Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-11-2021, 13:38   #31
Tomasz76
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 30-10-2021
Skąd: Wielkopolska
Model: Focus Active X FL
Silnik: 1.0 hybrid mhev 155KM A7
Rocznik: 2023
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Rata za samochód zależy najwięcej od tego ile chce zarobić bank, który ustala sobie spadek wartości auta np. po 3 latach użytkowania. Najkorzystniejszy leasing w grupie vag ma Audi. Przykładem może być Audi A4. Przy tym samym silniku 150KM TSI i podobnym wyposażeniu pomimo tego, że A4 jest dużo droższa, to miesięczna rata jest tylko trochę wyższa niż za Octavię, czy Golfa. Dlatego jestem bardzo ciekawy, jaki spadek wartości ustali sobie bank Forda w przypadku Focusa po FL.

Tomasz76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2021, 15:24   #32
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,526
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

a na co komu MK 4,5 gdy jak ma do wyboru A4 B9 ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2021, 18:42   #33
Tomasz76
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 30-10-2021
Skąd: Wielkopolska
Model: Focus Active X FL
Silnik: 1.0 hybrid mhev 155KM A7
Rocznik: 2023
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Dobre pytanie. Dlatego liczę, że Focus będzie miał dużo niższą ratę. Jeśli nie, to wybór będzie oczywisty. Wejdźcie sobie na kalkulator leasingowy grupy vag i pobawcie się parametrami leasingowymi różnych marek. Wychodzą ciekawe rzeczy. Np. A4 w cenie 180tys ma prawie taką samą ratę, jak Octavia i Golf za 125tys. Ludzie rzucili się na nowe Octavie, jak na świeże bułki w piekarni nie zdając sobie sprawy, że Skoda staje się powoli droższa od volkswagena.
Tomasz76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2021, 08:09   #34
Tomasz76
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 30-10-2021
Skąd: Wielkopolska
Model: Focus Active X FL
Silnik: 1.0 hybrid mhev 155KM A7
Rocznik: 2023
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Jakie auto posiadam i dlaczego zmieniam, opisałem na poprzedniej stronie forum. Ale nie ma problemu napiszę jeszcze raz. Od roku posiadam nową Octavię kombi 1.5 150KM z ręczną skrzynią biegów w wersji Style. Mam też matrycowe ledy, pakiet dynamic i klejone szyby boczne przednie. Szukam następcy Octavii, ponieważ kończy mi się leasing za 11 miesięcy, a nie chcę zamawiać ponownie takiego samego auta. W grę wchodzi tylko nadwozie kombi. Rozważam Focusa po FL, nową Astrę, nowego Golfa (od 3 miesięcy posiadam już wersję hatchback) i Audi A4. Gdyby nie FL Focusa, to nie brałbym go w ogóle pod uwagę. Ale w związku z kuracją odmładzającą daję mu szansę. Jeśli chodzi o wady Octavii, to środkowy nawiew na desce jest umiejscowiony za nisko. Cały czas musi być zamknięty, ponieważ wieje na kolano. Następnym problemem jest elektronika, która płata figle. Już 3 razy wgrywali mi nowe oprogramowanie. Kolejną rzeczą jest hałasujące oparcie tylnej kanapy. Raz już, to naprawiali i po kilku miesiącach hałas powrócił. Ogólnie nowa Octavia posiada dużo chorób wieku dziecięcego i muszą ją jeszcze dopracować. Chociaż z kratkami nawiewu, które są umiejscowione za nisko nic już nie zrobią, ponieważ musieliby przeprojektować deskę.
Tomasz76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2021, 06:41   #35
Tomasz76
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 30-10-2021
Skąd: Wielkopolska
Model: Focus Active X FL
Silnik: 1.0 hybrid mhev 155KM A7
Rocznik: 2023
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

W przyszłym tygodniu ma pokazać się cennik wersji po FL. Gdy oglądam filmy z nowym Focusem na YouTube, to muszę przyznać, że auto mi się podoba. Niestety w tym segmencie konkurencja jest mocna i mam obawy, jaką utratę wartości auta ustali sobie bank i jaka będzie wysokość raty leasingowej. Jako, że w swojej flocie aut posiadam nową Octavię i nowego Golfa, to wiem doskonale, jakie są różnice pomiędzy obydwoma modelami. Zapewniam Was, że nie we wszystkich aspektach Octavia jest lepsza od Golfa. Wracając do Focusa, to jeśli cennik okaże się ok, to muszę jeszcze wybrać pomiędzy silnikiem benzynowym 1.0 155KM a wysokoprężnym 1.5 120KM. Oczywiście jeśli ceny auta z tymi silnikami będą takie same. Tak, jak ma to miejsce na stronie niemieckiej Forda.
Tomasz76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2021, 13:28   #36
mskgs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: Kraków
Model: Mazda 3
Silnik: 2.0 Skyactiv-G 150 KM
Rocznik: 2022
Postów: 313
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

No zobaczymy. ST-Line X z silnikiem 1.0 155 KM po FL jest wyjściowo droższy od takiej samej wersji sprzed FL o... 5000zł.
A żeby było ciekawiej, w jednym salonie powiedziano mi, że po nowym roku będzie podwyżka i aktualne ceny można sobie wsadzić... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nawet jak się zamówi w tym roku. Aczkolwiek to już może być kwestia podejścia sprzedawcy...

Ostatnio edytowane przez mskgs ; 09-11-2021 o 13:31
mskgs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2021, 19:43   #37
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

ale to jest prawda.. ceny nowych aut po Nowym Roku wzrosną o 20% Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2021, 19:44   #38
arturmsi
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-07-2019
Skąd: W-wa.
Model: Focus MK4 fl
Silnik: 1.5 Ecoblue 120 KM
Rocznik: 2022
Postów: 160
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Czekałem na ten lifting, auto pomijając znaczek przeniesiony na grill jest z zewnątrz nawet ładniejsze, w środku trochę za duży ekran i spodziewałem się nawiewów na tył jak w wersji chińskiej. Ale to można przeżyć, natomiast brak 1.5 ecoboost 150 i 182 km i 2.0 ecoblue między którymi chciałem dokonać wyboru już jest praktycznie nie do przyjęcia...
arturmsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2021, 12:45   #39
mskgs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: Kraków
Model: Mazda 3
Silnik: 2.0 Skyactiv-G 150 KM
Rocznik: 2022
Postów: 313
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Cytat:
Napisał Tomasz76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auta spalinowe będą drożały, a elektryki taniały. Za wszelką cenę chcą nas zmusić do kupowania samochodów elektrycznych. I prędzej, czy później im się to uda.
Nikt nikogo nie zmusza. Ludzie sami się podkładają bo cały czas kupują auta spalinowe bez względu na cenę.

Cytat:
Napisał Tomasz76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli ceny Focusa po FL wzrosną o 5tys, to tragedii nie będzie.
No właśnie o tym mówię... Dziś 5k więcej, tragedii nie ma. Za rok 5k więcej tragedii nie będzie. I tak co roku - zresztą to już się dzieje od kilku lat regularnie, ale nie w takim tempie jak teraz. Najbardziej chyba widać to w segmencie B, chociaż tam do tej pory wzrost ceny szedł w parze ze wzrostem wyposażenia podstawowego. Dziś zaczyna się skubanie ludzi poprzez wzrost cen i obcinanie wyposażenia. Jak parę lat temu kupiłeś coś drożej niż wcześniej, to dostawałeś coś w zamian. Dziś kupujesz ten sam samochód, albo gorzej wyposażony, w wyższej cenie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

5k więcej za Focusa to wyjściowo, jak doliczysz opcje to robi się więcej, bo nie tylko "podstawa" podrożała.

Ostatnio edytowane przez mskgs ; 10-11-2021 o 12:52
mskgs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2021, 06:26   #40
Tomasz76
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 30-10-2021
Skąd: Wielkopolska
Model: Focus Active X FL
Silnik: 1.0 hybrid mhev 155KM A7
Rocznik: 2023
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Wczoraj zakończyłem negocjacje cenowe dotyczące Focusa po FL w wersji ST-LINE X, 5 drzwiowy 1.0 Ecoboost Hybrid 155KM Powershift A7. Auto z maksymalnym wyposażeniem (dobrałem wszystkie pakiety) kosztuje 120tys. Oczywiście auto w tej wersji posiada ogromny kolorowy wyświetlacz dotykowy 13,2 z systemem Sync4. Jest to cena na firmę po dużym rabacie flotowym. Cena na tle konkurencji wydaje się atrakcyjna. Jednak tak, jak pisałem wcześnie dla mnie najważniejsza jest rata leasingu, a nie cena samochodu. Dlatego też, czy zamówię Focusa po FL, okaże się dopiero w przyszłym tygodniu, gdy dostanę ofertę leasingową. Na chwilę obecną cennik mają tylko dealerzy Forda, ale nie mają jeszcze możliwości generowania ofert leasingowych. Wszystko wyjaśni się w przyszłym tygodniu.
Tomasz76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.