Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-08-2018, 15:08   #11
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Ford Focus vs. Ford Mondeo

Cytat:
Napisał emte3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Komfort podróżowania - lepsze fotele, wyciszenie, przestrzeń dla kierowcy i pasażerów oraz "przepastny" kufer, którego tak mi brakuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do tego dochodzi silnik 2.0 Duratec, nie wyżyłowana i trwała konstrukcja, może nie będzie to demon prędkości, ale jest wystarczający do sprawnego przemieszczania się.

W rodzinie mamy auto z tym motorem, ma nalatane ponad 280 tyś i można powiedzieć, że jest praktycznie bezawaryjny.
Poprzednio jeździłem Mondeo MK4 1.8tdci i porównując do tego 2.0 Pb wydałem worek pieniędzy na utrzymanie swojego diesla.
narzekasz na bagażnik i przestronność w mk5 ? jak ogólnie mk5 wypada i jak porównujesz do mk4 ?

piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2018, 15:15   #12
siwy05
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 23-09-2010
Skąd: Focus Klub Polska
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 1.5EB 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 108
Domyślnie Odp: Ford Focus vs. Ford Mondeo

jeździsz głównie w mieście to bierz focusa, na trasy mondeo, ale to już nie z tym silnikiem i skrzynią
siwy05 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2018, 15:27   #13
emte3
ford::advanced
 
Avatar emte3
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 17-03-2015
Skąd: Dolny Śląsk
Model: KUGA ST LINE X AWDi S MAX II
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2020 i 2016
Postów: 210
Domyślnie Odp: Ford Focus vs. Ford Mondeo

Cytat:
Napisał piotrek305 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
narzekasz na bagażnik i przestronność w mk5 ? jak ogólnie mk5 wypada i jak porównujesz do mk4 ?
Żeby za bardzo nie robić OT w wątku kolegi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- na tylnej kanapie więcej miejsca w MK4- mam trójkę dzieciaków, więc to ich odczucia,
o ile poprzednio czasem zdarzało nam się gdzieś jeździć Mondeo w 5 osób, to teraz nie chcą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- bagażnik w MK4 znacznie bardziej pakowny - długość/ szerokość
- wykonanie- nie mam zastrzeżeń do użytych materiałów, bo to Ford, ale spasowanie w MK5 mogłoby być lepsze, dokładniejsze.
MK4 był dokładniej wykonany
- wyciszenie, systemy wspomagające kierowcę i genialne FDL- tutaj MK5 zdecydowanie wygrywa
emte3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2018, 16:02   #14
witek_p
ford::beginner
 
Imię: Witek
Zarejestrowany: 05-11-2016
Skąd: Katowice
Model: Honda Jazz II
Silnik: 1.4 PB
Rocznik: 2006
Postów: 20
Domyślnie Odp: Ford Focus vs. Ford Mondeo

Cytat:
Napisał emte3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....
- na tylnej kanapie więcej miejsca w MK4- mam trójkę dzieciaków, więc to ich odczucia,
o ile poprzednio czasem zdarzało nam się gdzieś jeździć Mondeo w 5 osób, to teraz nie chcą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .....
A nie urosły trochę od czasu jeżdżenia w MK4 ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witek_p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2018, 16:22   #15
emte3
ford::advanced
 
Avatar emte3
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 17-03-2015
Skąd: Dolny Śląsk
Model: KUGA ST LINE X AWDi S MAX II
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2020 i 2016
Postów: 210
Domyślnie Odp: Ford Focus vs. Ford Mondeo

Kanapa inaczej wyprofilowana i wydaje mi się, że jednak szersza w MK4.
2 jeszcze na podkładkach (tych samych) i miejsca na środku w MK5 znacznie mniej.
emte3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2018, 18:42   #16
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,163
Domyślnie Odp: Ford Focus vs. Ford Mondeo

Podzielam opinię Mirka . MK4 jakby tak w środku było mniej napompowane. Dodam że pozycja za kierownicą w MK5 w stosunku do MK4 jest moim zdaniem zdecydowanie lepsza. Obsługa dźwigni zmiany biegów lepsza / bardziej pod ręką / . Wnętrze mimo że przestronne bardziej otacza kierowcę co lubię w autach .
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2018, 20:54   #17
Piter_osw
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ford Focus vs. Ford Mondeo

Wracając do głównego wątku, jeśli chodzi o Mondeo to znalazłem jeszcze jeden model, który przykuł moją uwagę:

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-m...tml#38addeef44
VIN: WF0GXXGBBG9C57013
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2018, 21:18   #18
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,163
Domyślnie Odp: Ford Focus vs. Ford Mondeo

Moim zdaniem nie warto. Kierownica jak lusterko z jakimiś zarysowaniami, fotel kierowcy wyczochrany, jego boczek wygląda na załamany. Lewy próg poniżej drzwi pasażera do zrobienia. Zderzak przedni jakby miał inny odcień. Porównuję do mojego byłego MK4 gdzie przy przebiegu 205 tys kierownica i fotel wyglądały o niebo lepiej. Jedyny plus to rocznik, bo w przebieg to słabo wierzę.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2018, 21:34   #19
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Ford Focus vs. Ford Mondeo

Cytat:
Napisał Piter_osw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WF0GXXGBBG9C57013
06/2017 ok. 162.000km
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2018, 14:30   #20
Piter_osw
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ford Focus vs. Ford Mondeo

Dzięki póki co wszystkim za pociągnięcie temu, każda uwaga cenna, aby ułożyć to sobie w głowie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na razie niestety ciężko o Mondeo w benzynie, które ostatecznie przekonałoby mnie do siebie. Bardziej interesujące póki co dla mnie oferty Focusów. W szczególności ten, o którym już pisałem:

Cytat:
Napisał Piter_osw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ponadto zainteresowała mnie jeszcze ta oferta:
https://www.otomoto.pl/oferta/ford-f...tml#c86f334312
VIN: WF0LXXGCBLBE47920

Co sądzicie o tym ogłoszeniu? Jak ocenilibyście te dwa powyżej porównując je ze sobą?
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.