Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-04-2011, 12:56   #11
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Focus mk2 Brak mocy po usunięciu filtra cząstek stałych

...w sumie sam sobie odpowiedziałeś na pytanie, jeśli wjechałeś na modyfikację i autko normalnie jeździło, a po wyjeździe przestało, to chyba jasne że coś jest do poprawyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2011, 08:44   #12
aresch
ford::beginner
 
Imię: aresch
Zarejestrowany: 21-01-2011
Skąd: Toruń
Model: Fiesta MK6
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: Focus mk2 Brak mocy po usunięciu filtra cząstek stałych

No może i tak,
ale chciałem dokładnie się dowiedzieć, czy można w sofcie tak zamieszać, że turbo nie będzie się w ogóle załączało czy też dopiero po tych 2700 obr. Bo do tej pory myślałem, że turbiną sterują tylko spaliny, które przy wysokich obrotach silnika powodują przecież duże sprężanie powietrza a co za tym idzie powinien dobrze ciągnąć.

A może jakieś rady co do elektrozaworu podciśnienia, który między innymi steruje zmienną geometrią łopatek w turbo. Może tu coś nie do końca może grać w moim przypadku.

Co prawda pisałem, że wszystkie rzeczy odpowiedzialne za doładowanie były sprawdzone, ale to mi się teraz właśnie przypomniało.

Dodam, że na postoju jak gazuje to przewody gumowe od IC są baz zmian czyli miękkie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
aresch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2011, 10:17   #13
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Focus mk2 Brak mocy po usunięciu filtra cząstek stałych

..oczywiście że można, turbina sterowana jest elektronicznie, programowo, geometrią i dawkowaniem paliwa, więc za nim wymienisz pół silnika, trzeba to sprawdzić
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2011, 15:54   #14
lobuz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-08-2010
Skąd: Szczecin
Model: Focus MKII
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 38
Domyślnie Odp: Focus mk2 Brak mocy po usunięciu filtra cząstek stałych

Ja miałem taką sytuację, że po wycięciu DPF auto po jamimś czasi zmuliło. Po wycince DPFa w garażu zauważyłęm, że wtyczka przy akumulatorze jest wypięta to zadzwoniłem do fachmana który to robił żeby zapytać czy tak ma być czy zapomniał ją wpiąć - powiedział żeby to zostawić, że to jest wtyczka od czujnika różnicy ciśnień.
A dokładnie pojeździłem z 3-4 dni od wycięcia. Feralnej niedzieli zapakowany z dwumiesięcznym dzieckiem zdziwiłem się 90 km od domu że auto nie ciągnie. Tak jakby turbina wogóle nie dawała, lekkie wzniesienie i auto słabło musiałem redukować do 4. Fakt, faktem po wycięciu czasami jakby przez sekundę traciło na mocy. W poniedziałek dokulałem się do warsztatu, tam zbadali dokładnie auto, żadnych błędów na IDS-sie, turbo, osprzęt i elektrykę sprawdzili i dalej nic - zrobili update softu i jak ręką odjął. Pojechałem jeszcze raz do fachmana od DPF i wgrywał jeszcze raz soft - wpiął wcześniej wspomnianą wtyczkę i auto latało.
lobuz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2011, 16:55   #15
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Focus mk2 Brak mocy po usunięciu filtra cząstek stałych

przy 1.6 nie odpina się różnicówki ...
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2011, 14:34   #16
gnoziak
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-10-2011
Skąd: Myszyniec
Model: V50
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 4
Domyślnie Odp: Focus mk2 Brak mocy po usunięciu filtra cząstek stałych

Koledzy proszę o pomoc,
Fakt Faktem mam Volvo v50 1.6d 109km 2006r jednak z tego co mi wiadomo te same silnik sa w fordach.
Otóż po wycięciu filtra cząstek stałych pojawił się problem....

Podłaczeniu do kompa pojawił sie komunikat o zapchanym DPF wiec zdecydowalem sie na jego usuniecie.

Operację wycięcia sam nastepnie pojechalem do Vtecha w Olsztynie na zmienę softu.

Po wgraniu nowego softa auto po przejechaniu ok 20 km wyświetliło komunikat:
awaria systemu antypoślizgowego. bądź bład układu antypoślizgowego po czym po ponownym uruchonieniu silnika blad znikł i pojawił sie znowu po przekroczeniu 140 i tak w kółko.

Panowie z Vtechu stwierdzili ze w środek puchy trzeba wspawac rure i bedzie wszystko dobrze.
Tak tez zrobilem.

po tygodniu jednak pewnej słonecznej niedzieli jadąc ulica auto przy 50 km/h zaczelo szarpać i pojaiwła się sterta komunikatów typu awaria układu sterowania awaria sterowania silnika i auto staneło bez mozliwości odpalenia.
po odpięciu Akumulatora wszystko wróciło do normy z tym że bylo zamulone tak jakby turbina nie dzialala.

Następnie znowu odwiedzilem V tech i po ponownym przegraniu softu auto jezdzi juz normalnie z tym ze do 140 i wtedy tez pojawia sie komunikat o błedzie systemu antypoślizgowego.....

Ludzie z Vtechu stwierdzili ze to wada mechaniczna gdyz na kompie nic sie nie pokazuje i soft dziala poprawnie.

PROSZE O POMOC W ROZWIAZANIU TEGO PROBLEMU.

nie wiem co mam wymienic gdyż częsci takie jak: turbina, Zawór egr były wymienione...

Proszę o konkretne pomysły i porady gdyz zależy mi bardzo na czasie.
gnoziak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2011, 23:40   #17
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Focus mk2 Brak mocy po usunięciu filtra cząstek stałych

...myślę że to przeładowanie turbiny, błąd systemu antypoślizgowego w Volvo jest informacją o usterce, ale nie koniecznie w/w...należałoby podpiąć diagnozę, powinny pojawić się błędy turbiny...i to jest, choć trudne... do ogarnięcia softem
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2011, 00:29   #18
gnoziak
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-10-2011
Skąd: Myszyniec
Model: V50
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 4
Domyślnie Odp: Focus mk2 Brak mocy po usunięciu filtra cząstek stałych

Czyli według ciebie to nie jest usterka mechaniczna?? Niestety ludzie z Vtechu w Olsztynie nie potrafili nic juz z tym oprogramowaniem zrobić... badz tez nie chcieli.. sam nie wiem.. czy też moze nie maja przeznaczonego do tego oprogramowania??..

myslisz że wizyta w autoryzowanym serwisie badz tez u specow od volva typu:
volvo tech badź volvosystem może pomoc i szybciej to zdjagnozują??
z checią przejechalbym sie do ciebie jednak to ok 600 km

chciałbym dodać jeszcze że dzwonilem do firmy od której kupilem turbo i oni zalecali wymianę czujnika ciśnienia turbiny- mniej wiecej tak to brzmialo..???

co ty bys polecil wymienic czy jednak skupic sie tylko na sofcie??
gnoziak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2011, 07:23   #19
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Focus mk2 Brak mocy po usunięciu filtra cząstek stałych

...jedynym sposobem na sprawdzenie jest wgranie softu fabrycznego i jazda z diagnozą, obserwowanie temp. na wydechu i ciśnienia doładowania...jeśli pojawią się przeładowania, to trzeba zweryfikować sposób/szczelność wewnętrzną wspawanej rury, silniki te podatne są na overboosty, jeśli wydech zaraz pod turbiną jest zbyt "obszerny"...wlot i wylot spalin w puszce DPF są pod kątem, więc dość ciężko jest to porządnie zrobić
...rozumiem że turbina została wymieniona, zachodzi pytanie czy jest dobrze wyregulowana, może cięgno geometrii jest zbyt krótkie...
...a może jedno i drugie..?...czyli luźny wydech i regulacja turbiny...?
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2011, 09:23   #20
gnoziak
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-10-2011
Skąd: Myszyniec
Model: V50
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 4
Domyślnie Odp: Focus mk2 Brak mocy po usunięciu filtra cząstek stałych

No niby po tym jak pojechalem do v techu wgrali mi oni z powrotem soft fabryczny jednak dzialo sie mniej wiecej to samo z ta roznica ze blad sie nie pojawial tyle ze silnik do 140 tak samo "ciagnal" pozniej moc spadala i po zejsciu do 80 km/h znowu szedl normalnie do 140...
Turbo wymienialem przy 170 tys a teraz mam 180... przed wycieciem dpf dziala idealnie:/
a co do tej turbiny to dowiem sie jaka byla jej srednica i pod jakim kątem
gnoziak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.