Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-09-2013, 19:56   #41
Agutto
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Łódź
Model: Ford Focus, Citroen Xsara Picasso
Silnik: 1,6 benzyna 100KM
Rocznik: 2004
Postów: 77
Domyślnie Odp: Uszkodzone sprzęgło

Cytat:
Napisał ruicon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam. mam forda mondeo 1.8 lx 2002

mozna powiedziec ze jestem swierzakiem w dziedzinie samochodow i mam pytanie dotyczace sprzegla.
Bardzo wysoko lapie i czuc na pedale dalikatne zgrzytanie.
czy sprzeglo jest calkowicie zepsute i musze je wymienic ? bardzo prosze o pomoc.
z gory dziekuje
Ja bym wymienił - lepiej nie będzie.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Agutto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2014, 06:58   #42
Decybelq
ford::average
 
Imię: Grzes
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 TDCI 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 50
Domyślnie Odp: Uszkodzone sprzęgło

Problem z układem sprzęgłowym? Co najprawdopodobniej padło?

Samochód Focus 3 1.6TDCI 115KM, Hatchback, przebieg 92500km. Skrzynia 6-cio biegowa. Brak gwarancji.
Nagle podczas jazdy chciałem zredukować bieg, wciskam pedał sprzęgła i o dziwo bardzo lekko wszedł ten pedał (niebyło takiego oporu jak przez cały czas użytkowania) zredukowałem na 2.
Potem chciałem wrzucić 3 już nie było mowy.

Po zatrzymaniu diagnoza.
Gdy zgaszony jest silnik biegi normalnie można załączać z wciśniętym czy też bez wciśniętego sprzęgła.
Gdy załączy się silnik na lużie samochód zachowuje się normalnie silnik normalnie pracuje.
Gasimy silnik wrzucamy bieg zapalamy silnik.
Jest trochę trudniej go zapalić mimo wciśniętego sprzęgła.
Podczas wciśniętego pedału sprzęgła samochód jedzie delikatnie do przodu gdy zaciągnę ręczny lub wciśnie hamulec samochód stoi. A silnik pracuje nie zdusza go aż do zgaszenia.
Gdy puszczę sprzęgło dodam gazu samochód normalnie jedzie. na danym biegu

Środek nocy – sobotni wieczór 30km od domu dzwonię do ubezpieczyciela w sprawie mini car assistans. Odpowiedz Przysługuje panu bezpłatna laweta wtedy gdy pan spowoduje wypadek lub ktoś panu uszkodzi samochód. Gdy zepsuje się normalnie jest odpłatne 260zł plus stawka za każdy kilometr.
Brak dostępu do netu brak możliwości jakiejkolwiek pomocy.
Wrzucam 2 zapalam silnik i powoli jadę tak do domu gdy rozpędziłem samochód powyżej 2000 – prędkość zrównała się z pracą na 3 biegu wciskam bieg 3- trochę z oporem (pewnie przez to ze nie było całkowitego wysprzęglenia) potem analogicznie z 4 i tak sobie 75 jechałem do domu.
Może idiotyczne ale nie będę siedział cała noc i patrzył się w niebo.

2.5 tygodnia temu byłem na co rocznym przeglądzie w ASO. Wymienili wszystkie filtry i olej, plus ich przegląd według specyfikacji fora. I od tego momentu przejechałem 650km.
Jest tam w ich planie czynności punkt”
„Sprzęgło – sprawdzić działanie / wyregulować”
Pytanie czy czasami coś nie przeregulowali i padło coś w układzie sprzęgła.
A swoją drogą jak już robili przegląd to nie zauważyli ze coś zaczyna się psuć

Czego to może być wina: pompki sprzęgła, wysprzęglika, docisku tarczy czy dwumasa.
Pytanie do użytkownika SUNNLUK czy też mu luźno wchodziło sprzęgło
Jaka była by cena robocizny przy wyminie kompletu sprzęgła w ASO?

Ostatnio edytowane przez Decybelq ; 19-05-2014 o 07:02
Decybelq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2014, 07:20   #43
sunnyluk
ford::beginner
 
Avatar sunnyluk
 
Zarejestrowany: 20-12-2011
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Model: Ford Focus III kombi
Silnik: 1.6 TDCi 95KM DPF
Rocznik: 2011
Postów: 36
Domyślnie Odp: Uszkodzone sprzęgło

Mój przypadek był trochę inny, bo u mnie w trakcie jazdy nagle miałem problem z wrzuceniem biegu, a potem na postoju przy zapalonym silniku już żaden nie chciał wejść.
Pedał sprzęgła cały czas chodził normalnie, normalny opór.

W ASO nie pytałem ile by kosztowała wymiana całego sprzęgła, bo mieli mi wymienić na gwarancji i koniec. Od razu było stwierdzenie, że to była jakaś wada fabryczna docisku i jego wystarczyło wymienić, bo sprzęgło niby prawie idealne. Nie miałem więc żadnej wyceny.

Niestety z Twoim przypadkiem niewiele Ci pomogę. Osobiście jestem aktualnie przed 3 przeglądem, ale po odbytych już 2 za każdym razem odczuwam inną (lepszą) pracę pedału sprzęgła - jakby coś właśnie regulowali, zgodnie z programem przeglądu.
sunnyluk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2014, 07:39   #44
Decybelq
ford::average
 
Imię: Grzes
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 TDCI 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 50
Domyślnie Odp: Uszkodzone sprzęgło

Cytat:
Napisał sunnyluk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mój przypadek był trochę inny, bo u mnie w trakcie jazdy nagle miałem problem z wrzuceniem biegu, a potem na postoju przy zapalonym silniku już żaden nie chciał wejść.
Pedał sprzęgła cały czas chodził normalnie, normalny opór.
Tak samo jest u mnie, a pamiętasz czy mogłeś przerzucać biegi na zgaszonym silniku i czy przy wciśniętym sprzęgle samochód jechał do przodu?
Decybelq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2014, 07:57   #45
sunnyluk
ford::beginner
 
Avatar sunnyluk
 
Zarejestrowany: 20-12-2011
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Model: Ford Focus III kombi
Silnik: 1.6 TDCi 95KM DPF
Rocznik: 2011
Postów: 36
Domyślnie Odp: Uszkodzone sprzęgło

Na zgaszonym silniku mogłem zmieniać biegi.
Nie sprawdzałem czy auto pojedzie, bo nie chciałem nic spieprzyć bardziej (była jeszcze gwarancja), na poboczu czekałem na lawetę. Gość go dopiero odpalił na biegu i musiał delikatnie puszczać sprzęgło i hamować bo auto wyrywało do przodu. Czyli tak jakby przy wciśniętym jechał do przodu.

Masz też auto z 2011r. czytałem, że z początku produkcji był felerny docisk, podobno też w C-Maxie tak było. Bardzo możliwe, że spotkało Cię to samo co mnie...
sunnyluk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2014, 09:28   #46
Decybelq
ford::average
 
Imię: Grzes
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 TDCI 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 50
Domyślnie Odp: Uszkodzone sprzęgło

W celu samodzielnego zdiagnozowania przyczyny awarii sprzęgła, postanowiłem odkręciłem osłonę spodnią silnika.
Nic tam ciekawego nie widać – w sprawie sprzęgła jedynie jest dojście do odpowietrznika sprzęgła. Okazało się ze pompa sprzęgła i hamulców i cała instalacja hydrauliczna jest za akumulatorem i pod postawą akumulatora i filtra biegnie przewód do wyprzęgnika.
Zabrałem się za demontaż akumulatora – okazuje się z jego usunięcie nie jest takie proste – polecam znaleźć filmik na youtube by przez przypadek czegoś nie urwać.
Cała instalacja wygląda dobrze nie ma żadnych wycieków, płyn hamulcowy jest w zbiorniku.

Tylko podczas naciskania sprzęgła występuje skrzypienie? W okolicach pompki sprzęgłowej.
Czy są to objawy padnięte tego elementu – pompki sprzęgła? ewentualne zapowietrzenie

Mam jeszcze takie pytanie na czym dokładnie polega regulacja sprzęgła jaką dokonuje serwis na przeglądzie?
Decybelq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2014, 10:32   #47
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Uszkodzone sprzęgło

Pompa sprzęgła jest nieco wadliwa pewnie - przerabiałem temat w Hondzie (wymieniałem 3 razy pompę i zawsze po pewnym czasie skrzypiało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ), ale można z tym jeździć. Czasem przesmarowanie pomagało lub zmiana temperatury czy wilgotności na zewnątrz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2014, 06:11   #48
Decybelq
ford::average
 
Imię: Grzes
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 TDCI 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 50
Domyślnie Odp: Uszkodzone sprzęgło

Postanowiłem odpowietrzyć sprzęgło.
Według informacji internetowych powinno wyglądać tak:
Odkręcam odpowietrznik -Wciskam pedał - Zamykam odpowietrznik - Puszczam pedał
I tak w kółko aż znikną pęcherze powietrza.
A unie wyglądało tak
Odkręcam odpowietrznik
Wciskam pedał - wpada on w podłogę
Zamykam odpowietrznik
Puszczam pedał a raczej wyciągam go ręką
Gdy zakręcony jest odpowietrznik układ pracuje normalnie.
Teraz tylko skrzypienie z pompki przeniosło się w okolice odpowietrznika – wysprzęglika.
Decybelq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2014, 22:14   #49
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Uszkodzone sprzęgło

Miałem to samo co sunnyluk przy przebiegu ok 40k. Padł docisk. Jak tylko dojechałem do serwisu, Panowie po usłyszeniu, że mam problem z wrzuceniem biegu od razu mieli diagnozę. Nie byli zdziwieni, więc wygląda na to, że problem znany. Auto mam z końcówki 2011 roku.
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2014, 03:27   #50
Decybelq
ford::average
 
Imię: Grzes
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 TDCI 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 50
Domyślnie Odp: Uszkodzone sprzęgło

Pytanie do tych co wymieniali sprzęgło
Czy wymienialiście tylko wspomniany docisk czy komplet sprzęgła i koło zamachowe/dwumas
Bo nie widzę na na necie samego docisku tylko komplet sprzęgła.
Decybelq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.