Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-10-2013, 20:00   #1
Maciej994
ford::average
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 10-09-2013
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 1,6 Ecoboost 160 KM
Rocznik: 2010
Postów: 98
Domyślnie Brak podświetlenia prędkości do 60 km/h

Witam,
znów mam taki troche nietypowy problem. Na forum znajdywałem tylko takie przypadki, że albo nie było podświetlenia wszystkich zegarów, albo prędkości, albo poziomu paliwa etc. U mnie jest tak, że nie jest podświetlona część prędkościomierza od 0 do mniej więcej 50-60 km/h. Więc jadąc o ciemku to tak naprawdę nie wiem, czy jadę 40 czy np. 50, mogę się tylko domyślać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I teraz mam pytanie, co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?

Maciej994 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2013, 20:08   #2
CO_TO
ford::average
 
Avatar CO_TO
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 04-03-2012
Skąd: Łódź
Model: Focus MKII
Silnik: 1,6 100km benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 102
Domyślnie Odp: Brak podświetlenia prędkości do 60 km/h

Kolego myślę ze zegary podświetla kilka żaróweczek i jedna z nich padła. Dlatego część się nie świeci. Miałem tak z podświetleniem pokręteł na konsoli środkowej. Nawiew, temperatura itp. Od lewej tak 1/4 nie świeciła się. Okazało się że padła jedna z czterech żarówek. Pierwsza od lewej. I kiedyś tak w OPLU Astrze miałem w zegarach. Cześć się nie świeciła i również właśnie przepalona jedna z chyba czterech żaróweczek była przyczyną.

Ostatnio edytowane przez CO_TO ; 19-10-2013 o 20:11
CO_TO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2013, 20:28   #3
Maciej994
ford::average
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 10-09-2013
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 1,6 Ecoboost 160 KM
Rocznik: 2010
Postów: 98
Domyślnie Odp: Brak podświetlenia prędkości do 60 km/h

Czyli pewnie trzeba rozbierać całe zegary? A dałbym radę to samemu zrobić, czy raczej potrzebna pomoc 'fachowca'?
Maciej994 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2013, 20:51   #4
Lipazy
ford::amateur
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 19-10-2013
Skąd: Goleniów
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI 115km
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: Brak podświetlenia prędkości do 60 km/h

Nie trzeba rozbierać całych zegarów. Wystarczy wyciągnąć je z deski rozdzielczej. Żarówki od podświetlenia zegarów są bodajże 3. Są one umieszczone w takich plastikowych "koreczkach". Mniejsze, to kontrolki, a większe to podświetlenie. Jeśli masz czarną osłonę i tylko trzy żarówki, to wymień środkową, bo w moim Focusie było dokładnie to samo. Osłony nie ściągaj bo nie ma potrzeby. Podświetlenie jest wyciągnięte na wierzch. Pod osłoną są kontrolki. Żeby wyjąć zegary musisz odkręcić śrubki w tym czarnym panelu i delikatnie go wyciągać. Nic na siłę, bo łatwo połamać plastiki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mam nadzieję, że pomogłem.
Lipazy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2013, 20:55   #5
m[g]
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-03-2012
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2004
Postów: 45
Domyślnie Odp: Brak podświetlenia prędkości do 60 km/h

Kolega CO_TO ma rację, u mnie jest podobnie, nie świeci część licznika - jedna żarówka padła po wymianie na led (nie wiem dlaczego, aktualnie nie mam czasu, żeby ją wymienić). Co do wymiany - jasne, że dasz radę. Jest mnóstwo poradników, jak odkręcić zegary i wymienić żarówkę. Cała procedura max. 30 min. Pamiętaj tylko, żeby nie "kłaść" zegarów, staraj się utrzymywać je w pozycji takiej, jak są umieszczone w samochodzie. Jeszcze jedno - z tego co wiem, to jest różnica w ilości i typie żarówek po i przed liftem. Powodzenia w wymianie - satysfakcja gwarantowana (nawet po tak niezaawansowanej wymianie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.).
m[g] jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2013, 21:35   #6
Lipazy
ford::amateur
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 19-10-2013
Skąd: Goleniów
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI 115km
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: Brak podświetlenia prędkości do 60 km/h

W wersji poliftowej żarówki podświetlenia są takie jak żarówki kontrolek w wersji po liftingu (mniejsze niż w wersji przed liftingiem). Żarówek kontrolek w po liftingowej nie widziałem, bo nie miałem potrzeby ściągania osłony zegarów. Na pewno żarówki z kontrolek przed liftingiem pasują do podświetlenia w wersji po liftingu
Lipazy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2013, 22:41   #7
Maciej994
ford::average
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 10-09-2013
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 1,6 Ecoboost 160 KM
Rocznik: 2010
Postów: 98
Domyślnie Odp: Brak podświetlenia prędkości do 60 km/h

Ooookej, dzięki wszystkim za pomoc. Po niedzieli będę próbował się do tego zabrać i zobaczymy co wyjdzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Maciej994 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2013, 10:22   #8
Agutto
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Łódź
Model: Ford Focus, Citroen Xsara Picasso
Silnik: 1,6 benzyna 100KM
Rocznik: 2004
Postów: 77
Domyślnie Odp: Brak podświetlenia prędkości do 60 km/h

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Agutto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.