 19:31   #16
kolekszy
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 24-04-2015
Skąd: Namysłów
Model: mondeo mk4
Silnik: 1999
Rocznik: 2009
Postów: 143
Domyślnie Odp: Demontaż deski rozdzielczej

temat stary,nie aktualizowany. musze dobrac się do nagrzewnicy od klimy. czy opis demontarzu deski jest w miare pewny? musze zrobic to pod blokiem, a pogoda nie rozpieszcza.
kolekszy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2024, 15:38   #17
EastWlad
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 27-07-2023
Skąd: Chełm
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Demontaż deski rozdzielczej

Witam. Jestem po wymianie deski, niestety zdjęć nie zrobiłem. W skrócie to:
- okręcić środkowy tunel żeby go cofnąć,bo zaczepy z niego wchodzą w deskę od dolu;
- demontaz osłon słupków przy szybie i bocznych osłon deski rozdzielczej oraz uszczelek drzwi (bo jest wygodniej);
- demontaż schowka pasażera, radia z panelem klimatyzacji, popielniczki, kierownicy i licznika;
- demontaż kolumny kierowniczej-bez niej łatwiej odkręcić poduszkę kolanową kierowcy;
- trzeba odpiąć wtyczki z włącznika świateł, OBD, moduł bluetooth, moduł aktywnego tempomatu, brzęczek parktronik za licznikiem, czujniki temperatury za licznikiem i radiem;
- wyjąć kratkę nawiewu z czujnikiem światła na podszybiu i odpiąć czujnik;
Odkręcamy wszystkie śrubki mocujące deskę i wychodzi elegancko. Przy montażu trzeba ją dobrze wsunąć w zaczepy pod szyba, lepiej sprawdzić gdzie są i zwrócić na to uwagę. Róbcie dużo zdjęć przy demontażu żeby później nie mieć problemów jak ja z kablami- nie pamiętałem co gdzie było,ale miałem inne auto do podglądu. Dla wytrwałych i wyposażonych w narzędzia jakieś 8-12 godzin spokojnej roboty z przerwami. Powodzenia i przepraszam,bo na pewno o czymś zapomniałem
EastWlad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.