Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-07-2009, 14:15   #1
marek250
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-05-2009
Skąd: Wrocław
Model: mondeo
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie Problem z klimą

Mam małego problem z klimą w moim Mondziołku.... Na panelu klima jest wyłączona mimo to włącza się i wyłącza co kilka sekund na dodatek zaraz po kilku sekundach od włączenia silnika włącza się wentylator od klimy.... Byłem na kompie i nic nie wykazało..Komp nic nie stwierdził jak się z panelu wyłączało to pokazywał że klima jest wyłączona i jak się ją włączało to też pokazywał że jest włączona... Dodam że klima nie była nabijana przed wystąpieniem tego ,pseudofachura ze SPEED AUTO pochrzanił mi to a teraz mi wpiera że tak może ma być bo on sam nie jest do końca pewien. Jedno jest pewne klima nie może chłodzić jeśli ją wyłączam.. Latem może to nie problem ale jak zimą będzie mi chłodzić ..... Może zna ktoś dobrego fachowca z Wrocka lub okolic albo miał podobny przypadek
Pozdrawiam

marek250 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2009, 17:19   #2
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: Problem z klimą

kolego najprawdopodobniej padł panel klimatronika ,kolega miał podobnie kupił używke panel podmienił i oki,to tylko 50% pewnośći,trzeba u elektryka sprawdzić
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2009, 19:32   #3
BoYo
ford::beginner
 
Imię: Borys
Zarejestrowany: 10-05-2007
Skąd: Leszno
Model: Mondeo
Silnik: 2 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 26
Domyślnie Odp: Problem z klimą

U mnie się tak też zrobiło i wystarczyło wyłączyć akumulator i wszystko wróciło do normy.
BoYo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2009, 12:50   #4
marek250
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-05-2009
Skąd: Wrocław
Model: mondeo
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie Odp: Problem z klimą

Zrobiłem self test wg. wytycznych w innych tematach,i zero błędów ,podłączaliśmy do kompa i zero błędów a Panel działał bo podczas testu regulowaliśmy temperaturę i ogólnie bawiliśmy się klimą i komp pokazywał każdy ruch z panela tzn Zmiana temp, miejsca nawiewu itd czyli panel musi być oki spróbuję z tym odłączeniem ale boję się że się rozprogramuje bo dopiero co go odebrałem od programowania bo mechanik ze SPEED Auto Service rozwalił mi cały program,na dodatek wciska mi że to może być taka specyfika auta, auto ma chip-a i nie potrafił go zaprogramować i nie mam pojęcia czy też mi się coś nie sp... byłem w firmie C tronik goście naprawdę rzetelnie podeszli do sprawy i mój Mondziołek znów jest sobą.
marek250 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2009, 08:39   #5
marek250
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-05-2009
Skąd: Wrocław
Model: mondeo
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie Odp: Problem z klimą

No i takie małe podsumowanie dla zainteresowanych i do wiadomości tych wszystkich mechaników których odwiedziłem z dziwnie działającą klimą.... Otóż Panowie pomógł mi sprzedawca w sklepie.... Wystarczyło wymienić filtr przeciwpyłowy i po włączeniu klima działała jak dawniej... To takie małe motto dla właściciela Speed Auto Service który wciskał mi że nie ma żadnego problemu to taka specyfika samochodu , że to nawet lepiej że klima działa cały czas.....Pozdrawiam
marek250 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.