Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-02-2014, 19:51   #231
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Nie działa podgrzewana przednia szyba

Prąd może być tam gdzie sprawdzałeś ale mogły się popalić te paski ( spiralki) z góry na dół . Wtedy włącznik świeci ale szyba nie grzeje. W takim wypadku tylko i wyłącznie wymiana szyby.
Ja to przechodziłem , po wymianie wszystko gra,
Aczkolwiek nie mówię na 100 % , niech jakiś znawca się jeszcze wypowie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2014, 20:23   #232
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,080
Domyślnie Odp: Nie działa podgrzewana przednia szyba

Cytat:
Napisał Vegeta_1906 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przykładając woltomierz do przewodu masowego z szyby i plusa z akumulatora
A dlaczego tak? Powinieneś zmierzyć napięcie na wyprowadzeniach z szyby. Zmierzony prąd jest stanowczo za mały, spodziewałbym się około 10 A na stronę. Powodem może być słaby styk, np. na podłączeniu do szyby.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2014, 20:31   #233
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Nie działa podgrzewana przednia szyba

Cytat:
Napisał Vegeta_1906 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
-prośba o pomoc, sprawdzałem napięcie i co dziwne przykładając woltomierz do przewodu masowego z szyby i plusa z akumulatora pokazuje 14.6V a mierząc prąd (miernikiem prądu stałego) pokazuje odpowiednio 3A na jednej części i 0,3A na drugiej... pewności czy szyba nie grzeje nie mam,
To zrób jeszcze tak ; zaparój wewnątrz szyby np kubek z wodą i grzałeczka kilka minut i po zaparowaniu przedniej szyby urychom jeszcze raz to podgrzewanie szyby , powinno natychmiast wyjść na szybie które grzałki nie grzeją .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2014, 13:59   #234
Vegeta_1906
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-07-2010
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 3.5L + lpg
Rocznik: 2016
Postów: 30
Domyślnie Odp: Nie działa podgrzewana przednia szyba

Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A dlaczego tak? Powinieneś zmierzyć napięcie na wyprowadzeniach z szyby. Zmierzony prąd jest stanowczo za mały, spodziewałbym się około 10 A na stronę. Powodem może być słaby styk, np. na podłączeniu do szyby.


Na wyprowadzeniach z szyby czyli gdzie? tam na wtyczce w podszybiu? czy od bezpiecznika do przewodu masowego szyby? Bo mierzyłem też napięcie po bezpieczniku do czarnego przewodu z szyby i było 14,6V więc prawidłowo...
Sprawdzę jeszcze jak podpowiada kolega z tym zaparowaniem i zobaczę czy w ogóle jakieś grzałki grzeją.

A proszę mi jeszcze powiedzieć, bo może popełniłem błąd w instalacji podłączając oba czarne kable z szyby pod śrubkę do masy?
Vegeta_1906 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2014, 14:22   #235
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,080
Domyślnie Odp: Nie działa podgrzewana przednia szyba

Cytat:
Napisał Vegeta_1906 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na wyprowadzeniach z szyby czyli gdzie? tam na wtyczce w podszybiu?
Najbliżej szyby, jak tylko możesz. Skoro napięcie jest ok, a prąd mały, to prawdopodobnie przepalone są elementy grzejne w szybie.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2014, 16:16   #236
Vegeta_1906
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-07-2010
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 3.5L + lpg
Rocznik: 2016
Postów: 30
Domyślnie Odp: Nie działa podgrzewana przednia szyba

a czy w takim wypadku jest możliwość naprawy? czy tylko wchodzi w grę wymiana szyby? Spróbuję jeszcze dziś sprawdzić czy grzeją jakiekolwiek ramelki na szybie czy nie i odpowiedź dam wieczorem.
pozdrawiam
Vegeta_1906 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2014, 16:35   #237
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,080
Domyślnie Odp: Nie działa podgrzewana przednia szyba

Cytat:
Napisał Vegeta_1906 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a czy w takim wypadku jest możliwość naprawy?
Jeżeli uszkodzenie jest w szybie, to tylko wymiana, ewentualnie pogodzenie się z tym, że szyba nie jest podgrzewana.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2014, 18:41   #238
Vegeta_1906
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-07-2010
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 3.5L + lpg
Rocznik: 2016
Postów: 30
Domyślnie Odp: Nie działa podgrzewana przednia szyba

Witam.
Zrobiłem doświadczenie z zaparowaniem szyb włączyłem podgrzewanie i efekt był taki że na środku grzeje jakieś 8 centymetrów szyby i bliżej kierowcy dwa razy po dwa centymetry a tak to tylko pojedyncze ramelki... i nie wiem jak jest oryginalnie, ale grzałem aż dwa razy żeby dokładnie było widać gdzie odparowywuje bo po pierwszym razie (ok 4 minuty) nie było dokładnie widać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Moje pytanie to takie czy ewidentnie mogę wykluczyć inne usterki niż uszkodzona szyba, czy jest jeszcze jakaś szansa że gdzieś jest słabe połączenie? Jeśli tak to proszę napisać gdzie szukać słabego połączenia.

I drugie pytanie to takie czy nie powinno to szybciej odparować? z tego co czytałem na forum to po jednorazowym włączeniu grzania (ok 4 minuty) to potrafi "odlodzić" całą szybę jak jest zaśnieżona...

Proszę o wyprowadzenie z błędu

Pozdrawiam

Bump: Natomiast problem z włączaniem się szyby tylko na pół sekundy powtarza się i ponownie musiałem zrobić test gem-a i udało się włączyć... Może jednak dzieś indziej widnieje błąd?
Vegeta_1906 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2014, 18:55   #239
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,080
Domyślnie Odp: Nie działa podgrzewana przednia szyba

Cytat:
Napisał Vegeta_1906 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na środku grzeje jakieś 8 centymetrów szyby i bliżej kierowcy dwa razy po dwa centymetry a tak to tylko pojedyncze ramelki...
Gdyby problem był poza szybą, to by cała nie grzała, w takim wypadku problem jest w szybie.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2014, 19:02   #240
Vegeta_1906
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-07-2010
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 3.5L + lpg
Rocznik: 2016
Postów: 30
Domyślnie Odp: Nie działa podgrzewana przednia szyba

Aha, więc skoro problemem jest na 100% szyba to proszę mi powiedzieć czy to że zaświeca się tylko na pół sekundy to też może być ten sam problem? Może moduł Gem wykrywa że szyba pobiera zbyt mały prąd i nie chce załączyć szyby do grzania? Jest taka możliwość?

W takim razie będzie trzeba ubezpieczyć szybkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Vegeta_1906 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.