Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-03-2010, 22:39   #11
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Odp: gluchy odgłos stukania przy przekrecaniu kierownicy

57000 km?
i mówią Ci, "jeździj aż się rozpadnie"? a jaką masz gwarancję? tzn do jakiego przebiegu i na ile lat? bo może zaraz Ci się skończy i zamiast na gwarancji to Ciebie skasują...

__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2010, 23:02   #12
milosz125
ford::amateur
 
Imię: janusz
Zarejestrowany: 02-04-2008
Skąd: Kraków
Model: mondeo MKII kombi
Silnik: 2,5 V6 + LPG
Rocznik: 1996/1997
Postów: 2
Domyślnie Odp: gluchy odgłos stukania przy przekrecaniu kierownicy

te stuki to raczej sprężyna bo idzie z oporem a to oznacza że należy sprawdzić (rozebrać) kolumnę i obadać poduchę i łożysko a najlepiej łożysko wymienić(i to obie strony!) bo ford trochę za cienkie te łożyska robi do tak ciężkich samochodów
ja jeździłem z padniętymi łożyskami bo się nie chciało robić to później obie sprężyny strzeliły poduchy popękały..a koszty...szkoda gadaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
milosz125 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2010, 18:46   #13
kicek
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-02-2009
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MkIV kombi
Silnik: 2.0 tdcI , 140 KM
Rocznik: 2007
Postów: 65
Domyślnie Odp: gluchy odgłos stukania przy przekrecaniu kierownicy

auto juz po gwarancji. dziwne to ze ten odglos pojawia sie dopiero po chwili od ruszenia i przejechaniu kiluset metrow. takie chrobotanie po stronie kierowcy przy przekreceniu kierownicy w lewą stronę i odkręceniu ( ale tez tylko w pewnym momencie bo dalsze krecenie w ta sama strone juz nie wydaje dzwiekow, dopiero powrot kierownicy i zaczyna sie chrobotanie w tym samym miejscu ).

sama wymiana lozyska to z lozyskiem 200 pln ( oryginal ) wiec tragedii nie ma ( w serwisie oczywiscie okolo 500 ) ale pytanie czy na pewno to to czy moze jeszcze cos sprawdzic. auto na podnosniku dzwiekow nie wydaje wiec drazki, itd odpadaja. odglos tylko przy nacisku auta.
kicek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2010, 18:59   #14
roxon1
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 01-04-2009
Skąd: Kalisz (najstarsze miasto polski)
Model: ford mondeo
Silnik: 2,0 tdci 115 km
Rocznik: 2003
Postów: 40
Domyślnie Odp: gluchy odgłos stukania przy przekrecaniu kierownicy

Witam.
Dołącze sie do tej dyskusji ponieważ mam podobną sytuacje tylko u mnie jest tak że stukasie (przeskakiwanie) słysze jak zaczynam kręcić tylko w prawą strone. Nie wiem co to może być.
roxon1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2010, 19:32   #15
Kipa
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Bytom
Model: Mondeo 5DR MK4
Silnik: 2,0 145 KM
Rocznik: 2009
Postów: 343
Domyślnie Odp: gluchy odgłos stukania przy przekrecaniu kierownicy

Ja bym doradził zrobić. Jak Ci strzeli sprężyna, to przy niefarcie rozwali oponę i o tragedię nie trudno. Najczęściej pęka przy mocniejszym skęcie, czyli wolniejszej jeździe, ale jak nie zauważysz, to się wywinie i oponkę może przyciąć, nie daj Bóg przy większej szybkości.
Też mi się w focusie zapiekło i sprężyna skręcała z łoskotem, aż raz na parkingu niewytrzymała i pękła, ale u samej góry i mogłem jeszcze do mechanika dojechać.
Kipa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.