Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-05-2015, 14:41   #71
szydel87
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 04-03-2015
Skąd: Brzeg
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2005
Postów: 127
Domyślnie Odp: Stuki przy maks. skręcie - brak przyczyny!

hehe nie mam za bardzo na to czasu i miejsca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a może spartolona wymiana tulei tylnych wahaczy przednich ma z tym coś wspólnego?

szydel87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2015, 10:19   #72
szydel87
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 04-03-2015
Skąd: Brzeg
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2005
Postów: 127
Domyślnie Odp: Stuki przy maks. skręcie - brak przyczyny!

siemka
czy przy wymianie łożysk amortyzatorów wymienić też poduszki? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozdro
szydel87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2015, 11:03   #73
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Stuki przy maks. skręcie - brak przyczyny!

tak
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2015, 11:12   #74
szydel87
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 04-03-2015
Skąd: Brzeg
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2005
Postów: 127
Domyślnie Odp: Stuki przy maks. skręcie - brak przyczyny!

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

taki zestaw będzie ok? czy lepiej FEBI albo TRW?
szydel87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2015, 11:21   #75
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Stuki przy maks. skręcie - brak przyczyny!

trw, kyb, lamforder

ten co pokazałeś OK
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2015, 19:38   #76
konraf
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-06-2009
Model: Ford Focus MK2 kombi
Silnik: 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2007
Postów: 106
Domyślnie Odp: Stuki przy maks. skręcie - brak przyczyny!

Witam

Od jakiegoś czasu borykam się ze stukami z lewej strony. Stuki słyszalne tylko przy skręcaniu w prawo, przy wjeździe na nieregularne nierówności. Pierwsza diagnoza to były poduszki i łożyska amortyzatorów. Przy okazji zostało to wymienione. Niestety stuki pozostały. Dzisiaj byłem i mechanika. Przewiozłem go autem i pokazałem w jakich okolicznościach stuka. Diagnoza padła na maglownicę. Na podnośniku mechanik skręcił koła maksymalnie w prawo, złapał za drążek ale ciut za tą osłoną harmonijkową (tam jest chyba tzw. jabłko drążka) i stwierdził, że jest tam luz. Pytanie teraz, czy stukać może sam ten drążek? Czy to "jabłko" może też samo w sobie mieć luzy? Czy to "jabłko" to rodzaj przegubu?
Średnio uśmiecha mi się wywalenie około 1 tys zł na demontaż, regenerację i montaż przekładni (no ale jak trzeba będzie to trudno).
konraf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2015, 14:08   #77
Frument80
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 11-06-2014
Skąd: Rzeszów
Model: Focus MK2
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 19
Domyślnie Odp: Stuki przy maks. skręcie - brak przyczyny!

Witam. Widzę nie tylko ja się borykam z problemem stuków podczas skręcania na nierównościach. Lekkie stuki więc przy przeglądzie poprosiłem o zwrócenie uwagi na lekki hałas z zawieszenia. Rezultat wszystko ok. Kolejne kilometry i autko zaczyna ściągać lekko w prawo. Pojechałem na sprawdzenie geometrii i przód ma odchyłkę więc Panowie ochoczo zabrali się do regulacji. Stoję pod autkiem ( pomijam BHP Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) i za każdym razem gdy próbowali ją ustawić, wskaźnik "uciekał" uniemożliwiając zakończenie regulacji !!! Werdykt luz... Powymieniałem tuleje, łożysko w przednim kole i efekt żaden. Postanowiłem wrzucić na "luz" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i temat odpuściłem bo nie wart rozbierania pół samochodu. Niestety życie się tak poukładało, że codziennie jadę tą wredną kostką i słyszę stuki coraz głośniej. Efekt taki że jadąc po mojej "ulubionej" drodze (zemsta architekta) przy skręcie mam koncert młotów pneumatycznych i to nie zależnie czy skręcam w prawo czy w lewo odpowiednio odzywa się przeciwna do skrętu strona. Hałas jest już uciążliwy do tego stopnia że śmigam z prędkością 5km/h by nie pobudzić sąsiadów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Za bardzo nie wiem czy mam łączyć przypadek utraty zbieżności ze stukami. Wszelkie sugestie mile widziane. Pozdrawiam
Frument80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2015, 16:46   #78
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,372
Domyślnie Odp: Stuki przy maks. skręcie - brak przyczyny!

powiem tak. odkąd zrobiłem swoje autko, mam jednak głośniejsze stuki przy nierównościach, natomiast były one wręcz "mordercze" póki nie zrobiłem zbieżności.
Teraz mam dalej hałas, ale wiem że to wina mojego lewego amortyzatora który w niedalekiej przyszłości będzie prosił się o wymianę
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2015, 19:04   #79
konraf
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-06-2009
Model: Ford Focus MK2 kombi
Silnik: 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2007
Postów: 106
Domyślnie Odp: Stuki przy maks. skręcie - brak przyczyny!

Do sprawdzenia przekladnia kierownicza. U siebie jednak regenerowalem. Luz miala na lewej tulei. Walilo przy skrecie w prawo. Stuki ustaly ale generalnie majac doswiadczenie z autami innych marek uwazam, ze przednie zawieszenie w focus 2 pracuje glosno. Mam praktycznie caly nowy przod. Nowe amorki z lozyskami i poduszkami. Nowe tuleje wahaczy. Nowe przeguby zewnetrzne i wewnetrzne. Mimo to, przy jezdzie po kostce (pozbruk) slychac to zawieszenie. Stare sa jedynie laczniki stabilizatora ale na szarpakach nie wykazywaly luzow.
konraf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2015, 10:01   #80
artkoz3
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 16-11-2015
Skąd: Płock
Model: Focus MKII
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Stuki przy maks. skręcie - brak przyczyny!

Też mam ten problem.Wszelakie próby diagnozy nie dają rezultatu, trzeba by wymieniać w ciemno pół auta. Wygląda to tak, że przy skręcie w prawo, jak wjeżdżam na podjazd po nierównym podłożu są wyczuwalne metaliczne krótkie stuki przenoszące się na kierownicę. Przy jeździe na wprost tego nie ma. Osobiście podejrzewam maglownicę . Powoli może dojdę do winowajcy.
artkoz3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.