Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-02-2011, 12:44   #21
vip03
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-05-2008
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo sedan MK2
Silnik: 1800 benzyna\LPG Zetec srebny
Rocznik: 1998
Postów: 172
Domyślnie Odp: wymiana pompy wody

żeby zluzować napinacz paska to trzeba całkowicie tą srube odkręcić czy jak ?


Ostatnio edytowane przez vip03 ; 08-02-2011 o 13:35
vip03 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2011, 02:24   #22
avix
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-04-2011
Skąd: katowice
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2003
Postów: 117
Domyślnie Odp: wymiana pompy wody

jestem po długim demontażu pompy wody ze wspomaganiem, tak jak podejrzewałem wałek pompy wody jest wytarty na maxa (zrobił się pręt z zębatki) a ten napędzający w pompie wspomagania jest taki sobie ciężko określić jego dokładne zużycie i nie wiem co robić z tym, jak na razie zalałem odrdzewiaczem, w ogóle to ja podejrzewam jako przyczynę tego zużycia wodę (rdzę) która się wytworzyła na tym wałku i działała jak piasek ścierający kółko zębate, smar który tam był nie dotykał nawet wałka tylko był na około wszędzie w dodatku miał w sobie rdzawy pył z tego wałka.

Dodam że kolektor dolotowy jest pokryty 0.5cm warstwą zbitego olejo-piacho-węgla jak również rura dolotowa do niego (z egr-em) jest w podobnym stanie ale warstwa osadu mniejsza


uwaga! w tdci 130 koni jest jeszcze metalowa rurka z egr-u która przeszkadza w demontarzu kolektora i komplikuje cały demontaż niestety

niestety! tak jak można było przypuszczać wałek pompy wody uszkodził wewnętrzne koło zębate pompy wspomagania, co za tym idzie kupuję używkę "pompa wody+pompa wspomagania"
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez avix ; 26-04-2011 o 21:33
avix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2011, 07:20   #23
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: wymiana pompy wody

Cytat:
Napisał sygulap Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pompa wodna padła mi przy 210 000 km wymienić trzeba było i pompe wspomagania . Koszt części 1300 zł w ASO ( orginały). Asistans bardzo się przydaje bo awaria wydarzyła sie o 3 w nocy na A1 na dodatek ciągłem przyczepę i byłem 350 km od domu. Auto jest serwisowane w ASO jednak takich awarii nie sposób przewidzieć!
Wiem coś o tym i dobrze jest miec assitanceGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pompa padła...ale wspomagania w Drawsku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszytsko juz naprawione i działa bez zarzutów.
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2011, 21:45   #24
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: wymiana pompy wody

Cytat:
Napisał avix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
uwaga! w tdci 130 koni jest jeszcze metalowa rurka z egr-u która przeszkadza w demontarzu kolektora i komplikuje cały demontaż niestety
tylko w silnikach po zmianie kolektora kiedy egr jest z przodu bo w starszych tego nie było
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2011, 21:49   #25
mch12
ford::advanced
 
Avatar mch12
 
Zarejestrowany: 09-02-2009
Skąd: W-wa,Pr.Płn
Model: mondeo kombi
Silnik: 2,0 tdci (FL),webasto
Rocznik: 2003,XII,2004
Postów: 371
Domyślnie Odp: wymiana pompy wody

no właśnie i mnie dopadło, na 100 km muszę uzupełnić ok 200ml wody destylowanej tak że wożę bańkę w bagażniku i się zbieram do wymiany,
kupiłem już nowy pasek i obie uszczelki ale widzę że trzeba kupić pompę wody i tak patrze ale nie wiem czy podołam samemu wymienić - ciężki dostęp i tu pytanie czy muszę odkręcić kolektor i tę metalową rurę co idzie do egr'a - czy wystarczy wyjąć aku i obudowę i jeszcze jedno : jaki rodzaj rolki jest w napinaczu - słyszałem że można ją wymienić tylko ę rolkę a nie cały kosztowny napinacz ??
mch12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2011, 23:10   #26
avix
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-04-2011
Skąd: katowice
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2003
Postów: 117
Domyślnie Odp: wymiana pompy wody

Cytat:
Napisał mch12 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no właśnie i mnie dopadło, na 100 km muszę uzupełnić ok 200ml wody destylowanej tak że wożę bańkę w bagażniku i się zbieram do wymiany
czy to napewno pompa, skąd taka diagnoza?
Cytat:
kupiłem już nowy pasek i obie uszczelki ale widzę że trzeba kupić pompę wody i tak patrze ale nie wiem czy podołam samemu wymienić - ciężki dostęp i tu pytanie czy muszę odkręcić kolektor i tę metalową rurę co idzie do egr'a - czy wystarczy wyjąć aku i obudowę
minimum to zestaw kluczy z łamaną grzechotką, rura egr owszem przeszkadzała ale idzie... kolektor to na 100% musisz zdemontować a przy okazji go sobie wyczyścisz bo będzie 0.5kg syfu w nim a uszczelki z niego u mnie przy 230 000 przebiegu były ok więc nie kupowałem zestawu chyba 9 uszczelek około 50 zł aczkolwiek z pod jednej lekko spryskuje :/. Problem w tym że pompa wody jest połączona z pompą wspomagania gdzie przewód ciśnieniowy to 1 wielki problem (ciężko odkręcić+ nieciekawy dostęp a w dodatku potem jak to skręcisz jest duża szansa że będzie ciekło polecam lekko oszlifować mosiężną podkładkę z castoramy za 45gr i nie cieknie bo kupiłem oring u forda plastikowy za 15zł który nawet nie pasował.... Demontaż obudowy akumulatora może pomóc (ja nie demontowałem)

Cytat:
i jeszcze jedno : jaki rodzaj rolki jest w napinaczu - słyszałem że można ją wymienić tylko ę rolkę a nie cały kosztowny napinacz ??
czy to naprawde niezbędne? dostęp bardzo dobry w sumie to jest 1 śruba... wymienisz jak naprawde padnie a nie na zapas inwestować

Ostatnio edytowane przez avix ; 07-11-2011 o 18:08
avix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2012, 17:46   #27
marcinjan15
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-06-2011
Skąd: Biedrzychowice (OPR)
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 8
Domyślnie Odp: wymiana pompy wody

Witam. wyczytałem że przy demontażu pompy wody trzeba też odkręcić pompę wspomagania i przewody. i takie pytanie mam czy płyn nie będzie wyciekał z tych przewodów i czy trzeba będzie to jakoś odpowietrzać?
PozdrawiamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marcinjan15 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2012, 01:11   #28
avix
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-04-2011
Skąd: katowice
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2003
Postów: 117
Domyślnie Odp: wymiana pompy wody

Cytat:
Napisał marcinjan15 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. wyczytałem że przy demontażu pompy wody trzeba też odkręcić pompę wspomagania i przewody. i takie pytanie mam czy płyn nie będzie wyciekał z tych przewodów i czy trzeba będzie to jakoś odpowietrzać?
PozdrawiamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
będzie wyciekał a odpowietrzy się samo jak poskładasz i dolejesz płynu, radze wyssać wszystko ze zbiorniczka przed demontażem to będzie się mniej czasu sączyć
avix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2012, 08:54   #29
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: wymiana pompy wody

Cytat:
Napisał avix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
odpowietrzy się samo jak poskładasz i dolejesz płynu
ciekawe po co zrobili odpowietrznik na pompie wody?
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2012, 13:06   #30
avix
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-04-2011
Skąd: katowice
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2003
Postów: 117
Domyślnie Odp: wymiana pompy wody

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ciekawe po co zrobili odpowietrznik na pompie wody?

Zrobili go po to żeby odpowietrzyć pompę wody a nie pompę wspomaganie, przeczytaj ze zrozumieniem 2 posty przed twoim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
avix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.