Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-02-2015, 13:05   #1
DBS
ford::beginner
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 01-01-2015
Skąd: Sulechów
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 ddti
Rocznik: 2001
Postów: 40
Domyślnie Zacieranie się sprężarki klimatyzacji/ ślizganie się paska ?

Witam. Posiadam Mondeo 2001 Ghia. Z autkiem jest kilka problemów, jednak ostatnio szczególnie mocno daje się we znaki sprężarka klimatyzacji. Auto nie może przejechać więcej niż kilka km, ponieważ pasek nagrzewa się tak bardzo że spod maski leci dymek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Teraz pytanie jak to zlikwidować ? Czy konieczna jest wymiana sprężarki czy może jakiegoś elementu a może regeneracja pomoże ? Poczytałem trochę tematów, jednak nigdzie nie znalazłem pewnego rozwiązania mojego problemu. Film obrazujący problem: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ponadto objawom tym dotyczy dziwny dźwięk metaliczny, który słychać na filmie (grzechotanie). Czym to może być spowodowane ?
Pozdrawiam

DBS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2015, 13:35   #2
mkk1
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-12-2011
Skąd: Krk
Model: mk4
Silnik: 2,0 195@405 , Heko power :)
Rocznik: 2011
Postów: 165
Domyślnie Odp: Zacieranie się sprężarki klimatyzacji/ ślizganie się paska ?

Obstawiam to :
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

M
mkk1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2015, 14:07   #3
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zacieranie się sprężarki klimatyzacji/ ślizganie się paska ?

W sprężarce klimatyzacji, nic nie może się wiecej zepsuc tak, aby wydawać takie dżwieki i ślizganie paska, jak łożysko koła pasowego. Kosztuje niewiele, łatwy ostęp,można samozielnie wymienić.
Nie aj się naciągnąć na regeneracje sprężarki, bo Cie wyoją z kasy.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2015, 14:29   #4
DBS
ford::beginner
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 01-01-2015
Skąd: Sulechów
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 ddti
Rocznik: 2001
Postów: 40
Domyślnie Odp: Zacieranie się sprężarki klimatyzacji/ ślizganie się paska ?

W takim razie wystarczy to zakupić ? Przy demontażu konieczne jest wyciągnięcie sprężarki ?
Wyczytałem że wymiar 30x55x23 to wymiar łożyska sprzęgła (koła napędowego) i to najczęściej pada.

Ostatnio edytowane przez DBS ; 27-02-2015 o 14:46
DBS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2015, 15:01   #5
sbozecki
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-03-2012
Skąd: krosno odrz
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 127
Domyślnie Odp: Zacieranie się sprężarki klimatyzacji/ ślizganie się paska ?

jestem z krosna odrz jutro badz w niedziele bede w zielonej górze i mam to ze starej sprezarki jak jestes zainteresowany daj znac na pv

dogadamy sie jak chcesz odsprzedam ci cala sprezarke
sbozecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2015, 15:05   #6
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zacieranie się sprężarki klimatyzacji/ ślizganie się paska ?

Kolego, nie oferuj mu starej sprężarki, chyba że jesteś pewny na 100 procent, że jest sprawna. Łożysko jak sie zakłada, to tylko nowe, koszt około 20 zł.
Sprężarki do wymiany łożyska nie potrzeba wyjmować.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2015, 15:24   #7
sbozecki
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-03-2012
Skąd: krosno odrz
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 127
Domyślnie Odp: Zacieranie się sprężarki klimatyzacji/ ślizganie się paska ?

sprezarka fakt na 99% sprawna mechanik twierdzil ze jest walnieta i poszcza o po wymianie na 2 tez ucieklo i stwierdzil ze chlodnica jest uszkodzona i tez wymienil widzialem chlodnice i ze uciekalo dolem chyba wlasnie na sprezarke dlatego go barwnik zmylil i zdiagnozowal sprezarke

z mojej mozna zdjac np. sprzegielko i reszte
sbozecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2015, 15:25   #8
DBS
ford::beginner
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 01-01-2015
Skąd: Sulechów
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 ddti
Rocznik: 2001
Postów: 40
Domyślnie Odp: Zacieranie się sprężarki klimatyzacji/ ślizganie się paska ?

Skoro uszkodzone będzie łożysko bez sensu kupować całą sprężarkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Najtańsze co znalazłem : [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Chyba że koledzy mają gdzieś dostęp taniej ? Auto będę trzymał niecały rok, więc nie chcę pakować się w koszta, i tak zostaje mi jeszcze wymiana pompy wtryskowej..
DBS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2015, 16:05   #9
bodziol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-07-2012
Model: mondeo
Silnik: mkIII
Rocznik: 2004
Postów: 36
Domyślnie Odp: Zacieranie się sprężarki klimatyzacji/ ślizganie się paska ?

Moje Mondeo to 2,0 tdci 2004
w wakacje miałem taką samą sytuację na polskiej autostradzie, upał na zewnątrz, klima włączona i nagle czuć smród spalonej gumy
za chwilę pojawiła się czerwona kontrolka baterii, więc bez zastanowienia wyłączyłem wszystkie odbiorniki prądu w aucie aby do parkingu dojechać.
Pasek tak zaczął się topić, że ochlapał wszystko wokół, ale był cały.
Na miejscu mechanik powiedział, że zatarła się sprężarka klimy, nic się nie stanie jeżeli będę jeździł z taką sprężarką ale nie mogę włączać klimy.
Zatarcie klimy powoduje obciążenie dla paska i wszystkiego co jest z nim w obiegu.
I tak u mnie do wymiany doszło
- koło(zapomniałem fachowej nazwy) - mała dwumasa - wydawało identyczne odgłosy jak na filmiku - spod silnika na wysokości paska sypały się metalowe wióry, dodam że nie było widać strzępków gumy z tego koła co mnie upewniało że mała dwumasa jest cała,
- pasek wielorowkowy
Nie wymieniłem sprężarki klimy, jeżdzę na wyłączonej klimie - ale już coś zaczyna cykać ze sprężarki - czyli muszę coś z tym zrobić,
łożysko alternatora - być może, bo też jakieś odgłosy, napinacz paska klinowego - to mi zasugerował mechanik - oczywiście po sprawdzeniu.
Także koszty związane z zatartą klimą mogą okazać się duże, trzeba działać szybko i nie włączałbym na twoim miejscu klimatyzacji.
Włączenie klimy w twoim przypadku (to zwiększenie obciążenia dla dwumasy)może spowodować, że mała dwumasa się rozleci - dosłownie i zrobi spustoszenie pod maską. Słowa mojego mechanika.
Dodatkowo po tej robocie i już z nowym paskiem zaczęło mi coś popiskiwać z okolic paska klinowego (tak mi się wydaje) przy ruszaniu z 1 biegu tzn przy zwalnianiu sprzęgła. Dodam, że sprzęgło i dwumasa wymienione.
Może ktoś wie od czego ten pisk - podejrzewam łożysko alternatora.
bodziol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2015, 13:40   #10
Yaro0
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-08-2014
Model: Mondeo mk3 kombi
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 20
Domyślnie Odp: Zacieranie się sprężarki klimatyzacji/ ślizganie się paska ?

Ja niestety byłem w podobnej sytuacji jak kolega bodziol, w skrócie autostrada laweta duże wydatki, to klekotanie to raczej nie łożysko klimatyzacji a tzw mała dwumasa, ale łożysko prawdopodobnie też się kończy, ja wymieniłem cały osprzęt tego paska i dodatkowo założyłem koło ze sprzęgłem na alternator od tamtej pory przejechałem około 7k kilometrów i jest cisza i spokój.
Yaro0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.