Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-05-2013, 09:12   #1
sunnyluk
ford::beginner
 
Avatar sunnyluk
 
Zarejestrowany: 20-12-2011
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Model: Ford Focus III kombi
Silnik: 1.6 TDCi 95KM DPF
Rocznik: 2011
Postów: 36
Domyślnie Uszkodzone sprzęgło

Witam wszystkich,

Niecałe 2 lata temu kupiłem nowego Focusa 1.6TDCi 95KM. Do wczoraj nie było z nim żadnych problemów... przebieg to niecałe 28000km.

Podczas jazdy, ot tak nagle, zacząłem mieć problem z wbiciem biegu, z każdą zmianą było coraz gorzej aż się zatrzymałem na poboczu. Od tego momentu bieg już nie wchodził żaden. Wyłączyłem silnik - biegi wchodzą, włączyłem - coś blokuje i nie wbiję żadnego.
Myślę sobie, świetnie! za 2 miesiące kończy się 2letnia gwarancja a ja muszę dzwonić po lawetę... przyjechali, odholowali do ASO. Przy wjeżdżaniu na lawetę, kierowca odpalił auto "na biegu" i puszczając sprzęgło jakoś udało mu się na nią wjechać, ale czuć było smrodek... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Od razu jego diagnoza - sprzęgło.

Jak to możliwe, że przy takim przebiegu, delikatnym obchodzeniu się z autem, miałoby paść sprzęgło??? Jeszcze jak czytam, to gwarancja tego może nie obejmować. Chyba, że to jakaś pierdoła...

Nigdy nikt nim nie szalał, nie jeździ na półsprzęgle, nic z tych rzeczy! Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że żona często rusza nim bez dodawania gazu. Dopiero jak auto zaczyna się toczyć dodaje gaz, a gdy wjeżdża tyłem do garażu to przez jakieś 15 metrów podjazdu praktycznie wcale nie dodaje gazu i tak wjeżdża... ale jak czytam to są dwie szkoły ruszania i taka jazda, jeśli już, to nadwyręża chyba dwumasę?
ASO "sprawdzi" auto dopiero we wtorek! Do poniedziałku mam zastępcze.
Nie chcę gdybać, ale jeśli odpukać jest to początek większych problemów to już trzeci raz Ford w moim garażu nie zagości, a taki piękny z niego samochód Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

sunnyluk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2013, 09:28   #2
KasmarCK
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-03-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK4 kombi, KA
Silnik: 1.5 EcoBlue 120 KM, 1.2
Rocznik: 2019, 2015
Postów: 58
Thumbs up Odp: Uszkodzone sprzęgło

Daj znać jaką diagnozę ASO postawił...
__________________
spieszmy się kochać cylindry bo tak szybko odchodzą...
KasmarCK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2013, 09:29   #3
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Uszkodzone sprzęgło

Nie zrażaj się do Forda. Te objawy , to może być brak płynu, lub puścił jakiś tłoczek gumowy w pompce lub wysprzęgniku. Przy takim przebiegu inna awaria sprzęgła nie powinna się wydarzyć, to jest prawie nowy samochód, powinni naprawić i jeszcze przeprosić.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2013, 09:47   #4
dogman
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-11-2012
Model: Focus MK3
Silnik: 1.0
Rocznik: 2013
Postów: 49
Domyślnie Odp: Uszkodzone sprzęgło

Cytat:
Napisał sunnyluk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Nie chcę gdybać, ale jeśli odpukać jest to początek większych problemów to już trzeci raz Ford w moim garażu nie zagości, a taki piękny z niego samochód Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Większych problemów pewnie nie będzie, ogólnie auto nie jest złe. Według mnie wiecej usterek mają Dreamliner-y niż nasze focusiki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Pozdrawiam
dogman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2013, 09:48   #5
sunnyluk
ford::beginner
 
Avatar sunnyluk
 
Zarejestrowany: 20-12-2011
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Model: Ford Focus III kombi
Silnik: 1.6 TDCi 95KM DPF
Rocznik: 2011
Postów: 36
Domyślnie Odp: Uszkodzone sprzęgło

No właśnie, nie chce mi się wierzyć, że naszą jazdą zabiliśmy całe sprzęgło, gdzie przez ponad rok żona dojeżdżała codziennie do pracy po ekspresówce 60km dziennie więc nie było non stop jazdy po mieście, zmiany biegów, parkowania itd.
Na pewno dam znać jaka będzie diagnoza.

Poprzednio miałem Focusa mk1 i poza dużym przebiegiem i 4 właścicielami a przez to problemów z dwumasą i wtryskami byliśmy bardzo zadowoleni, dlatego też znowu zdecydowaliśmy się na nowego Focusa - to było spełnienie marzeń. Mogę nim jeździć i kolejne 10 lat, autko jest super, byle nie było większych awarii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sunnyluk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2013, 14:37   #6
_Big_Mac_
ford::advanced
 
Avatar _Big_Mac_
 
Zarejestrowany: 11-04-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus III kombi
Silnik: 1.6 ecoboost 150 @ 182
Rocznik: 2013
Postów: 242
Domyślnie Odp: Uszkodzone sprzęgło

Tak jak koledzy piszą, to niekoniecznie sprzęgło. Ja miałem podobne objawy jak w Lagunie umarł wysprzęglik czy tam pompka wspomagania sprzęgła, taka plastikowa durna część. Laweta, warsztat. Sprzęgło mam wciąż to samo, z nim nic się nie stało i po wymianie wysprzęglika jeżdzę dalej.

Także mogła ci puścić jakaś losowa uszczelka albo coś, nie ma powodu się z góry nastawiać na całe sprzęgło.
_Big_Mac_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2013, 15:55   #7
sunnyluk
ford::beginner
 
Avatar sunnyluk
 
Zarejestrowany: 20-12-2011
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Model: Ford Focus III kombi
Silnik: 1.6 TDCi 95KM DPF
Rocznik: 2011
Postów: 36
Domyślnie Odp: Uszkodzone sprzęgło

Ok uspokoiliście mnie trochęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zobaczymy co stwierdzą. Chociaż swąd sprzęgła przy wjeżdżaniu na lawetę mnie zaniepokoił... a teraz pora zacząć weekend i przetestować zastępczego i30 przy okazji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jedno wiem na pewno, dobrze, że nie chciałem przyoszczędzić i kupić takiego koreańca...
sunnyluk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2013, 11:30   #8
gregor75
ford::professional
 
Imię: gregor
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Oława
Model: focus mk3/fiesta mk6
Silnik: 2.0 tdci 140km/1.3 70km
Rocznik: 2014/2008
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: Uszkodzone sprzęgło

Cytat:
Napisał sunnyluk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chociaż swąd sprzęgła przy wjeżdżaniu na lawetę mnie zaniepokoił...
Zaniepokoił Cię raczej pan z lawety , który lekko przypalił sprzęgło.
To nie jego auto , więc się nie przejmował.
Raczej nic wielkiego pan laweciarz autku nie zrobił, ale palcem pokiwać można mu było.

Ostatnio edytowane przez gregor75 ; 18-05-2013 o 11:32
gregor75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2013, 15:20   #9
lag3
ford::average
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 09-11-2012
Skąd: Piekary
Model: FF3
Silnik: 1,6 125 benz.
Rocznik: 2012/2013
Postów: 95
Domyślnie Odp: Uszkodzone sprzęgło

Witajcie, ja też po przejechaniu 3800kmGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. od odbioru mam dziwne dżwięki podczas wciskania sprzęgła mniej więcej na środku takie klikanie następujące po sobie,itp serwis po konsultacji z warszawą wymienia całą kasetę pedałów(sprzęgło i hamulec) i nie wiem co jest jeszcze w tym zestawie. Biegi wchodzą ok . To pierdoły ale jednak. Dobrze że jako całość samochód jest zadowalający.
lag3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2013, 19:46   #10
sunnyluk
ford::beginner
 
Avatar sunnyluk
 
Zarejestrowany: 20-12-2011
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Model: Ford Focus III kombi
Silnik: 1.6 TDCi 95KM DPF
Rocznik: 2011
Postów: 36
Domyślnie Odp: Uszkodzone sprzęgło

Normalnie paranoja, Ford zapewnia w ramach assistance gwarancyjnego auto zastępcze tylko na 4 dni. Ja swoje oddałem w czwartek, jutro mam oddać zastępcze, a dopiero pojutrze mają zweryfikować co się stało w moim samochodzie!!! Jak jutro wpadnę do tego salonu to nie liczę za siebie.
sunnyluk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.