Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-11-2014, 21:45   #51
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,154
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponie, a opony zimowe

myślę że dałbym radę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2014, 21:50   #52
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,988
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponie, a opony zimowe

ja nie mówię nie, lecz w ASO IDS-em nie da rady brak takiej opcji.
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2014, 06:36   #53
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponie, a opony zimowe

Kupujecie samochody za 50-60-70 tyś i szkoda Wam wydać 700 zł na czujniki ,które wystarczą na 5-6 lat?
Trzeba było nie kupować felg ,tylko przekładać opony. Felgi przecież nigdy się nie zwrócą, zakładając że i tak należy raz do roku koła wyważyć.
Ja np. dołożyłem sobie specjalnie czujniki bo chciałem je mieć. Mam założone w obu kompletach kół.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się






Ostatnio edytowane przez jvc ; 20-11-2014 o 06:38
jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2014, 08:19   #54
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,154
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponie, a opony zimowe

Cytat:
Napisał Szpakoo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie stałem się posiadaczem nowego Focusa 1,6 ecoboost
Wszystko fajnie, ale jestem świeżo po wymianie opon na zimowe i pojawił mi się komunikat o niskim ciśnieniu w oponach. No cóż, wynika z tego, że należę do "szczęśliwych" posiadaczy samochodu z TPMS w wydaniu z czujnikami przy wentylach.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wracając do meritum:
jeśli zmianie opon masz komunikat o NISKIM ciśnieniu, to moim zdaniem nie masz TPMSa tylko "stary" DDS
Jeśli miałbyś TPMS to pojawiłby się komunikat o usterce systemu kontroli ciśnienia (zakładając że w zimowych kołach (nie oponach jak pisałeś) nie masz czujników ciśnienia), natomiast DDS wykrył że ciśnienia w poszczególnych kołach (a więc i prędkości obrotowe kół) są inne niż w letnich. Wtedy wystarczy w menu zegarów wymusić zapisanie nowych wartości ciśnień odniesienia i po sprawie

dla pewności sprawdź w ETISie datę produkcji lub podeślij VIN na priv
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2014, 20:02   #55
Szpakoo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-11-2014
Skąd: Toruń
Model: Ford Focus mk III
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 3
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponie, a opony zimowe

Raczej na pewno mam TMPS.
W ETISie mam zapis: Monitor ciśnienia w oponach wer. II. Produkcja samochodu to wrzesień, więc pewnie fabryka uwzględniała już fakt wejścia przepisów od listopada.
Oczywiście reset ustawień ciśnienia został zrobiony, chyba nawet 3 krotnie, po uprzednim sprawdzeniu faktycznego ciśnienia w poszczególnych kołach, czy nie ma różnicy, która mogłaby generować ostrzeżenie.

A co do opinii jvc.
Jasne, że można wydać 600-700 zł, bo skoro wydało się tyle pieniędzy na samochód, to właściwie o co chodzi. Mnie bardziej irytuje dorabianie całej ideologii UE w tym temacie. Rozumiem, że uzasadnieniem wprowadzenia takich systemów była oszczędność paliwa. Kwestie bezpieczeństwa raczej pomijam, choć tez można ją mieć na uwadze. W miarę dobry kierowca z doświadczeniem od razu wyczuje, że z samochodem jest coś nie tak, że ma kapcia. W przypadku nagłej utraty ciśnienia w oponie na autostradzie przy 140 km/h czy mi się zapali kontrolka i pojawi komunikat... sorry ale raczej będzie już za późno.
A jeśli chodzi o oszczędność paliwa, to jasne, że niskie ciśnienie powoduje zwiększone zużycie i paliwa i opon, no to się można zastanowić czy te oszczędności zwrócą mi te 700.- zł, jeśli w ogóle o to chodzi.
Trochę poczytałem różne fora i ludzie piszą, że czujniki te bardzo łatwo uszkodzić, zarówno przy ich przekładaniu, jak i nawet przy samym dopompowywaniu powietrza. Chyba coś jest na rzeczy, bo w necie są zestawy naprawcze do tych "super wentylków - czujników", w przypadku zwykłych nie jest spotykane.
Kolejna rzecz to żywotność baterii, producenci podają 5 lat, choć spotkałem się i z wpisami, że 6 - 7. Nie chcę krakać, ale nie zdziwię się, że będą padać po 4 latach, bo u nas to inny klimat, zimniej, większe mrozy, etc. to i żywotność spada. Oczywiście producenci tych super wentylków baterię zatapiają w samym czujniku, powodując, że jest niewymienialna. Jasne że ludzie próbują kombinować i samodzielnie wymieniać, ale nie tak powinno to wyglądać.
I jeszcze jedna rzecz, którą przeczytałem gdzieś w necie, że w przypadku zastosowania w przebitej oponie zestawu naprawczego (czyt. pianki uszczelniającej) czujnik ciśnienia powinien być wymieniony, bo może być uszkodzony, lub zostaje uszkodzony, ale zastrzegam, że nie bardzo chce mi się w to wierzyć. Bo to już by był absurd.

Uff! to tyle, co do moich przemyśleń o systemie kontroli ciśnienia w oponach. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szpakoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2014, 20:39   #56
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponie, a opony zimowe

Cytat:
Napisał Szpakoo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W miarę dobry kierowca z doświadczeniem od razu wyczuje, że z samochodem jest coś nie tak, że ma kapcia.
Widziałem setki zniszczonych opon (szczególnie tylnej osi) ponieważ zanim kierowca zorientował się że ma kapcia zdążył oponę zniszczyć lub przegrzać. Na prostej drodze zorientujesz się gdy zwykle jest już za późno.

Cytat:
Napisał Szpakoo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I jeszcze jedna rzecz, którą przeczytałem gdzieś w necie, że w przypadku zastosowania w przebitej oponie zestawu naprawczego (czyt. pianki uszczelniającej) czujnik ciśnienia powinien być wymieniony, bo może być uszkodzony, lub zostaje uszkodzony
Tego dziadostwa w ogóle powinni zabronić i jak najbardziej jest duże prawdopodobieństwo że czujnik zostanie zniszczony.

Mnie się np. dzięki czujnikowi udało uratować oponę 235/45R17 ,więc 550 zł zostało w kieszeni, albo inaczej mówiąc czujniki się prawie zwróciły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się






Ostatnio edytowane przez jvc ; 20-11-2014 o 20:41
jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2014, 07:40   #57
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponie, a opony zimowe

Cytat:
Napisał Szpakoo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolejna rzecz to żywotność baterii, producenci podają 5 lat, choć spotkałem się i z wpisami, że 6 - 7. Nie chcę krakać, ale nie zdziwię się, że będą padać po 4 latach, bo u nas to inny klimat, zimniej, większe mrozy, etc. to i żywotność spada
Te teoretyczne 5 lat, to raczej gdy koła są cały czas na aucie, czyli czujniki wysyłają dane drogą radiową. Jeśli koła się nie krecą, to czujnik nie pracuje. Więc gdy masz 2 komplety kół, to na logikę zywotność wzrasta dwukrotnie, a więc po skróceniu o rok daje to 8 lat.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2014, 08:11   #58
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,154
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponie, a opony zimowe

Cytat:
Napisał Szpakoo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Raczej na pewno mam TMPS.
W ETISie mam zapis: Monitor ciśnienia w oponach wer. II. Produkcja samochodu to wrzesień, więc pewnie fabryka uwzględniała już fakt wejścia przepisów od listopada.
Oczywiście reset ustawień ciśnienia został zrobiony, chyba nawet 3 krotnie, po uprzednim sprawdzeniu faktycznego ciśnienia w poszczególnych kołach, czy nie ma różnicy, która mogłaby generować ostrzeżenie.
ustalmy fakty:
1. masz fabryczny TPMS i czujniki ciśnienia w alu kołach z letnimi oponami
2. zmieniłeś na zimówki na stalówkach bez czujników

jeśli powyższe jest prawdą, to mam dla Ciebie rozwiązanie - bezkosztowe:

musisz więcej klikać reset ustawień ciśnienia: mniej-więcej tak do końca marca, bo wtedy zmienisz koła na letnie z czujnikami ciśnienia i problem się rozwiąże (aż do jesieni 2015) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2014, 21:28   #59
Szpakoo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-11-2014
Skąd: Toruń
Model: Ford Focus mk III
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 3
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponie, a opony zimowe

Dzięki Mayak za radę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba faktycznie muszę się z tym faktem pogodzić. Oczywiście jest opcja zakupu drugiego kompletu czujników lub przełożenia z letnich opon.
Nie ma lekko, chciało się mieć fajną brykę, to czasami trzeba pocierpieć i nie dyskutować z inżynierami forda. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szpakoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2014, 21:38   #60
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponie, a opony zimowe

No ale przecież zawsze jeszcze można wyłączyć w centralnej konfiguracji obecność systemu TPMS... A potem na wiosnę znów łączyć... Np. kolega leszcz w Bydgoszczy powinien dać radę...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.