Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-03-2007, 13:35   #1
frankhmi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-03-2007
Postów: 5
Domyślnie lewarek zmiany biegow zablokowany ! ?

Zdarzalo sie tak, ze nie moglem wrzucic 1 (lewarek nie chcial wskoczyc na miejsce ) ale po 3 , 4 probach jedynka wskakiwala i bylo ok az pewnego dnia wyruszylem z parkingu 1 ..... 2 ....i nie moge wrzucic 3 ... poszarpalem 3 wskoczyla i tak zostalo do dzisiaj ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. moge wrzucac tylko 3 i 4 oraz luz , w bok lewarek nie chce sie ruszyc . Sprawdzilem linki i wszystkie sa ok . tak jak by cos sie w skrzyni zablokowalo . moze to wodziki ? .. moze ktos z was forumowicze zna taki problem ? pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez deku ; 08-03-2016 o 19:04
frankhmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2007, 07:37   #2
Gregus
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-01-2007
Skąd: Wrocław
Postów: 194
Domyślnie Re: lewarek zmiany biegow zablokowany ! ?

Cytat:
Napisał frankhmi
Zdarzalo sie tak, ze nie moglem wrzucic 1 (lewarek nie chcial wskoczyc na miejsce ) ale po 3 , 4 probach jedynka wskakiwala i bylo ok az pewnego dnia wyruszylem z parkingu 1 ..... 2 ....i nie moge wrzucic 3 ... poszarpalem 3 wskoczyla i tak zostalo do dzisiaj ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. moge wrzucac tylko 3 i 4 oraz luz , w bok lewarek nie chce sie ruszyc . Sprawdzilem linki i wszystkie sa ok . tak jak by cos sie w skrzyni zablokowalo . moze to wodziki ? .. moze ktos z was forumowicze zna taki problem ? pozdrawiam
A jak jest ze sprzęgłem? Dobrze „chodzi”? Może nie do końca wysprzęgla:- może dywanik poszedł pod „pedał” i nie jesteś w stanie do końca wcisnąć go, lub się powoli kończy.
Gregus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2007, 16:06   #3
frankhmi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-03-2007
Postów: 5
Domyślnie

dziekuje za zainteresowanie tematem i chec pomocy ... sprzeglo jest ok , dywanik tez :fcp1 . biegi mozna wrzucic ale jest to tylko 3 ,4 i luz , nie moge ruszyc lewarkiem ani w lewo ani w prawo . nie ma zadnych zgrzytow , nie bylo zgrzytow, pukniec , szumow w momencie gdy pojawil sie ten problem . Nie wiem czy to skrzynia poszla czy mechanizm wodzikow ? Zaden mechanik w moim miescie nie chce sie podjac naprawy Galaxy bo jest za duzo roboty , tydzien temu umowilem sie na termin z mechanikiem na wczoraj , gosc zabral sie za naprawe lewarka :fcp17 :fcp1 tam niestety nie znalazl usterki otworzyl maske i tak szybko jak ja otworzyl tak zamknal i to z hukiem . :fcp15 . powiedzial ze on sie nie zabierze za to bo woli wymienic w tym czasie olej w 20 autach . . i teraz jestem sam z kupionym niedawno galaxym i chyba zrobie sobie z ceglowek kanal i sam go naprawie . opisalem ten problem na forum bo wydaje mi sie ze to nie jest jakas wielka usterka a moze ktos wie dokladnie co to jest i bede wiedzial co dokladnie mam tam zrobic. pozdrawiam wszystkich czytajacych moj dramat :fcp29 :fcp2 :fcp1
frankhmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2007, 10:28   #4
Rusec
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2006
Skąd: Gorzów Wlkp.
Postów: 40
Domyślnie

wsadz reke pod akumylator i zobacz czy możesz poruszac ( nie wiem jak to sie nazywa) take kulko tam łączy sie linka , może coś przyblokowało coś spadło . a zeby to zobzczyć musisz wyjąć akumulator , odkrecić podstawe akumulatora (wcześniej podłóż inny lewarek pod skrzynie bo tam jest przykrecona poduszka skrzyni) . Jest z tym troche roboty ale może sie oplacac bo ja mialem podobny przypadek tylko ze mi lewarek zmiany biegow latal do okoła i był tylko 3 i 4 bieg. A ci co sie nazywaja "mechanikami" już mi skrzynie wymieniali , a to tylko linka spadła ze skrzyni(pomogło forum) wiec u ciebie może być coś podobnego
daj znać jak sie uporasz. Powodzenia
__________________
Robert
Rusec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2007, 11:50   #5
arcisz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-05-2006
Skąd: Bolesławiec
Model: Inny
Silnik: 3.0
Rocznik: ??
Postów: 213
Domyślnie

Ale u frankhmi, lewarek nie lata po okręgu tylko 3 -> 4... Trochę dziwny objaw, i faktycznie mogą to być zblokowane wodziki w skrzyni.
__________________
Pozdrowienia i do zobaczenia na drodze ;-)
arcisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2007, 12:34   #6
frankhmi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-03-2007
Postów: 5
Domyślnie

Rusec - kumpel ktory jest domoroslym mechanikiem byl u mnie i robil dokladnie to co ty opisujesz . ja znam tylko silnik Junaka i Wfm wiec tylko odkrecilem podstawe akumulatora , (oczywiscie silnik mi odpadl :fcp2) a łapy w rejon skrzyni pchal kumpel i powiedzial "Linki OK" . pomacal i powiedzial ze wszystko co dochodzi do skrzyni jest ok , mowil ze nie moze ruszyc tym pindolem co wychodzi ze skrzyni wiec chyba tam sie cos zblokowalo .nie mowil nic o kólku ktore ty opisujesz . moze powinienem sprawdzic to sam ?!
Arcisz - dobrze chlop goda ! :fcp1 u mnie jest taki objaw ze predzej lewarek sie zlamie niz ruszy w bok .
Zanim wsiadlem do Galaktyki to mialem Passata z automatem a tam jest tak ze gdy chcesz ruszyc to wciskasz HAMULEC i wrzucasz D jak jestes na postoju. Zdarzylo mi sie pare razy ze zapomnialem o sprzegle w galaxy i wcisnalem hamulec probujac wrzucic bieg. Moze w ten sposób cos spindolilem ?
dziekuje za odpowiedzi.
frankhmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2007, 19:04   #7
marok
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-11-2005
Skąd: OPOLE
Postów: 68
Domyślnie

Witam
Miałem podobny przypadek. Od lewarka do skrzyni idą linki stalowe, zakończone plastikowymi sprzęgiełkami , u mnie jedno spadło z cięgna skrzyni i wystarczyło tylko wcisnąć spowrotem. Może u Ciebie jest podobnie.
Pozdr.
marok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2007, 06:26   #8
arcisz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-05-2006
Skąd: Bolesławiec
Model: Inny
Silnik: 3.0
Rocznik: ??
Postów: 213
Domyślnie

Przykra sprawa, sami nic nie wyczaimy raczej i o ile ktos wcześniej nie miał tego numeru to chyba zostanie Ci grzebanie w skrzyni :fcp25

Osobiście starałbym się w ogóle niejeździć nim, bo na razie to może być drobna usterka, chyba nie powinno dać rady wrzucić dwóch biegów na raz bo wtedy to nic, tylko szukać innej używki :fcp15

W każdym razie powodzenia!
__________________
Pozdrowienia i do zobaczenia na drodze ;-)
arcisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2007, 17:05   #9
frankhmi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-03-2007
Postów: 5
Domyślnie

Wyobrazasz sobie Arcisz jazde majac tylko 3 i 4 bieg ? :fcp1 juz 3 tydzien mija jak autko sie pasie na parkingu :fcp5 ale sprawa nabiera tempa bo znalazlem mechanika, ktory sie tym zajmie. Moge obiecac ze jesli mechanik mi dokladnie wytlumaczy co to bylo to na pewno dam znac na forum .
Tak czy siak Galaxy nawet holowany jest wygodnym autem :fcp2
Pozdrawiam wszystkich i dziekuje za wsparcie w tak ciezkich dla mnie chwilach :fcp1
Oczekujcie solucji w przyszlym tygodniu
frankhmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2007, 07:49   #10
arcisz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-05-2006
Skąd: Bolesławiec
Model: Inny
Silnik: 3.0
Rocznik: ??
Postów: 213
Domyślnie

Tak, wyobrażam sobie jazdę na 3 i 4 biegu :fcp2 Znajomy kiedyś tak wrócił z Niemiec tylko z 3-jką :fcp15 No ale to sytuacja awaryjna była....

Osobiście osobówką musialem raz wrócić z zerwana linką sprzęgła... Wszystkie biegi uzywałem :fcp12
__________________
Pozdrowienia i do zobaczenia na drodze ;-)
arcisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.