Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-04-2013, 17:44   #1161
dbdrag
ford::advanced
 
Avatar dbdrag
 
Zarejestrowany: 22-11-2009
Skąd: Sulejów
Model: mondeo
Silnik: tdci 131ps
Rocznik: 2002
Postów: 236
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

nadanie kodu to podstawa w przypadku naszych wtrysków,a skręcić wtrysk z odpowiednim momentem to troszkę bardziej zaawansowany majsterkowicz potrafi.

dbdrag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2013, 18:40   #1162
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Nadanie kodu to podstawa? to dobre,
wytłumacz mi, jak to jest, wystarczy poczytać to forum żeby dowiedzieć się że ludzie sami kupują sobie zaworki i najzwyklej świecie zakładają je poprostu w swoich domach, poczym okazuje się że połowa samochodów jeździ i jest ok, a druga połowa nadal jednak szwankuje.

Wytłumacz mi kolego jakim cudem ta połowa aut jest OK.

Powiedz wszystkim ta tym forum czym jest KOD????? tak poprostu żeby zrozumiał to zwykły Kowalski,

tak na marginezie, kupić maszyne za 270 tyś zł netto tylko po to żeby dała nowy kod...

Zresztą kolego idzmi dalej, a EPS 200A według Ciebie do czego służy? nie mówie tu o codziennym życiu tylko o zaleceniach producenta???

Dokręcenie wtryskiwacza z odpowiodnim momentem to podstawa, no niby tak misztrzu ale weś dokręć z tym momentem nakrętke po 250tyś, i wrzuć na maszyne i nagle się okaże najwyklej cieknie, (oczywiście zaraz waleniesz że trzeba nakrętke wymienić...)

BOBLO ma 100% racje, żeby testewoć wtryski nie trzeba mieć maszyny za setki tysięcy.

Chmmm bardziej jest skomplikowany Bosch czy Delphi według Ciebie mistrzu???
PS.Na czym sprawdzasz kolego SIEMENSA???(A może go nawet naprawiasz jakimś cudem ???)

Ostatnio edytowane przez zaksiu1985 ; 11-04-2013 o 18:45
zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2013, 20:14   #1163
dariusz060585
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 01-02-2012
Model: Ford Mondeo TDCI
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 8
Post Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Witam.Wracając do mojego problemu to jedno wykluczam czyli zwarcie wtrysków.Wszystkie są ok wiec nastepma rzecz to muszę te pozostałe dwa wymienione wtryski sprawdzić i zobaczymy co mechanik na nie powie;/ Aaa co jeszcze nie wspominałem pobralem troche paliwa prosto z pompy no i nie widziałem tam żadnych opiłków wiec mam nadzieje ze z pompą ok lecz nie wiem co z sterownikiem pompy ze błąd z tąd ni z owąt wyskoczył.Wiecie moze ile ten sterownik kosztuje bo słyszałem ze koło 600zł i który to bo podobno na dole??
dariusz060585 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2013, 20:36   #1164
dbdrag
ford::advanced
 
Avatar dbdrag
 
Zarejestrowany: 22-11-2009
Skąd: Sulejów
Model: mondeo
Silnik: tdci 131ps
Rocznik: 2002
Postów: 236
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Adaś nie podniecaj się tak bardzo, jak robisz to jest twoja sprawa możesz nawet młotkiem składać wtryski.
dbdrag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2013, 20:55   #1165
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Dzięki spoko,
odpowiesz na pytania?
zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2013, 07:46   #1166
dbdrag
ford::advanced
 
Avatar dbdrag
 
Zarejestrowany: 22-11-2009
Skąd: Sulejów
Model: mondeo
Silnik: tdci 131ps
Rocznik: 2002
Postów: 236
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

widzę że bardzo chcesz konwersacji ale to nie ze mną a jak już pytasz to ci tylko raz odpowiem Bosch i proszę więcej nie pytaj.
dbdrag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2013, 07:54   #1167
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Panowie uspokójcie się. Kolega Darek ma problem a Wy jakieś prywatne wojenki prowadzicie.
Zasksiu nie pisz już tych swoich elaboratów bo w sumie nic nie wnoszą do wątku. Połowa to pytania w dość agresywnej formie i jeszcze pełno błędów językowych tak że tego się czytać nie da.
Załóżcie sobie nowy wątek/tread gdzie będziecie się mogla pochwalić kto jaką wiedzą i doświadczeniem dysponuje. Ten wątek ma pomóc w rozwiązaniu konkretnych problemów objawiających się miganiem słynnej kontrolki, nazywanej potocznie sprężynką Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2013, 08:24   #1168
dbdrag
ford::advanced
 
Avatar dbdrag
 
Zarejestrowany: 22-11-2009
Skąd: Sulejów
Model: mondeo
Silnik: tdci 131ps
Rocznik: 2002
Postów: 236
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał dariusz060585 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.Wracając do mojego problemu to jedno wykluczam czyli zwarcie wtrysków.Wszystkie są ok wiec nastepma rzecz to muszę te pozostałe dwa wymienione wtryski sprawdzić i zobaczymy co mechanik na nie powie;/ Aaa co jeszcze nie wspominałem pobralem troche paliwa prosto z pompy no i nie widziałem tam żadnych opiłków wiec mam nadzieje ze z pompą ok lecz nie wiem co z sterownikiem pompy ze błąd z tąd ni z owąt wyskoczył.Wiecie moze ile ten sterownik kosztuje bo słyszałem ze koło 600zł i który to bo podobno na dole??
Jeżeli chcesz sprawdzić paliwo na obecność opiłków to wyjmij filtr paliwa znajdź idealnie czyste naczynie i spuść paliwo z filtra, tam na dole filtra jest takie pokrętło specjalnie do spuszczania paliwa,no chyba iż jesteś manualnie tak zdolny to możesz to zrobić bez wyjmowania filtra, ale musisz zachować idealną czystość. Czekasz chwile aż paliwo się ustoi i bierzesz lupę,szkło powiększające i szukasz opiłków nawet najmniejsze ślady opiłków kwalifikują pompę do regeneracji bo w przeciwnym razie szkoda regenerować wtryski
dbdrag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2013, 08:30   #1169
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

1.Kolego pokaż mi pompę Delphi bez opiłków? (oczywiście nowa za 3tyś albo i 10tyś, Bóg wie ile, i nie wadomo jak długo).
2. Lupa może być, ale lepszy magnes, połowa opiłków będzie prawdopodbnie aluminiowa ale druga będzie stalowa (proporcja sobie strzeliłem ale będą i takie i takie).
Pozdrawiam


Sterownik zostaw narazie w spokoju (tak naprawdę to nie jest sterownik tylko zawór, często jest tak że wystarczy go umyć w myjce). Zawsze można kupić nowy, ale narazie do tego daleko.
Mówie oczywiście o tym zaworze na pompie.

Ostatnio edytowane przez zaksiu1985 ; 12-04-2013 o 08:52
zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2013, 08:51   #1170
dbdrag
ford::advanced
 
Avatar dbdrag
 
Zarejestrowany: 22-11-2009
Skąd: Sulejów
Model: mondeo
Silnik: tdci 131ps
Rocznik: 2002
Postów: 236
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

nie wiadomo co on tam ma za pompę być może ma po regeneracji i niema opiłków, pierwsza rzecz to sprawdzić pompę na obecność opiłków.
dbdrag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , migająca sprężynka , mk3 , mondeo , nie odpala , pompa wtryskowa , tdci , wtryskiwacze



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.