Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-11-2008, 22:39   #11
Anjko
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 12-07-2005
Skąd: Zielona Góra
Model: Fusion USA
Silnik: 2.5 benzyna
Rocznik: 2013
Postów: 144
Domyślnie Re: Szarpanie przy 1500 obrotach

Vag czy inny komputer diagnostyczny wyświetli ci kody usterek które zapisał w swojej pamięci sterownik samochodu (komputer). I na tej podstawie można stwierdzić co jest nie tak. I wcale nie musi byc to odrazu uszkodzenie samego kompa może być to jakiś czujnik przepływomierz i masa innych rzeczy.
Podłączk komputer ale;
Problem zaczyna sie w momencie kiedy komputer nie pokaże żadnych usterek bo dla niego będzie wszystko ok i co wtedy :fcp2 Owszem podłączenie kompa często ułatwia postawienie diagnozy, ale też często potrafi zapędzić diagnostę w tzw kozi róg.
Piszę tak bo wile ludzi (nie tylko na forum) uważa podłączenie kompa za cudowny środek i lek na wszystko a niestety rzeczywistość bywa zupełnie inna.
Dlatego staram sie zawsze najpierw zdiagnozować usterkę po objawach a kompa traktuje tylko jako pomoc.
Po prostu już kilka razy zapłaciłem frycowe i odłożyłem sobie na półkę rzeczy które komputer wskazał jako zepsute :fcp4

Wracając do twojego problemu w dalszym ciągu wygląda mi to na zapowietrzanie się układu bądź na padnięta przepływkę.

Anjko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2008, 23:28   #12
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Re: Szarpanie przy 1500 obrotach

Anjko, ale chyba nie doczytales
Cytat:
VAG wyświetla błąd sterownika
Cytat:
Dlatego staram sie zawsze najpierw zdiagnozować usterkę po objawach a kompa traktuje tylko jako pomoc.
tak ale niezbedna, on diagnozuje podzespoly i jesli jest jakis czujnik walniety to sie go wymienia
to urzadzenie sluzy wlasnie do diagnostyki...
Cytat:
Po prostu już kilka razy zapłaciłem frycowe i odłożyłem sobie na półkę rzeczy które komputer wskazał jako zepsute
to nie chodzi o to, zeby wierzyc bezgranicznie ale jesli wychodzi blad np, elektrozaworu, to juz wiadomo, ze nie trzeba zmieniac uszczelki kolektora ssacego :fcp23
a skoro tu wyszedl blad sterownika, to ja bym takiego poszukal na jakims skladzie, przelozyl i zobaczyl czy pomoglo, jak tak to wymienic, jak nie to szukac potarganych kabli
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2008, 17:24   #13
Anjko
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 12-07-2005
Skąd: Zielona Góra
Model: Fusion USA
Silnik: 2.5 benzyna
Rocznik: 2013
Postów: 144
Domyślnie Re: Szarpanie przy 1500 obrotach

No fakt źle to odebrałem jako pytanie a nie stwierdzenie sorry :fcp19
Anjko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2008, 20:30   #14
tedzik
ford::average
 
Avatar tedzik
 
Zarejestrowany: 07-07-2007
Skąd: mysłowice
Model: galaxy mk3
Silnik: 2.0 TDCI 143km
Rocznik: 2008
Postów: 73
Domyślnie Re: Szarpanie przy 1500 obrotach

z tego co czytałem to filtra nie wymieniłeś ,pytanie ile przejechane, wymień jak nie pomoże to zostaje wyczyścić nastawnik podaję linka [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
tedzik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2008, 20:27   #15
baal
ford::average
 
Avatar baal
 
Imię: Bogumił
Zarejestrowany: 02-12-2005
Skąd: Mazury/Giżycko
Model: Grand C-max
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 59
Domyślnie Re: Szarpanie przy 1500 obrotach

Cytat:
Napisał tedzik
z tego co czytałem to filtra nie wymieniłeś ,pytanie ile przejechane, wymień jak nie pomoże to zostaje wyczyścić nastawnik podaję linka [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Już wszystko wymienione (sterownik-komputer,przepływka, filtr paliwa) i pozostało to samo czyli szarpanie przy 1500 obrotach . W poniedziałek umówiony jestem na czyszczenie nastawnika i opiszę dla potomnych czy to coś dało.
baal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2008, 16:12   #16
baal
ford::average
 
Avatar baal
 
Imię: Bogumił
Zarejestrowany: 02-12-2005
Skąd: Mazury/Giżycko
Model: Grand C-max
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 59
Domyślnie Re: Szarpanie przy 1500 obrotach

Cytat:
Napisał baal
Cytat:
Napisał tedzik
z tego co czytałem to filtra nie wymieniłeś ,pytanie ile przejechane, wymień jak nie pomoże to zostaje wyczyścić nastawnik podaję linka [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Już wszystko wymienione (sterownik-komputer,przepływka, filtr paliwa) i pozostało to samo czyli szarpanie przy 1500 obrotach . W poniedziałek umówiony jestem na czyszczenie nastawnika i opiszę dla potomnych czy to coś dało.
NO I STAŁO SIĘ !!!
Po czyszczeniu nastawika szarpie jak szarpał a na dodatkek zaczęła mrugać kontrolka świec żarowych!!! VAG pokazuje błąd nastawnika !!! Jutro rano mam rozmawiać z fachowcem od nastawników.Już mnie zaczyna trochę nosić.
baal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2008, 20:43   #17
baal
ford::average
 
Avatar baal
 
Imię: Bogumił
Zarejestrowany: 02-12-2005
Skąd: Mazury/Giżycko
Model: Grand C-max
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 59
Domyślnie Re: Szarpanie przy 1500 obrotach

Cytat:
Napisał baal
Cytat:
Napisał baal
Cytat:
Napisał tedzik
z tego co czytałem to filtra nie wymieniłeś ,pytanie ile przejechane, wymień jak nie pomoże to zostaje wyczyścić nastawnik podaję linka [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Już wszystko wymienione (sterownik-komputer,przepływka, filtr paliwa) i pozostało to samo czyli szarpanie przy 1500 obrotach . W poniedziałek umówiony jestem na czyszczenie nastawnika i opiszę dla potomnych czy to coś dało.
NO I STAŁO SIĘ !
Po czyszczeniu nastawika szarpie jak szarpał a na dodatkek zaczęła mrugać kontrolka świec żarowych!!! VAG pokazuje błąd nastawnika ! Jutro rano mam rozmawiać z fachowcem od nastawników.Już mnie zaczyna trochę nosić.
NO i dalej nic -już się załamuję z tym samochodem powoli!!! Wymieniłem nastawnik na nowy (po regeneracji, sterownik silnika ,filtr paliwa też) i jak szarpało przy 1500 obrotach tak szarpie dalej zwłaszcza wyczuwalne na 3 biegu. Pomocy czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?? Dodam że wszystko zaczęło się od wymiany radia czy tam jest może jakiś przewód co to właśnie powoduje może któryś naciągnąłem no nie wiem??
baal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2008, 22:08   #18
dkdaniel
ford::average
 
Avatar dkdaniel
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 26-06-2008
Skąd: Olsztyn
Model: vw sharan
Silnik: 1,9 tdi AFN
Rocznik: 1998
Postów: 128
Domyślnie Re: Szarpanie przy 1500 obrotach

baal widze ze jestes z mazur .podjedz tym autem do olsztyna , na ul sprzetowej jest firma diesel service Mądrzy. tam sa naprawde Fachowcy. tych wszystkich magikow ktorzy wymieniaj na nowe wszystko jak leci powinno sie kopnac w dupe bo metoda prob i bledow to samemu sobie mozna. jutro postram sie pamietac aby podac tu do nich numer tel. ( mam w samochodzie )
__________________
Galaxy - autko marzeń !!!
http://www.chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=dkdaniel
dkdaniel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2008, 12:49   #19
dkdaniel
ford::average
 
Avatar dkdaniel
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 26-06-2008
Skąd: Olsztyn
Model: vw sharan
Silnik: 1,9 tdi AFN
Rocznik: 1998
Postów: 128
Domyślnie Re: Szarpanie przy 1500 obrotach

:fcp26 jest to olsztyn ul. sprzetowa 4 ,tel : 0-89 535-41-71
nr komory jeszcze mialem ale chwilowo nie moge znalezc
__________________
Galaxy - autko marzeń !!!
http://www.chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=dkdaniel
dkdaniel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2008, 14:02   #20
baal
ford::average
 
Avatar baal
 
Imię: Bogumił
Zarejestrowany: 02-12-2005
Skąd: Mazury/Giżycko
Model: Grand C-max
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 59
Domyślnie Re: Szarpanie przy 1500 obrotach

Cytat:
Napisał dkdaniel
:fcp26 jest to olsztyn ul. sprzetowa 4 ,tel : 0-89 535-41-71
nr komory jeszcze mialem ale chwilowo nie moge znalezc
OK Dziękuję bardzo -jak już będę po wizycie opiszę przyczynę.
I nic ten typ tak ma !!!!!!!! Bzdety bo tak nie miał !!!!!
PRZYJDZIE PRZYWYKNĄĆ bo nikt nie potrafi rozwiązać tego problemu a dla innych osób nie ma co inwestować w części oczywiście w tym przypadku - dodam ,że w Olsztynie we wspomnanym i polecanym DIESEL SERVIS wymienili jeszcze raz na próbę nastawnik bo twierdzili ,że tylko to wyłącznie może wpływać na taką usterką lecz i to nic nie dało .
baal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.