Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-12-2009, 14:14   #21
alex2006
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Kęty
Model: Focus
Silnik: 1.6 125 KM
Rocznik: 2016 grudzień
Postów: 132
Domyślnie Odp: Przez 10 lat naprawisz Forda za darmo !!!

Ciekawe jak to bedzie wyglądało w praktyce?Pewnie zawsze się jakoś wymigają by auta nie naprawiać na gwarancji.Niby 89 zł nie pieniądz-zobaczymy.

alex2006 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2009, 14:30   #22
majorek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-12-2007
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 37
Domyślnie Odp: Przez 10 lat naprawisz Forda za darmo !!!

a mnie się wydaje że chcą skończyć z powiedzeniem FORD G...W...myślę iż producent jest pewny o swoją markę i tym chciałby zachęcić klijenta, którgo podejrzewam dzięki tej ofercie zdobędzie.
__________________
majorek
majorek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2009, 14:47   #23
KasiaS
ford::beginner
 
Avatar KasiaS
 
Zarejestrowany: 28-10-2009
Skąd: Mazowieckie
Model: Focus MK I FL
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 32
Domyślnie Odp: Przez 10 lat naprawisz Forda za darmo !!!

Nie wiem jak inni, ale ja już się tyle naczytałam i nasłuchałam o partaczach i złodziejach w ASO (wszystkich marek), że podchodzę do tego z dużym dystansem. Wiem, jak się sprzedaje auto to ładnie wygląda książka serwisoowa ale już teraz chyba ludzie nie do końca też wierzą w te wpisy w książkach skoro na zmówienie można kupić na Allegro taką z wpisami jakie chcesz.
__________________
http://picasaweb.google.pl/katarzyna.serzysko/Focus# moja LLLALLUUNIA
KasiaS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2009, 15:07   #24
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Przez 10 lat naprawisz Forda za darmo !!!

Wtryski faktycznie nie, ale już na przykład dwumasa i owszem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a dokładnie w tej cenie mamy:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się






Ostatnio edytowane przez jvc ; 04-12-2009 o 15:24
jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2009, 15:58   #25
mayek
ford::advanced
 
Avatar mayek
 
Zarejestrowany: 19-01-2008
Skąd: Zabrze
Model: Kuga / Sharan
Silnik: 2.0 TDCi / 2.0 TDI
Rocznik: 2009 / 2015
Postów: 234
Domyślnie Odp: Przez 10 lat naprawisz Forda za darmo !!!

Cytat:
Napisał tygrysex Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Robie okolo 10k rocznie moim Siem, bo rozchodzi sie jeszcze na Foke i 3 firmowe, zalezy co blizej pod reka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiec Siek stal sie dopicowana perelka na rodzinne wypady...
z jednej strony to fajnie bo bedziesz miał wychuchany samochod a z drogiej to ja wole jezdzic s-maxem
mi samochod w polowie sluzy do pracy a w polowie do rodzinnych wojazy przez co robie ~50kkm rocznie
mayek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2009, 18:54   #26
comtv
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-08-2009
Skąd: Katowice
Model: Transit Custom L2H1
Silnik: 2.0 EcoBlue, 130 KM
Rocznik: 2019
Postów: 31
Domyślnie Odp: Przez 10 lat naprawisz Forda za darmo !!!

Wczoraj w Auto-Boss w Chorzowie przystąpiłem do programu Gwarancja 12. Moje auto zostało sprowadzone z Niemiec i nie miałem do niego żadnej książki serwisowej. Dlatego samochód musiał przejść tzw. przegląd dopuszczający. To jest dość długa lista elementów które serwis musiał sprawdzić. Ta lista jest o wiele dłuższa niż lista do sprawdzenia przy zwykłym przeglądzie okresowym.
Więc faktycznie za jednym razem zrobili mi dwa przeglądy:
1. Okresowy, bo akurat stuknęło mi 100 tys. km. ( w tym olej, filtry itd)
2. Dopuszczający do Gwarancji 12

Wszystko razem trwało jakieś trzy godziny. Auto bez problemu zaliczyło wszystkie testy.

Przed wizyta w serwisie liczyłem, że zapłacę:
600 zł za mały przegląd po 100 tys km
150 zł za przeglad dopuszczający
89 zł za Gwarancję 12
czyli razem niecałe 850 zł.

Tymczasem pomimo, że byłem nowym klientem Auto-Bossa dostałem od razu jakiś rabat i zapłaciłem za wszystko 714 zł.

Na koniec przykleili mi na słupku pod drzwiami nalepkę Gwarancja 12 z datą następnego przegladu. Komplet dokumentów poświadczających udział w programie mam za parę dni dostać pocztą, bo coś tam muszą teraz zgłosić w Fordzie, nadać jakies numery i podbic pieczątki.

Jeszcze jedno - Gwarancja 12 zaczyna działać po upływie 7 dni lub przejechaniu 1000 km od przeglądu dopuszczajacego.

Mam nadzieje, że to był dobry ruch z mojej strony... Za takie pieniadze grzech w to nie wejść. Chyba, że jest gdzieś haczyk ale ne razie nic mi nie przychodzi do głowy.
__________________
Poprzednie Fordy: Sierra 2.0 kombi '89, Sierra 2.0i kombi '93, Mondeo 2.5V6 hatchback aut.'98, Mondeo MKIII 2.0 TDCi kombi aut. 2005
comtv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2009, 20:02   #27
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Przez 10 lat naprawisz Forda za darmo !!!

Haczyk to jest właśnie wydanie 714zł zamiast 89zł za samą gwarancję ,no powiedzmy wymiana filtrów,olejów poza ASO to jakieś 250zł ,czyli wydałeś więcej o jakieś 450zł. Teraz kwesta w samochodzie używanym z drugich rąk , co jeśli okaże się że któraś z części podlegających gwarancji była już naprawiana, wymieniana poza ASO i jest to powiedzmy zamiennik, na przykład padła dwumasa. Jedziesz pewny że gwarancja na to jest ,oni wyciągają i mówią ,ale to nie jest oryginał i niestety nie podlega gwarancji. Nie wiem tak sobie tylko myślę. Żeby nie było to też zapewne z tej gwarancji skorzystam ,gdyby to było dwa miesiące temu zaoszczędził bym 2 tyś zł nie przedłużając gwarancji ford protect na kolejny rokGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2009, 20:42   #28
comtv
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-08-2009
Skąd: Katowice
Model: Transit Custom L2H1
Silnik: 2.0 EcoBlue, 130 KM
Rocznik: 2019
Postów: 31
Domyślnie Odp: Przez 10 lat naprawisz Forda za darmo !!!

Wymiana oleju z filtrami to 250 zł - zgoda ale filtry za tą cene to raczej zamienniki, jesli wkładam oryginalne to myślę, że wyjdzie ponad 3 stówki. Poza tym koszt w pierwszym roku dla mnie był większy, bo musiałem zapłacić 150 za przegląd dopuszczajacy. Następnym razem tej pozycji nie będzie. Z tego co pytałem, gdybym miał auto serwisowane w ASO to przeglądu dopuszczającego nie trzeba robić wcale.
A z tymi zamiennikami, które mogą ukryte siedzieć w aucie to właśnie wiem, o to nie pytałem. Ale chyba po to przez trzy godziny kopali mi w aucie, żeby wszystko dokładnie sprawdzić. Jednak rzeczywiście tu może być potencjalne źródło sporów z ASO.
__________________
Poprzednie Fordy: Sierra 2.0 kombi '89, Sierra 2.0i kombi '93, Mondeo 2.5V6 hatchback aut.'98, Mondeo MKIII 2.0 TDCi kombi aut. 2005
comtv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2009, 18:51   #29
alex2006
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Kęty
Model: Focus
Silnik: 1.6 125 KM
Rocznik: 2016 grudzień
Postów: 132
Domyślnie Odp: Przez 10 lat naprawisz Forda za darmo !!!

Warto czy nie wziąśc udział w tym programie?Jakie jest wasze zdanie?Mam 2,5 letnie auto z polskiego salonu i w marcu trzeba by zrobić kolejny przegląd-teraz nie wiem miałem przenieść się do p.Zbyszka z naprzeciwka,ale kusi mnie to przedlużenie gwarancji.W ASO jednak za przegląd trzeba zostawić o wiele więcej kasy,a i fachwcy ponoć nienajlepsi.Myslę,że koszty ewentualnych napraw u p.Zbyszka nie przewyższą kosztów samych przeglądów w ASO.No chyba,że już za kilka miesięcy padnie mi silnik.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
alex2006 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2009, 12:11   #30
kristof70
FCP member
 
Avatar kristof70
 
Zarejestrowany: 26-11-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Mk4 Mondeo TitaniumX
Silnik: 2.0 Duratec 145KM
Rocznik: 05.2009
Postów: 389
Domyślnie Odp: Przez 10 lat naprawisz Forda za darmo !!!

Widzisz wiekszość ludzi ma taki sam dylemat jak TY i każdy musi sam podjąć decyzje. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kristof70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.