Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-06-2014, 11:22   #831
ssaramis
ford::beginner
 
Imię: aramis
Zarejestrowany: 21-06-2014
Skąd: Szczecin
Model: Kuga
Silnik: 2.0L Diesel
Rocznik: 2013
Postów: 39
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ssaramis - nie możesz porównywać Kugę do X3, szczególnie nie pod wględem silników, bo to klasa wyżej. Konkurencją dla Kugi jest X1, która ma mocniejszy silnik diesla tylko od roku. Pozatym w klasie premium nie jest to nic wyjątkowego.

BTW Kugę testowałem również w zeszłym roku na śniegu i przy 0-100km/h załącza się tył po paru centymetrach od startu. Natomiast jeżeli oczekujesz, że przy rozłączanym napędzie na tył będzie on reagował tak jak stały napęd, to jesteś w wielkim błędzie. Nie mówiąc o tym, że X1 czy X3 mają napęd na tył o dołączany przód, co samochodowi nadaje zupełnie inną charakterystykę. Tego jako offroadowiec powinieneś wiedzieć. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS: numer masz na priv Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No na reszcie cos sensownego przeczytalem tylko szkoda ze koncentrujesz sie na krytyce kierowcow zamiast napisac prawde o nowej Kudze. Nie jestem tez zadnym offroadowym driverem. Doswiadczenia w trudnym terenie sa bardzo kosztowne i stac nas zaledwie na wypozyczenie dwoch gora trzech aut przystosowanych do rajdu w trudnym terenie. Glownie z Niemiec. Koszt takiej zabawy oczywiscie w zaleznosci ilu nas w klubie sie bawi wynosi nawet polowe takiej kugi bo czesto bywa tak ze cale zawieszenie czy skrzynie trzeba wymienic. Dwumas i sprzeglo zawsze, to norma. Nie stac mnie ciagle bawic sie w terenie, robie to srednio tylko raz do roku. Ja scigam sie glownie na asfalcie moim M3 tyle ze te auto jest calkowicie zmienione i nikt nie chcialby tym jezdzic na codzien bo z tylu nawet nie ma kanapy a w drzwiach nawet tapicerki. No i oczywiscie jest klatka. Jak zachowuje sie auto z tylnym napedem mnie nie musisz przekonywac. Nawet w F10 specjalnie nie kupywalem x-drive bo przeszkadza w driftingu i zabiera radosc z jazdy.

ssaramis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2014, 12:41   #832
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Ho ho, ssaramis. Ty wciąż krytykujesz Kugę za to czym nie jest a ja mówie czym jest. Jeżeli jesteś ogarniętym kierowcą jak twierdzisz, to powinieneś zdawać sobie sprawę z tego, że koncepcja napędu Kugi poprostu nie pozwala na pewne rzeczy i tyle. Z resztą Ford nigdzie Kugę nie przedstawia jako off-road samochód, tylko jako kompaktowy SUV czy też crossover. Kuga, RAV4, Spotage, ix35 czy CR-V - to wszystko są crossovery - czyli połączenie hatchbacka, kombi z lekko podniesionym nadwoziem. Auto które poradzi sobie z miastem, z autostradą i zawiezie cię w góry.

Jeżeli oczekujesz, że Kuga będzie jeżdzić jak Patrol czy Land Cruiser (którym ja miałem okazję pojeżdzić w Azji) ze sztywną ramą, odłączanym zawiasem, trzema dyframi, redukcją, no to kurde chłopie nie wiem co mam o tym myśleć.

Apropo F10 - 535d nestety nie jeżdziłem, natomiast 530d x-drive jak najbardziej i osobiście uważam, że to bardzo udane połączenie silnika z napędem. 5er to jednak już zbyt ciężki samochód o bardzo długim rozstawie osi by go kupować z myślą o driftingu a x-drive robi ten samochód przyjemnie neutralnym w zachowaniu.

Ostatnio edytowane przez Atlis ; 24-06-2014 o 12:44
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2014, 13:38   #833
ssaramis
ford::beginner
 
Imię: aramis
Zarejestrowany: 21-06-2014
Skąd: Szczecin
Model: Kuga
Silnik: 2.0L Diesel
Rocznik: 2013
Postów: 39
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ho ho, ssaramis. Ty wciąż krytykujesz Kugę za to czym nie jest a ja mówie czym jest.
Tak Altis na reszcie zrozumiales moja intencje w 100%. Pisalem wczesniej ze Ford ustawil Kuge w lidze koreansko-francuskiej i to jeszcze tych z samego dolu. Tego wlasnie nie moge zrozumiec u forda po to firma z tak potezna tradycja. Auta jakie wymieniles czyli sportage,ix35, CX5, Kuga itd sa autami zupelnie niejakimi. Bo po co mi SUV ktorym nie zjade z asfaltu, podskakujacy w koleinach czy kladzacy sie w zakretach a do tego z mniejszym bagaznikiem jak sedan na ktorym jest zbudowany? Bardzo dobrze ze Androzek wpomnial o Outlanderze. Gdyby Kuga poszla w tym kierunku to przynajmniej jej wlasciciele mogliby z tego asfaltu zjechac. Owszem nadal komfort jazdy nie bylby taki jak w limuzynie np nawet Mondeo ale cos za cos. To wcale nie potrzeba kierowcow wymyslila te auta tylko idiotyczna moda. Auta pala wiecej, bagaznik maly a komfort podrozowania gorszy jak w focusie. Piszecie ze Kuga w gory sie nadaje, na krete drogi i td. Czyli co? Focus sie w gory nie nadaje? Z tymi kretymi drogami to akurat sie nie zgodze bo auto za kazdym razem bedzie sie kladlo a na slizgiej i kretej trasie bedzie bardziej podatne na poslizgi. I dla tego wlasnie montuje sie dolanczany naped aby ukryc ich naturalne wynikajace z praw fizyki wady. Jedynie co widze na plus tych aut to ze maja wiekszy przeswit i jak to ma miejsce w przypadku mojej Zony wyzej ulozone siedzisko. Moj serdeczny kolega Piotr Dobrowolski o ktorym na pewno slyszeliscie i od ktorego kupuje wszystkie BMW zawsze powtarza Amerykanskie samochody lepiej niech jezdza w Ameryce, ani jednej sztuki nikomu nie sprowadze. Szkoda tylko ze moja Zona tego nie rozumie. Tak czy owak mam juz dosc w kolo pisanie tego samego bo i tak znow zaraz ktos z agresja wyskoczy. Ok, macie swoje zdanie, swoje piekne Kugi i cieszcie sie nimi jak tylko potrwaficie. Spadam z tego forum bo nie szkoda mojego czasu. Lepiej pojde z psem na spacer czy zajme sie moimi corkami. Zycze wszystkim szerokiej drogi
ssaramis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2014, 13:50   #834
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Tak tak idź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Lepiej drifta zrób swoją M3, a nie sorry 535d albo jednym i drugim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2014, 13:58   #835
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

ssaramis - wróć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

1. Kuga nie ma mniejszy bagażnik niż auto z którego jest zbudowana (akurat mam Focusa sedan i ten ma bagażnik mniejszy na 100%)
2. Oczywiście że Kuga nie pojedzie przez zakręty lepiej niż Focus. Ale to nie pojedzie też BMW X1 które jest zbudowane na płycie 3er. I nie zauważyłem by ktoś twierdził inaczej.
3. Tak, zgadzam się - to idiotyczna moda doprowadziła do tego, że ludzie kupują SUVy do miasta tak jak kupiłeś ty SUV-a swojej żonie bo chciała. Ale czy ją interesuje jak się kładzie jej auto w zakręcie? Czy ona wie jakie koła są w ogóle w jej aucie napędzane i czy wie, że patrząc na znaczek paliwa na zegarach może się dowiedzieć po której stronie jest wlew? Założe się, że nie wie. Jej się auto podobało i takie chciała - i ty kupiłeś. 90% klientów jest takich. Dlaczego by więc miał Ford produkować Kugę ze stałym napędem na cztery koła, silnikiem boxer by obniżyc środek ciężkości? By zadowolić 10% klientów? Oj sorry batory, ale to nie Pagani, to marka mainstreamowa tak jak Volkswagen i Toyota. Oni muszą produkować auta dla 90% populacji, nie dla 10% by zarobić
4. Czy Kuga nadaje się w góry? Owszem. Czy Focus nadaje się w góry? Owszem. To dlaczego ludzie kupują na Słowacji prawie tyle SUV-ów co kombi? Bo mogą. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bo dla przecietnego Kováča czy Kowalskiego 0.5 cm śniegu to kataklizm! A w bezpiecznym 4x4 im się nic nie stanie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Atlis ; 24-06-2014 o 14:00
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2014, 16:14   #836
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
patrząc na znaczek paliwa na zegarach może się dowiedzieć po której stronie jest wlew?
To jest świetny pomysł Forda, bo nie trzeba myśleć tylko wystarczy spojrzeć. Jak wsiadam do żony auta to mam dokładnie po 2 stronie wlew.
Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A w bezpiecznym 4x4 im się nic nie stanie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak im się wydaje, więc powinno być tak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez boncio ; 24-06-2014 o 16:18
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2014, 16:44   #837
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

To nie pomysł Forda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2014, 19:02   #838
Audi'ofil
ford::average
 
Avatar Audi'ofil
 
Imię: Stachu
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: "z dzikiego zachodu"
Model: Kuga II 4x4
Silnik: 2,0 180 PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 193
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Koledzy podziwiam waszą solidarność w walce od dobre słowo forda i zawziętość w negowaniu innego zdania jak wasze.

Fakt, kolega ssaramis trochę się zapędził w swoich wywodach, ja to też próbowałem robić i uważam, że nie ma sensu. Bo to tak jak rozmowa z moją teściową. Ja jedno ona drugie, gada jak zacięta płyta.

Choć przyznaję, wydając (wspomagając żonę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) 180 k.pln liczyłem na coś więcej (od żony też Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.).

Teraz widzę, że jakość tej marki dewaluuje też mentalność niektórych właścicieli.

Uczestniczyłem w dyskusjach na forach innych marek (nie powiem premium Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) i takiego poziomu bazarowej agresji i braku chęci zrozumienia innej osoby nie widziałem.
Tamte auta też mają jakieś wady, mankamenty konstrukcji, usterki które często się pojawiają. Ale tam nikt nikogo nie próbuje nawrócić, przekonać do swojego zdania. A wymiana uwag bywa bardzo pomocna. Wiele problemów udało nam się razem rozwiązać.
Tutaj aż się boję pomyśleć, jakie pomyje zostaną wylane na moją głowę za jedno negatywne słowo.

ps.
Zgadzam się z jednym z moich przedmówców, że jak się wdepnie w tzw marki premium to trudno tolerować nijakość. I uwierzcie, wcale nie chodzi o znaczek na masce.
Audi'ofil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2014, 19:41   #839
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Niestety. Było trzeba kupić za te 180k PLN samochód innej marki (nie powiem premium Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ), pewnie byś był na jej forum zadowolony. Swoją drogą zawsze można sprzedać i kupić coś innego.

Kuga nie jest prosta wad, ale wady, o których tutaj niektórzy mowią są wyssane z palca albo pokazują jakimi analfabetami motoryzacyjnymi są przeciętni klienci kupujący SUVy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2014, 20:34   #840
Audi'ofil
ford::average
 
Avatar Audi'ofil
 
Imię: Stachu
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: "z dzikiego zachodu"
Model: Kuga II 4x4
Silnik: 2,0 180 PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 193
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Atlis, muszę poznać cię z moją teściową, na pewno znajdziecie wspólne zdanie i może coś z tego jeszcze wyjdzie (bo jest wdową). Ma niezłą emeryturę po teściu, to uzbieracie na jakieś lekko używane auto marki premium i wtedy może pogadamy (jak się nie zatniesz jak stara płyta winylowa).

ps.
Muszę ją zapisać na to forum i założyć wam osobny wątek. Będziesz walił z nią posty jak nastolatek konia w kiblu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Audi'ofil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.