Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-07-2010, 11:13   #11
muli9
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-12-2007
Model: Mondek
Silnik: benzyna,ropa
Rocznik: 2003
Postów: 359
Domyślnie Odp: gaśnie w czasie jazdy i po chwili odpala bez problemu

no tak ale ja tez jechalem 1500km w ciemno bo nigdy nie zgadniesz co sie stanie - jezeli sie tego boisz to zamiast szukac pomocy w ASO w ktorym sie jeszcze mozesz wiecej dowiedziec na minus niz plus i sie jeszcze bardziej zdenerwowac - bo diagnozy czasem sa bardziej kosmiczne niz naprawde sa - ubezpiecz sie tak zebys tego nie odczul, ja np od tego roku mam autocasco i assistance ktore juz po przekroczeniu 40km zapewnia oprocz bezplatnego holowania do autoryzowanego serwisu, naprawe, dla kierowcy i pasazerow noclegi w czasie naprawy, na zyczenie samochod zastepczy i nawet kierowce, do tego w cenie odholowuja do wskazanageo miejsca po naprawie

__________________
Jesli nie widac roznicy to po co przeplacac
muli9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2010, 11:28   #12
wbbmzg
ford::average
 
Avatar wbbmzg
 
Zarejestrowany: 10-06-2010
Skąd: Zielona Góra
Model: Mondeo MK3 Kombi Ghia STARDUST SILVER
Silnik: 2.0 TDDi 115KM stała geometria turbiny, bez przepływki
Rocznik: VI.2002
Postów: 110
Domyślnie Odp: gaśnie w czasie jazdy i po chwili odpala bez problemu

...ile kosztuje takie ubezpieczenie i w jakiej firmie można wiedzieć?
wbbmzg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2010, 12:48   #13
muli9
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-12-2007
Model: Mondek
Silnik: benzyna,ropa
Rocznik: 2003
Postów: 359
Domyślnie Odp: gaśnie w czasie jazdy i po chwili odpala bez problemu

axadirect, caly pakiet z oc, ac,asisstance 1150
__________________
Jesli nie widac roznicy to po co przeplacac
muli9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2010, 15:57   #14
jacek_130
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-07-2010
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi 130 KM
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Odp: gaśnie w czasie jazdy i po chwili odpala bez problemu

Nie chodzi o szukanie dziury w całym. Ja mam zwyklego stracha, ze mi zgasnie np. przy wyprzedzaniu, hamowaniu itd. (odpukać)
jacek_130 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2010, 17:56   #15
egsmichal
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-02-2010
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 31
Domyślnie Odp: gaśnie w czasie jazdy i po chwili odpala bez problemu

jacku, nie pokazuje ci żadnych błędów przy takim problemie? Mi jak padł czujnik położenia wałka rozrządu, przebieg 200 tys. to auto nie gasło, tylko straciło moc, zaczęła mrygać sprężynka, i auto tak "traciło moc" a ja regukowałem biegi, do momentu aż nie stanąłem , wtedy wyłączył się silnik. Pokręciłem trochę i odpalił. Pojechałem na odczyt błędu, pokazało P0340 , w jednym zakładzie mi powiedzieli, że to "normalne" w tym modelu. Dziwne, jeździłem z tym 2 tygodnie, i około 300 metrów od domu zapaliła się sprężynka, heh. Auto tak samo zwolniło, zgasło. Zabrała go laweta. Dzień później po przyjedzie pod aso z lawetą, autko po zjechaniu, normalnie odpaliło jak gdyby nigdy nic :0 Mówili że mogą być wtryski, okazało się ze tylko czujnik. Wymiana pomogła.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
egsmichal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2010, 19:32   #16
jacek_130
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-07-2010
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi 130 KM
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Odp: gaśnie w czasie jazdy i po chwili odpala bez problemu

Na kompa pojade dopiero w przyszlym tygodniu. U mnie samochod nie tracil mocy, nie krztusil sie, nie mrygala sprezynka, nic. Silnik zgasl, zapalily sie wszystkie kontrolki i tyle. Przekrecilem kluczyk i od razu odpalil.
Przedwczoraj silnik dwa razy jakby przerwal, na biegu jalowym, ale nie zgasl, dlatego wymienilem filtr paliwa. Moze jakis syf przytkal uklad paliwowy.Teraz samochod uzytkuje zona, wiec nie wiem jak sie dokladnie spisuje. Potestuje go w weekend i zobaczymy.
jacek_130 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2010, 20:47   #17
roxon1
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 01-04-2009
Skąd: Kalisz (najstarsze miasto polski)
Model: ford mondeo
Silnik: 2,0 tdci 115 km
Rocznik: 2003
Postów: 40
Domyślnie Odp: gaśnie w czasie jazdy i po chwili odpala bez problemu

Cytat:
Napisał mp89 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kolego problem w tym że w sierpniu mam do przejechania 2500 km i jak mi coś walnie gdzieś u tubylców to po pierwsze zapłacę każde pieniądze a poza tym będę skazany na pierwszy lepszy warsztat ichniego pana Kazia który może okazać się większym szamanem od naszych szamanów i wtedy pozostaje już tylko no sam wiesz co a wracając do tematu do jutra serwis ma postawić diagnozę jak na razie odebrałem karteczkę ze zleceniem wymiany zaworu ciśnienia paliwa pozdrawiam
kolego jestem na 100% pewny ze to bedzie czujnik ciśnienia paliwa, miałem to samo tylko że ja robiłem to na własny koszt. Szukałem używanego czujnika bo bez listwy wtryskowej nie dostaniesz. Dostepny jest w serwisie wraz z listwą. W żadnym sklepie motoryzacyjnym nie dostałem czujnika samego. Pozdro
roxon1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2010, 16:39   #18
mp89
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-07-2010
Skąd: Kraków
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 tdci 115KM
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: gaśnie w czasie jazdy i po chwili odpala bez problemu

postawiono diagnozę : wtrysk czwartego cylindra podaje za małą dawkę paliwa, wymienili go na nowy - objawy ustały całkowicie.
mp89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2010, 17:51   #19
blur
ford::advanced
 
Avatar blur
 
Zarejestrowany: 06-10-2006
Skąd: Łęczna/lubelskie
Model: był :(Mondeusz ST 220
Silnik: 3 lytry ;)
Rocznik: 11.2004
Postów: 458
Domyślnie Odp: gaśnie w czasie jazdy i po chwili odpala bez problemu

Cytat:
Napisał muli9 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no tak ale ja tez jechalem 1500km w ciemno bo nigdy nie zgadniesz co sie stanie - jezeli sie tego boisz to zamiast szukac pomocy w ASO w ktorym sie jeszcze mozesz wiecej dowiedziec na minus niz plus i sie jeszcze bardziej zdenerwowac - bo diagnozy czasem sa bardziej kosmiczne niz naprawde sa - ubezpiecz sie tak zebys tego nie odczul, ja np od tego roku mam autocasco i assistance ktore juz po przekroczeniu 40km zapewnia oprocz bezplatnego holowania do autoryzowanego serwisu, naprawe, dla kierowcy i pasazerow noclegi w czasie naprawy, na zyczenie samochod zastepczy i nawet kierowce, do tego w cenie odholowuja do wskazanageo miejsca po naprawie
Obyś nigdy nie musiał tego sprawdzać, bo może się okazać, ze jest do końca tak jak ci się wydaje, że jest. Jest szereg niuansów przy takich ubezpieczeniach. Ponadto naprawy to nie masz na 100% w takim pakieciku, w razie czego płacisz z kieszeni.

Tak pozwalam sobie powątpiewać, bo widziałem już sytuację gdy człowiek myślał super hiper pakiet ubezpieczeniowy, ale jak przyszło co do czego to za wszystko płacił z własnej kieszeni, a później w Polsce miał mieć refinansowanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam
__________________
----------------------------
A6 3.0 TDI @ 280 KM 560 nM quattro
blur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2010, 19:39   #20
jacek_130
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-07-2010
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi 130 KM
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Odp: gaśnie w czasie jazdy i po chwili odpala bez problemu

Jak widze wymiana wtrysków pomaga na wszystkoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. moge wiedziec ile taka przyjemnosc kosztuje?
jacek_130 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.