Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-09-2012, 17:36   #121
paablod
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-05-2012
Skąd: Błonie
Model: Focus Kombi Mk2 Ghia
Silnik: 1,6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2007
Postów: 281
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jakby dawała za niskie, to spryski nie wysuwałyby się, lub wysuwałyby sie cześciowo i lałoby słabo
jak nic nie leje, to wygląda jakby dysze zapchały się, ale obie jednocześnie? dziwne
Kontynuując sprawę, żeby nie zaczynać nowego wątku. Czy na tym filmie wygląda aby do spryskiwaczy docierało za mało płynu? Idzie zima, nie chcę zostać z niespryskiwanymi ksenonami a warunków do zdjęcia koła też nie mam.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

paablod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2012, 20:49   #122
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Moim zdaniem zdecydowanie zbyt krótko się otwiera i zupełnie nie widać spryskania!
Jak jeździłem Kugą z tymi samymi spryskiwaczami, to otwierało się na jakieś 2 sek. (tzn. było: otwarcie - pryskanie (ok 2sek.) - zamknięcie). Samo spryskiwanie było wyraźnie widoczne (taki dość konkretny, rozpylony strumień).
Czyli moim zdaniem coś jest nie tak...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2012, 14:33   #123
paablod
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-05-2012
Skąd: Błonie
Model: Focus Kombi Mk2 Ghia
Silnik: 1,6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2007
Postów: 281
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cóż, wiedziałem, że na Twoją pomoc można liczyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podsunąłeś mi myśl, że może ELMconficie sobie skróciłem ten czas, że nie zdąży prysnąć. Dobrze tu kombinuję?

[Tak dla potomności i wyszukiwarki - skrócenie czasu działania spryskiwaczy poniżej 0,75 powoduje brak spryskiwania albo spryskiwanie tylko prawej strony.]

I druga sprawa, jako fachowca od tych cholernych świateł. Przekaźnik, który wstawiłem w brakujące miejsce (po prawej) jest cały czas zwarty i nie reaguje na czujnik (zmierzchu). Spojrzał byś ma moją skrzynkę czy przypadkiem nie mam za dużo albo za mało jakiegoś bezpiecznika blokującego czujnik? Z góry dzięki.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez paablod ; 20-09-2012 o 12:34
paablod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2012, 22:02   #124
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cytat:
Napisał paablod Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podsunąłeś mi myśl, że może ELMconficie sobie skróciłem ten czas, że nie zdąży prysnąć. Dobrze tu kombinuję?
Doskonale! Jak przesadziłeś ze skróceniem zaznaczonego parametru, to uzyskałeś znaczną oszczędność płynuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja z 2sek. w tej Kudze też chyba trochę przesadziełem...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał paablod Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spojrzał byś ma moją skrzynkę
Skrzynka wygląda normalnie. Możesz wyjąć jeszcze F113 - on (podobnie jak F110) nie jest potrzebny.
Popatrz na stronie 61 schematów - to jest proste jak budowa cepa.
Sygnał z pinu 4 złącza C320 włącznika świateł załącza przekaźnik R15 a czujnik zmierzchu załącza inny (wewnętrzny) przekaźnik "autolamp relay". Tak więc R15 ma prawo być cały czas zwarty, bo to nie przeszkadza czujnikowi zmierzchu. Istotne jest aktywowanie w GEMie świateł automatycznych (sterowanych czujnikiem). To widać na drugim sceenshotcie. Tam MUSI być "ptaszek"! Komentarz o DTRL w takiej konfiguracji (z mostkiem i przekaźnikiem R15) jest nieprawdziwy i wprowadza w błąd!
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Spryski.jpg (64.6 KB, 870 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Autolamp.jpg (76.6 KB, 937 wyświetleń)
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 16-09-2012 o 22:31
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2012, 18:05   #125
paablod
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-05-2012
Skąd: Błonie
Model: Focus Kombi Mk2 Ghia
Silnik: 1,6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2007
Postów: 281
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Dzięki jak zwykle, ale chwilowy brak czasu, laptop z baterią na 10 minut i osiedlowy parking trochę mnie ogranicza. Na 100% nam to zaptaszkowane. A co do świateł - czy przy prawidłowym podłączeniu czujnika, załączeniu ksenowów i zakrywaniu go ręką powinno się wewnątrz słyszeć klikanie przekaźnika? Mnie tylko zastanawia, że nie działa i czujnik światła i deszczu... A to jeszcze zapytam, korzystając z okazji, ale wydaje mi się (obserwacje na podstawie miernika), że podgrzewanie dysz spryskiwaczy włącza się razem, ze stacyjką. To prawidłowe?

Ostatnio edytowane przez paablod ; 19-09-2012 o 18:11
paablod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2012, 19:33   #126
laurentii
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-09-2011
Skąd: Śląsk
Model: mk2 FL
Silnik: 1.6 115 KM
Rocznik: 2009
Postów: 158
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cytat:
Napisał paablod Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
że podgrzewanie dysz spryskiwaczy włącza się razem, ze stacyjką. To prawidłowe?
Tak jest - działają cały rok.
laurentii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2012, 22:21   #127
Teres
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 24-07-2007
Skąd: Kraków
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 tdci 109KM
Rocznik: 2009
Postów: 38
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Alternatywnie (lepiej) jest założyć porządne diody DLR (Philipsy jak ja i inni wypowiadający się ze znajmością sprawy...) i ustawić przełącznik w pozycję AUTO (nie uruchamiać funkcji "fabrycznych świateł dziennych") i zapomieć o sprawie. Wszytko (łącznie ze spryskiwaczami reflektorów) będzie "działało samo"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mógłbyś napisać jak to zrobić? Mam FF2 MK2 FL z Niemiec, z xenonami i włącznikiem z pozycją Auto. Na auto chyba mało co się świeci, ale po wjechaniu do tunelu załączają się xenony. Czyli chyba ta konfiguracja o której piszesz powyżej. Nie wiem tylko jak mam podłączać dzienne (prawdopodobnie kupię tak jak polecasz philipsy).
I czy wszystko będzie zgodnie z przepisami?
Teres jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2012, 22:53   #128
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Z Niemiec z xenonami, to w pozycji AUTO w dzień nie powinno się świecić NIC. I o to właśnie chodzi. Kupujesz diody DRL Philipsa i montujesz je dokładnie zgodnie z dołaczoną instrukcją montażu (tzn. podpinasz pod akumulator a sterowanie po przewód zasilający żarówkę światła postojowego). Philipsy mają moim zdaniem bardzo dobry sterownik wykrywający napięcie ładowania, więc podłączone pod akumulator będą świeciły zawsze po włączeniu silnika pod warunkiem, że nie świecą pozycyjne. Pozycyjne sterowane są przez czujnik zmierzchu - więc wszystko będzie działało automatycznie-perfekcyjnie. Sterowanie Philipsów trzeba podpiąć pod przewód pomarańczowo-niebieski (w lewej lampie) ALBO pomarańczowo-zielony (w prawej lampie) wchodzący na konektor nr 4 złącza lampy (przewód zasilania żarówki postojowej).
Całość będzie wzorcowo zgodna z przepisami.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 15-10-2012 o 23:20
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2012, 07:39   #129
Teres
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 24-07-2007
Skąd: Kraków
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 tdci 109KM
Rocznik: 2009
Postów: 38
Thumbs up Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z Niemiec z xenonami, to w pozycji AUTO w dzień nie powinno się świecić NIC. I o to właśnie chodzi.
Dokładnie tak mam
Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kupujesz diody DRL Philipsa i montujesz je dokładnie zgodnie z dołaczoną instrukcją montażu (tzn. podpinasz pod akumulator a sterowanie po przewód zasilający żarówkę światła postojowego).(...) Sterowanie Philipsów trzeba podpiąć pod przewód pomarańczowo-niebieski (w lewej lampie) ALBO pomarańczowo-zielony (w prawej lampie) wchodzący na konektor nr 4 złącza lampy (przewód zasilania żarówki postojowej).
Całość będzie wzorcowo zgodna z przepisami.
Ok, to właśnie tyle wymyśliłem(dzięki za podanie kolorów kabelków), myślałem, że może trzeba się gdzieś do bezpieczników podpinać albo coś.
Dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teres jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2012, 11:38   #130
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,154
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z Niemiec z xenonami, to w pozycji AUTO w dzień nie powinno się świecić NIC. I o to właśnie chodzi. Kupujesz diody DRL Philipsa i montujesz je dokładnie zgodnie z dołaczoną instrukcją montażu (tzn. podpinasz pod akumulator a sterowanie po przewód zasilający żarówkę światła postojowego).
IMO to nie najlepszy pomysł aby moduł sterujący DRL był podpięty bezpośrednio do akumulatora - zdrowiej i bezpieczniej jest znaleźć (miernikiem) w skrzynce bezpieczników w komorze silnika taki bezpiecznik, na którym pojawia się napięcie po włączeniu zapłonu
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.