Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-11-2011, 21:38   #21
marek25pl
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-09-2009
Skąd: Gliwice
Model: Mondeo MK3 TREND
Silnik: TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 9
Domyślnie Odp: rozrusznik kręci, nie odpala, dźwięk miksera

Witam saochod juz zrobiony po regeneracji rozrusznika szczotkotrzynacz automat koszt 260zl najwazniejsze ze juz dziala pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

marek25pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2013, 18:47   #22
pawelpas1
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 11-11-2012
Skąd: Tarnów
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCi 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: rozrusznik kręci, nie odpala, dźwięk miksera

Witam;

Trochę odgrzewam temat... Tak jak u poprzedników odgłos miksera i odpalanie co trzeci, czwarty raz... Po sugestiach z poprzednich postów rozrusznik poszedł do regeneracji - wymiana bendixa i czyszczenie szczotek... Wszystko ok do momentu odjeżdżania spod warsztatu... Znowu mikser - tym razem słychać go co dziesiąty raz... Elektryk porządny, więc nic nie spie...ł... Jakieś sugestie???

Pozdrawiam
pawelpas1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2013, 19:21   #23
Chris24
ford::amateur
 
Imię: Chrystian
Zarejestrowany: 05-02-2013
Skąd: Świdnica
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 7
Domyślnie Odp: rozrusznik kręci, nie odpala, dźwięk miksera

Jak kręciło u mnie jak mikser to wymieniłem bendiksGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. od transita jest taki sam taka ciekawostkaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (tylko bendiks rozrusznik jest inny ale spokojnie samemu można wymienić) wiec używka na szrocie za grosze będzie no chyba że na nowy wymiana.
Chris24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2013, 07:38   #24
pawelpas1
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 11-11-2012
Skąd: Tarnów
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCi 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: rozrusznik kręci, nie odpala, dźwięk miksera

Dzięki; Auto wróciło od mechanika... Niestety były wytarte ząbki na wieńcu w kole dwumasowym - 1,5 tys. do tyłu... No ale autko tera zapala od strzała...

Pozdrawiam
pawelpas1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2014, 17:59   #25
jaro_slaw
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2001
Postów: 17
Domyślnie Odp: rozrusznik kręci, nie odpala, dźwięk miksera

Witam.
Odgrzebałem temat, ale już mi ręce opadają. Pojechałem do pracy bez problemów, a po pracy mikser - mondeo mk3 TDDI! No zdarza się, wujek google, forum i wszystko jasne- bendiks do wymiany. Wymieniłem, składam, próba odpalenia i...... mikser!!!! Zmiana aku na nowszy - mikser!!! Pomóżcie proszę. Czy jest jakaś inna możliwość? Sprawdziłem przed zamontowaniem: nie było żadnych opiłków w mechanizmie rozrusznika, zęby na kole całe, nawet próbowałem przepchnąć pare razy żeby koło zmieniło położenie. Nic, ciągle mikser. Jakiś przypadkowy "elektryk" samochodowy po sprawdzeniu rozrusznika powiedział, że może nie być sygnału na elektromagnes ze stacyjki. Jest taka możliwość? Jak to sprawdzić, gdzie szukać. Pomóżcie.
jaro_slaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2014, 17:57   #26
donald1307
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 05-08-2013
Skąd: Dębica
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1998
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: rozrusznik kręci, nie odpala, dźwięk miksera

Witam
Dziś rano miałem następującą sytuację; silnik kręcił ale nie chciał odpalić, po kilku próbach wszystkie zegary, po przekręceniu kluczyka, przekręcają się na max i wracają na zero, rozrusznik kręci a silnik nie odpala. Gość z komputerem wyczytał błąd czujnika położenia wału i jakiegoś mikroprocesora. po całym dniu prób, podmianie czujników, mam sytuację że nawet szyb nie mogę zasunąć, wszystkie kontrolki migają a dmuchawa, mimo że jest wyłączona, pracuje skokami. Czy ktoś z Was miał podobną sytuację i co może być przyczyną takiego stanu? Jutro odstawię auto do elektronika. Zobaczę co on wymyśliGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a bez auta jak bez ręki

Bump: Tylko dla wyjaśnienia, dwumasa i kompletne sprzęgło jest nowe, przejechane ok 3 tys.
donald1307 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2014, 19:55   #27
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: rozrusznik kręci, nie odpala, dźwięk miksera

donald1307, na próbę podmień akumulator na pewny, dobry. Podejrzewam, że Twój już wyzionął ducha.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2014, 12:32   #28
donald1307
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 05-08-2013
Skąd: Dębica
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1998
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: rozrusznik kręci, nie odpala, dźwięk miksera

już jest bez życia, to prawda. zobaczę jeszcze co elektronicy powiedzą. Jak się uda to opisze co zaszło.
donald1307 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2014, 18:48   #29
donald1307
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 05-08-2013
Skąd: Dębica
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1998
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: rozrusznik kręci, nie odpala, dźwięk miksera

Po 3 dniach wizyt na warsztatach, okazało się że przestawiony był rozrząd. teraz mam problem bo muszę wymienić głowicę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jeszcze nie widziałem całości zniszczeń. Może się to skończyć nawet wymianą silnika. To będę wiedział dopiero w poniedziałek. Nowa w sklepie 4200 zł. Załamałem się. Mam pytanie, czy z silnika jest możliwość odczytać typ silnika? czy może z nr VIN jest możliwość to sprawdzić?
donald1307 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2014, 15:42   #30
teqton
ford::average
 
Avatar teqton
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 07-09-2012
Skąd: Frankfurt am Main
Model: Mondeo MKIV Titanium
Silnik: 2.3L Duratec-HE (160PS) - automat
Rocznik: 2008
Postów: 56
Domyślnie Odp: rozrusznik kręci, nie odpala, dźwięk miksera

Witam, podłącze się pod ten temat ponieważ mam podobny problem w moim mkIV. Raz na mniej więcej dziesięć odpaleń słychać głośny dźwięk/zgrzyt z pod maski jakby zacierające się zębatki i silnik się nie kręci. Posiadam Ford Power i odpalam auto z guzika, pomaga wyłączenie stacyjki i odpalenie ponownie, za drugim razem już jest OK. Czy to może być również problem z opisywanym wcześniej bendixem w rozruszniku ? Jeśli tak czy jest ktoś w stanie powiedzieć jaki mógłby być przewidywalny koszt naprawy z ASO ?

Pozdrawiam
__________________
Moje Mondeo MKIV 2.3L Duratec-HE (160PS) http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=177391
teqton jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.