Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-06-2019, 15:07   #991
legut_87
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 15-04-2019
Model: Focus kombi
Silnik: 1.5 182KM
Rocznik: 2019
Postów: 7
Domyślnie Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.

Zamawiałem 15 marca, na początku kwietnia mała korekta w postaci dodanego Blind Spota - termin odbioru miał być do 15 lipca.
Nadal nie mam daty produkcji, obecnie samochód w statusie "następny", cokolwiek by to miało znaczyć.
Pod koniec przyszłego tygodnia mam się zgłosić do mojego sprzedawcy - rzekomo ma wtedy wiedzieć coś więcej. Na chwilę obecną tylko potwierdził, że są opóźnienia.

legut_87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2019, 15:25   #992
lukbin
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 30-05-2019
Skąd: Paczkowo
Model: Ford Focus MK4
Silnik: 1.5EB
Rocznik: 2019
Postów: 24
Domyślnie Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.

Wychodzi na to, że w ogóle nie ma co liczyć na auto w terminie. A sprzedawcy liczą na cud, że jakoś uda się wskoczyć na taśmę i zostanie wyprodukowany na czas.
Szkoda, że wiedząc o takich opóźnieniach i braku dotrzymania terminu, nie potrafią powiedzieć prawdy lub przy zamówienie poinformować klienta: realizacja ok. pół roku. tylko zrażają do siebie ludzi.
Czyli mamy mieć informację w tym samym czasie. Ciekawe co powiedzą...
lukbin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2019, 15:30   #993
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,527
Domyślnie Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.

NIE mieli informacji o opóźnieniach przed marcem. To nie ich wina. Aferki wybuchły w marcu/kwietniu.. Ja zamówiłem w lutym i wszystko było podane cacy do końca maja odbiór, data produkcji były, a potem nagle zniknął ze slotu produkcyjnego. Posiadanie daty nic nie da, bo po paru dniach auto może z niej wylecieć - mój zamówiony już 2 razy spadał z daty, ale miał za każdym razem podaną nową jednocześnie. Tym razem jednak nie ma podanej nowej daty...
Cytat:
Napisał lukbin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zmartwiłeś mnie tą informacją. We wtorek dzwonił do mnie dealer z informacją, że już za tydzień, no może góra półtora będziemy mieć datę produkcji i da mi znać co i jak. Ciągle zapewnia, że wyrobią się w terminie. Termin ostateczny odbioru samochodu mam na 2 września.

Nie wiem co robić. Szukać czegoś innego czy czekać?
Ktoś zamawiał Focusa na początku maja i ma jakieś info?
Szczerze, jak poczytasz wątek, to ludzie tutaj zamawiali w styczniu i lutym i dalej nie mieli konkretów - ja chyba jestem tu jedynym, który nie zrezygnował z zamówienia.
Jeśli dopiero co zamówiłeś auto, to nie wiem jak ten dealer chce to zrobić, skoro opóźnienia są od 3 msc - a przecież dealer nie ma wpływu na fabrykę w Sarlouis - spływają kolejki wg zamówień z salonów.

Ostatnio edytowane przez AdoKrycha007 ; 14-06-2019 o 15:32
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2019, 15:48   #994
lukbin
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 30-05-2019
Skąd: Paczkowo
Model: Ford Focus MK4
Silnik: 1.5EB
Rocznik: 2019
Postów: 24
Domyślnie Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.

Cytat:
Napisał AdoKrycha007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szczerze, jak poczytasz wątek, to ludzie tutaj zamawiali w styczniu i lutym i dalej nie mieli konkretów - ja chyba jestem tu jedynym, który nie zrezygnował z zamówienia.
Jeśli dopiero co zamówiłeś auto, to nie wiem jak ten dealer chce to zrobić, skoro opóźnienia są od 3 msc - a przecież dealer nie ma wpływu na fabrykę w Sarlouis - spływają kolejki wg zamówień z salonów.
Zamówiłem auto 2 maja. W kwietniu przy jeździe tostowej było powiedziane że 3 miesiące termin oczekiwania. Czyli całkiem akceptowalny, renault miał podobny.
Jak przyszedłem dograć ostatnie szczegóły, gdzieś 30 kwietnia to dostałem informację, że jest opóźnienie z w produkcji i trzeba poczekać miesiąc dłużej. Stwierdziłem, że i tak chciałem auto na połowę sierpnia więc nie ma problemu. Jeszcze handlowiec stwierdził: z jego doświadczenia wynika, że i tak auto będzie szybciej. Auto zamówione a tu czytam że z miesiąca opóźnienia robi się pół roku i/lub więcej. Dramat!!

A tak z ludzkiej ciekawości dlaczego jeszcze czekasz?
lukbin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2019, 15:52   #995
vegeciak
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-03-2019
Model: a
Silnik: a
Rocznik: a
Postów: 230
Domyślnie Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.

Cytat:
Napisał legut_87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na chwilę obecną tylko potwierdził, że są opóźnienia.
Delikatnie powiedziane... Zamówiłeś auto 15 marca i po 3 miesiącach oczekiwania nie dostałeś nawet daty produkcji. Dodaj do tego, w najlepszym przypadku, miesiąc na produkcję i miesiąc na transport do kraju. A w międzyczasie będzie przecież jeszcze przerwa wakacyjna...
Cytat:
Napisał lukbin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A sprzedawcy liczą na cud, że jakoś uda się wskoczyć na taśmę i zostanie wyprodukowany na czas.
Szkoda, że wiedząc o takich opóźnieniach i braku dotrzymania terminu, nie potrafią powiedzieć prawdy lub przy zamówienie poinformować klienta: realizacja ok. pół roku. tylko zrażają do siebie ludzi.
Nie "liczą na cud", tylko jak zasugerowałeś w dalszej części wypowiedzi jawnie, bezczelnie i z premedytacją oszukują klientów (oczywiście nie wszyscy). Lepiej wcisnąć kit, że "auto to odbioru za 4 miesiące", a po np. 3 miesiącach czekania, gdy klient zaczyna się niecierpliwić, powiedzieć "najmocniej przepraszamy, są opóźnienia, prosimy o cierpliwość, niech Pan wytrzyma jeszcze 2-3 miesiące" niż z góry poinformować, że "realny termin odbioru to końcówka roku". W pierwszym przypadku sporo ludzi podpisze umowy i po 3 miesiącach czekania tylko część z nich zrezygnuje (a pozostała część stwierdzi, że skoro już czeka 3-4 miesiące to wytrzyma jeszcze 2-3 - są przecież dalej jak bliżej). W drugim większość zrezygnuje już na starcie i wybierze produkt konkurencji.
Cytat:
Napisał AdoKrycha007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To nie ich wina.
Tak można tłumaczyć sytuację z marca/kwietnia (kiedy faktycznie był kocioł i większość winy ponosi importer oraz producent, a nie dealerzy), ale jak wyjaśnisz zachowanie dealerów, którzy nawet w maju/czerwcu mamią swoich klientów nierealnymi terminami odbioru, byleby tylko ci podpisali umowę? Tylko część uczciwych wprost mówi o końcówce roku, a cała reszta jak mantrę powtarza 3 miesiące, a te 4, 5, 6 z umowy "to tak dla bezpieczeństwa, niech się Pan nie przejmuje...".

Ostatnio edytowane przez vegeciak ; 14-06-2019 o 15:54
vegeciak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2019, 15:56   #996
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,527
Domyślnie Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.

Cytat:
Napisał vegeciak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak można tłumaczyć sytuację z marca/kwietnia (kiedy faktycznie był kocioł i większość winy ponosi importer oraz producent, a nie dealerzy), ale jak wyjaśnisz zachowanie dealerów, którzy nawet w maju/czerwcu mamią swoich klientów nierealnymi terminami odbioru, byleby tylko ci podpisali umowę? Tylko część uczciwych wprost mówi o końcówce roku, a cała reszta jak mantrę powtarza 3 miesiące, a te 4, 5, 6 z umowy "to tak dla bezpieczeństwa, niech się Pan nie przejmuje...".
oczywiście - ja bronię sytuacji z zamówieniami styczeń-początek marca. Wtedy dealerzy nie kłamali. Jak ktoś zamawiał od kwietnia i później i mu nawijają makaron na uszy, że za 3 msc auto będzie, to po prostu kłamią, bo wiedzą już od połowy marca, że to niemozliwe.
Cytat:
Napisał lukbin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak z ludzkiej ciekawości dlaczego jeszcze czekasz?
Od 2000 r jeżdże prywatnie Focusami z salonu po kolei - żaden mnie nie zawiódł, bezawaryjne auta. Dlatego chcę zostać przy Foce.
Jak po wakacjach nie będę miał dalej auta zamówionego w lutym, to będę myślał wtedy.

Ostatnio edytowane przez AdoKrycha007 ; 14-06-2019 o 15:58
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2019, 20:07   #997
piotrc87
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 08-05-2019
Skąd: Łódź
Model: Focus Active
Silnik: 1.5 EB 150KM A8
Rocznik: 2019
Postów: 4
Domyślnie Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.

Panowie. Czytam to forum od kilku miesięcy, swojego Focusa Active 1.5 EB 150KM zamówiłem dokładnie 25 kwietnia. 27 maja diler dał mi znać, że auto ma już VIN i na początku czerwca wchodzi na produkcję. Wczoraj dostałem telefon, że auto jest już wyprodukowane, i do odbioru będzie pod koniec czerwca. Dodam, że na umowie data odbioru to maksymalnie 30.08, a diler obiecywał przy podpisaniu, że na koniec lipca powinno być.

Tak więc jeśli chodzi o mnie, to jestem bardzo pozytywnie zaskoczony szybkością, bo jest lepiej niż miało być. Szkoda mi oczywiście wszystkich osób, które nie miały tyle "szczęścia", ale ciężko mi się czyta te posty o oszustwach i o tym, że nie ma szans na odbioru auta w terminie, a nawet w tym roku. Jak widać nie zawsze.
piotrc87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2019, 20:32   #998
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,527
Domyślnie Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.

Problem jest szczególnie z konfiguracją Titanium + manual + 1,5 EB PB 150 KM.
Z dieslami nie ma w ogóle problemów. Z silnikami 1,0 też.
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2019, 20:52   #999
lukbin
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 30-05-2019
Skąd: Paczkowo
Model: Ford Focus MK4
Silnik: 1.5EB
Rocznik: 2019
Postów: 24
Domyślnie Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.

Ogólnie to ja czegoś w takim razie nie rozumiem. Jeżeli schodzi active po 2 miesiącach z tym samym silnikiem, A różni się wygladem tzn. że nie ma problemu z silnikami. Inaczej tego nie umiem sobie wytłumaczyć. Albo różni dealerzy mają różne priorytety ważności. Nie wiem co o tym wszystkim myśleć.
lukbin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2019, 20:57   #1000
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,527
Domyślnie Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.

Active jest droższy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.