Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-04-2010, 11:00   #1681
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Zależy na co patrzysz, o czym myślisz. Jeśli chodzi o jakość audio to jak dla mnie rewelacja. Nadmienię, że mam fabryczne głośniki wysokiej jakości (wg Microcata- prog. do rozkodowywania VIN). Nawigacja średniej klasy, mowa o mapie 2009/10, BT- zajebioza w trasie, ale to oferują także Chińczycy. Wszystko zależy od tego, za ile możesz wyrwać DENSO. I następne, pamiętaj, że do panela musisz także dokupić napęd DVD (serce nawigacji). Następny problem/bądź nie to sparowanie ich i przypisanie im numeru VIN samochodu. W tej kwestii może Ci pomóc ewentualnie kolega RECONDO (dokładał DENSO u siebie z dużymi przeróbkami- dla mnie Zapaleniec, przez duże ZZZZZZZ). Rozważ wszystkie za i przeciw i poczekaj jeszcze na inne wypowiedzi kolegów z forum.
Pozdrawiam!

__________________

668855686

Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 16-04-2010 o 11:05
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2010, 11:23   #1682
bollilo
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-03-2008
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 64
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Głównie chodzi mi o to, że koszt założenia Denso jest dość wysoki, dodatkowo nie jest to łatwa sprawa. Więc czy jego plusy są większe niż minusy. Denso ma również ograniczone zastosowanie: brak najnowszych map, brak wejścia na kamere cofania itp. Denso zajmuje 3 Din'y jednak sam ekran to około 2 DIN -porównywalne z innymi stacjami multi.
__________________
Ford Mondeo MK3 2004, 2,0TDCi
bollilo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2010, 11:30   #1683
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Sam sobie odpowiedziałeś w tym temacie. Wg mnie plusy są wszędzie oprócz navi, ta po prostu lubi płatać figle (czytaj: prowadzić po polnych drogach, ewentualnie kierować na autostrady, niezależnie jak ją ustawisz).
Uważam, że powinieneś poczekać na wypowiedzi innych Userów. Może po prostu ja, nie potrafię odpowiednio ustawić navi.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2010, 12:16   #1684
macslad
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-02-2009
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk3 kombi Ghia
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2004
Postów: 376
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Poza tym, wydaje mi się że dołożenie DENSO wymaga jeszcze jakichś manewrów ze sterowaniem klimatyzacją i wymiany środkowej konsoli (jest to moje przypuszczenie - autorytatywnie to niech może wypowie się RECONDO). Moduł BT też nie jest integralną częścią DENSO więc to kolejny wydatek i trudno osiągalny na rynku wtórnym. Jak dla mnie to gra nie warta świeczki. Osobiście gdybym nie miał DENSO fabrycznie to wrzuciłbym jakąś stację multimedialną, wgrał sobie AUTO MAPĘ i cieszył się z funkcjonalności takiego urządzonka.
macslad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2010, 20:21   #1685
siteman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-02-2008
Skąd: GDAŃSK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 242
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał bollilo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Drodzy Panowie, czy w waszym odczuciu, po latach użytkowania, opłaca się montować Denso w aucie, które go nie posiada, czy lepiej zainstalować "tradycyjną" stacje multimedialną ogólnego przeznaczenia. Pomijam tu względy estetyczne, bo zawsze zestaw dedykowany lepiej wygląda.
Ja bym nie montował, wybrałbym zdecydowanie inny, bardziej wszechstronny i "potoczny" system. Zarówno z uwagi na nowe możliwości (chociażby odtwarzanie DVD, Divx), możliwość podłączenia zewnętrznych paneli LCD i lepszy dźwięk. Desno fabrycznie ok, ale dużo taniej można dobudować dużo lepszy system.
siteman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2010, 09:06   #1686
siteman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-02-2008
Skąd: GDAŃSK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 242
Smile Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Przy okazji niejako które kraje mamy na nowych mapach do naszego Denso Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (2009-2010)
Europa Zachodnia:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Europa Środkowo-Wschodnia:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
siteman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2010, 20:37   #1687
agata.jacek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-03-2010
Model: Ford Mondo
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Witam

Od pewnego czasu usiłuję uruchomić mapy i upgrade nawigacji. Niestety bez skutku. Okazuje się (sprawdzałem u jednego baardzo mądrego człowieka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.), że napęd DVD jest uszkodzony (nawet frimowe płyty czyta w sposób losowy, tzn. więcej nie czyta niż czyta). W związku z tym mam pytanie. Czy wiecie może gdzie i za ile można kupić taki napęd? A może jest możliwość podłączenia innego napędu z nawigacją?

pozdrawiam
agata.jacek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2010, 10:34   #1688
scorpion.
ford::beginner
 
Avatar scorpion.
 
Zarejestrowany: 03-09-2009
Skąd: Wieluń
Model: Mondeo MKIII-DENSO
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 22
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał agata.jacek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Od pewnego czasu usiłuję uruchomić mapy i upgrade nawigacji. Niestety bez skutku. Okazuje się (sprawdzałem u jednego baardzo mądrego człowieka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.), że napęd DVD jest uszkodzony (nawet frimowe płyty czyta w sposób losowy, tzn. więcej nie czyta niż czyta).W związku z tym mam pytanie.
Prawdopodobnie wyrobiła się końcówka ślimaka która napedza laser. Proponuje dla sprawdzenia odkręcić napęd i postawic go na boku i wtedy zobaczysz czy czyta płyty czy nie. Miałem podobnie nowy napęd drogi a używki cieżko dostać,naszczęście kumpel zegarmistrz podjął się roboty wybebeszył cały srodek prócz układu scalonego,coś dotoczył wstawił tulejki i wszystko chodzi aż miło. Stwierdził ze szybcieł autko zezłomuje jak naped siądzie ;-)
__________________
***POZDRAWIAM***
tel. 790433219
http://img508.imageshack.us/img508/8...rdscorpion.jpg
scorpion. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2010, 22:26   #1689
past555
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 13-03-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo Mk4,
Silnik: 2000 Diesel, automat
Rocznik: 2011
Postów: 22
Smile Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Koledzy, dziękuję za pomoc w pozbyciu się "bipania". Zastosowałem prostszą metodę, podaną przez kolegę 12345mario. i wreszcie - cisza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Co do montowania Denso do Mondeo, to raczej podzielam opinie kolegi Sitemana.
Denso to fajny, ale dosyć skostniały system.
Ma sporo zalet, ale ... jego zaawansowane funkcje są nienajlepiej znane.

Nikt chyba nie wie jak np:
zapamiętać nazwy stacji radiowych na wyświetlaczu Denso,
zapamiętać indywidualne kolory wyświetlacza
itp.
I do tego ta nawigacja, której rzeczywiście od czasu do czasu coś dziwnego przychodzi do głowy.
Ustawianie punktów drogi i potem przeglądanie trasy, to jest to co mnie stresuje. Z wprowadzaniem sobie radzę, ale żeby coś poprawić -np wywalić puntk i wstawić nowy, albo zmiana kolejności punktów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem jak to się robi poprawnie.
Denerwuje mnie ponadto sposób wprowadzania adresu. Najpierw ulica potem miasto.
Jak w danym mieście nie znasz ulicy to kicha.
Oczywiście- można wymusić wprowadzenie miasta w pierwszej kolejności, ale jak nie znasz w nim ulicy to kicha.
System ponadto dosyć często podaje tylko jedną proponowaną trasę.
A może ja nie potrafię go obsługiwać?

Pozdrawiam
past555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2010, 06:17   #1690
mariuszmajewski
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 27-07-2009
Skąd: Mrozów
Model: Mondeo
Silnik: 2.2 TDCi 155KM
Rocznik: 2006
Postów: 68
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cześć

Cytat:
Napisał past555 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zapamiętać nazwy stacji radiowych na wyświetlaczu Denso
słuchając radia naciśnij i przytrzymaj przycisk po lewej stronie na wyświetlaczu (ten z opisem częstotliwości i informacjami RDS) nazwa (a dokładnie aktualnie prezentowany napis z RDSa) zostanie wpisana na listę stacji na ekranie. Nazwa ulega zmianie w momencie wyłączenia urządzenia (lub wyjęcia kluczyka ze stacyjki), wtedy na liście na ekranie znajdzie się ostatni napis prezentowany z RDSa, jeżeli odłączysz akumulator to wszystkie nazwy stacji zostaną zastąpione ich częstotliwościami.

Co do problemów z obsługą nawigacji (punkty docelowe, pośrednie, kolejność punktów na trasie) polecam lekturę instrukcji, link do polskiej instrukcji jest w tym wątku.
__________________
Mondeo Titanium X Hatchback Denso Navi, Phone, Voice Command, CB President
Bądź NIEBIESKI zarejestruj się.
mariuszmajewski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
denso , focus , ford , map , nawigacja , radio , s-max , tmc



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.