Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-12-2010, 22:27   #91
martinez07
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-10-2008
Skąd: Szczecin
Model: Sprzedany
Silnik: Duratec 1.8 HE 125KM
Rocznik: 2001
Postów: 252
Domyślnie Odp: [MK3]wszystko o recznym-jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?

Ot, to taki badziewiak (pierwsze foto)
W liczbie pojedynczej, bo to jeden samoregulator.
Mk3 występuje tylko z tarczami z tyłu.

Drugie foto, to już "normalny" ręczny, z nakrętką na końcu linki, którą kręci się w celu regulacji.

Obie jak widać wersje z europejczyka.
Chociaż ten drugi diabelnie drogi (170zł)
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ja swojego wyhaczyłem za 60zł + przesyłka.

Trzeci obrazek to dźwignia z ręczną regulacją, ale z anglika - jak widać jest wprost proporcjonalnie odwrotna do tej z drugiego zdjęcia.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1342759356.jpg (62.7 KB, 664 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 1332703973.jpg (28.3 KB, 627 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 1323357169.jpg (24.7 KB, 556 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez martinez07 ; 13-12-2010 o 22:36
martinez07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2010, 22:43   #92
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: [MK3]wszystko o recznym-jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?

i wszystko jasne. A ja sie zastanawiałem, gdzie przy zaciskach jest samoregulator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2010, 15:38   #93
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: [MK3]wszystko o recznym-jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?

Slawko to co jest na zdjęciach to jest samorekulator który odpowiednio naciąga linkę. W zaciskach hamulcowych tych przy kołach też są samoregulatory. Jak pewnie wiesz, żeby wymienić klocki z tyłu trzeba wkręcić tłoczek. Samoregulator przy kole działa na zasadzie wykręcania tłoczka w miarę zużycia klocków. Tak to w skrócie wygląda. Jak się dobiorę do swoich zacisków to jakieś zdjęcia zamieszczę.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2010, 16:09   #94
NERON81
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-05-2010
Skąd: Kraków
Model: Mondeo kombi MK3
Silnik: 2.O TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 42
Domyślnie Re: [MK3]wszystko o recznym-jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?

Mam jeszcze jedno pytanie związane z wymianą dźwigni.Czy dźwignia bez samoregulatora(od nowszych modeli) pasuje idealnie czy trzeba wprowadzić jakieś przeróbki.
Pzdr
NERON81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2010, 18:12   #95
martinez07
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-10-2008
Skąd: Szczecin
Model: Sprzedany
Silnik: Duratec 1.8 HE 125KM
Rocznik: 2001
Postów: 252
Domyślnie Odp: [MK3]wszystko o recznym-jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?

Pasuje idealnie.
martinez07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2010, 20:25   #96
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: [MK3]wszystko o recznym-jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?

Cytat:
Napisał Luk@s Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Samoregulator przy kole działa na zasadzie wykręcania tłoczka w miarę zużycia klocków.
no fakt, z zaciskami z tyłu ostatnio miałem do czynienia jakieś 25 lat temu.
Ok, walczcie, zawsze se ktoś czegoś nauczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2011, 17:42   #97
dzimi75
ford::advanced
 
Avatar dzimi75
 
Zarejestrowany: 30-03-2010
Skąd: WARSZAWA
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0TDCI 140 KM
Rocznik: 2011.10
Postów: 253
Domyślnie Odp: [MK3]wszystko o recznym-jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?

POwiemtak ja rozwikłałem temat recznego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. niby był popsuty a został naprawiony i powiem ze jest to do zrobienia nie trzeba kupowac dzwigni zadnych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.u mnie tez jak wajche zaciagnałem nie było recznego powiem tak na tłoczkach sa samo regulacze czyli to co jest odpowiedzialne za wykrecanie tłoczka pod wpływem zdartych hamulców Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.jak to odbija to jest oki trzeba sprawdzic linki pod samochodem czy chodza i sa sprawne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.jak tak to wtedy trzeba zdemontowac wajche i zrobic jedna rzecz napiac rolke na raczce recznego i mamy po problemieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.walczyłemze 4 h ale wymieniałem całereparaturki linki i w sumie tylko raczka recznego była bez remontuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.choc była rozwalona na czesci pierwsze zeby budowe zobaczyc i co i jak jest połaczoneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. alereczny chodzi ale powiem wam ze zaden mechanik nie bedzie sie chciał tego podjac bo to zmudna praca jest a ze byłem u kuzyna na sylwka jest mechanikiem to razem wydumalismy i reczny pieknie działaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzimi75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2011, 18:14   #98
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: [MK3]wszystko o recznym-jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?

dzimi75 może bardziej po polsku, bo z tego co napisałeś powyżej to nic nie wynika: co robiłeś, jak itd. itpGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2011, 18:20   #99
dzimi75
ford::advanced
 
Avatar dzimi75
 
Zarejestrowany: 30-03-2010
Skąd: WARSZAWA
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0TDCI 140 KM
Rocznik: 2011.10
Postów: 253
Domyślnie Odp: [MK3]wszystko o recznym-jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?

podstawa zeby z tyłu co sa na hamulcach te sprezynki odbiijały jak odbijaja to jest dobrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pózniej kanał badz podnosnik potrzebny trzeba zobaczyc czy linki jak sie zaciagnie odbijajaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak odbijaja to trzeba juz tylko rozebrac w srodku tunel i jak kolega wczesniej fotki wkleił tam jest rolka ja trzeba podciagnac i włozyc sprezynkei powinno byc po problemieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to jest w skrucie nie da sie tego opisac to sa podstawowe czynnosci które trzeba wykonac
dzimi75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2011, 19:11   #100
Zawika
ford::professional
 
Avatar Zawika
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Sedan Ghia
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1,363
Domyślnie Odp: [MK3]wszystko o recznym-jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?

Cytat:
Napisał Luk@s Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzimi75 może bardziej po polsku, ...

dzimi chyba nie zrozumiał.
Po polsku dzimi, to z interpunkcją...między innymi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
POZDRAWIAM.
Zawika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
hamulce , hamulec ręczny , mk3 , mondeo mk3 , ręczny


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.