Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-01-2016, 19:31   #141
arekszy
ford::amateur
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 25-06-2012
Model: FOCUS MKII
Silnik: 16.TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
W szybie umieszczone są druciki oporowe, przez które przepływa prąd rozgrzewając je.
W efekcie otrzymujemy odmrożenie /odparowanie szyby.
Druciki oporowe podzielone są na dwie sekcje.
Sekcje drucików oporowych zasilane są prze taśmy miedziane, które przez niechlujny montaż są uszkadzane prze mechanizm wycieraczek.
Trzeba pogrzebać na podszybiu, żeby sprawdzić w jaki stanie są taśmy.
U mnie szyba grzała i z jakiegoś powodu przestała.
Na podszybiu wszystko było w porządku.
Okazało się, że partacze nie przykręcili we właściwy sposób taśmy masowej przy lampce oświetleniowej.
Dobrze, że taką diagnostykę mogę wykonać we własnym zakresie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pzdr
a

arekszy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2016, 20:09   #142
Mooomin
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-08-2011
Skąd: Biała Podlaska
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2008
Postów: 178
Domyślnie Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby

Cytat:
Napisał borys0071 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam kolegów
jestem posiadaczem forda mondeo mk4 i również ma problem z podgrzewaniem szyby po stronie kierowcy. problem polega na tym, podgrzewanie działa "paskami" 10 cm od brzegu szyby po stronie kierowcy nie podgrzewa, następnie 5 cm podgrzewa potem znowu nie podgrzewa. strona pasażera działa bez zarzutu. Niektórzy z was piszą, iż jest to spowodowane uszkodzeniem tych cienkich drucików wewnątrz szyby, jednak moja szyba nie posiada mechanicznych uszkodzeń (odpryski od kamienia itp), które mogły by spowodować przerwanie powodów.
Czy macie może inne pomysły na to co może być przyczyną tego problemu.
posiadam już ten samochód 2,5 roku. to jest trzecia zima. Obszar szyby, który nie jest podgrzewany powiększa się z sezonu na sezon. na początku był to pasek 5cm teraz w sumie nie grzeje już 1/2 obszaru grzewczego po stronie kierowcy:/.

pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam tak samo - szyba nie ma uszkodzeń mechanicznych, a grzeje paskami. Tak jak ktoś napisał wcześniej, przecież szyba podlega naprężeniom i na ich skutek te druciki się muszą przerywać tak, że część nie grzeje. To nie musi być widoczne uszkodzenie mechaniczne.
Mooomin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2016, 20:16   #143
arekszy
ford::amateur
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 25-06-2012
Model: FOCUS MKII
Silnik: 16.TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby

Focusy z ogrzewaną szybą użytkuję od dłuższego czasu.
Kilka lat temu zima dała popalić i wydawało się,
że się popsuła ale wtedy było -20st w dzień Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie w starej szybie nie grzały 2-3 druciki.
Po wymianie działa 100%. Dlatego zastanawia mnie dlaczego 1/2 szyby nie grzeje.
Naprężenia występują i mogą powodować przerwania drucików
Ale to nie jest jak wlanie wrzątku do zmrożonej szklanki.
arekszy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2016, 20:24   #144
Mooomin
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-08-2011
Skąd: Biała Podlaska
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2008
Postów: 178
Domyślnie Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby

No jak nie działa pół, to zgoda, któraś taśma jest uszkodzona, ale u mnie grzeje część lewej strony, część prawej, a nie grzeje na przykład środek plus jakieś pojedyncze ścieżki. Tego się uszkodzoną taśmą nie wytłumaczy.
Mooomin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2016, 21:47   #145
borys0071
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 01-11-2013
Model: ford mondeo mk4
Silnik: 2000
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby

myślę że pracuje, ale wydaje mi sie że ford musiał wziąc to pod uwagę, tym bardziej że co do podgrzewania przedniej szyby ma bogate doświadczenia.
borys0071 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2016, 11:20   #146
tomaliusz
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 29-03-2015
Skąd: Łódź
Model: ford
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 36
Domyślnie Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby

A ja już nic nie rozumiem, skoro widać u mnie wyraźnie obciążenie silnika przez załączenie ogrzewania, spadek napięcia, to szyba powinna grzać, prawda?
Z dnia na dzień padła całkowicie, ani jedna niteczka nie grzeję.
Wydaję mi się że skoro obciąża silnik to szyba pobiera napięcie a nic a nic nie grzeję? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomaliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2016, 13:55   #147
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby

Skoro nie grzeje to nie pobiera prądu, nie masz jakiejś magicznej szyby. Jedyne rozwiązanie to takie że razem z szybą jeszcze coś Ci się włącza. Jak rozumiem masz Focusa II, tam nie ma ustawionego że razem włącza się tylna szyba, lusterka czy tam klimatyzacja?
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2016, 14:03   #148
Mooomin
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-08-2011
Skąd: Biała Podlaska
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2008
Postów: 178
Domyślnie Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby

Lusterka i tylna szyba włączają się osobno, natomiast razem z przednią szybą włączają się też podgrzewane dysze spryskiwaczy, o ile takie są.
Mooomin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2016, 14:13   #149
jbal
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 02-01-2015
Skąd: Rzeszów
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6
Rocznik: Benzyna
Postów: 35
Domyślnie Re: Naprawa ogrzewania przedniej szyby

Jak rozumiem polowa przedniej szyby jest na jednym bezpieczniku, druga połowa na drugim, a tylna na osobnym. A co może być przyczyną jeżeli obie szyby (przednia i tylna) nie grzeją?

Za co odpowiada bezpiecznik F100?
jbal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2016, 22:48   #150
konrados
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-06-2011
Skąd: Inowrocław
Model: Ford Focus
Silnik: 2x Ti-VCT
Rocznik: 2005 i 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby

Witam . Natomiast ja mam inny problem. Nie działa mi grzanie lewej strony szyby. Noo i po rozebraniu podszybia okazało się że taśma jest cała natomiast kostka która łączy szybe z wiązką totalnie zgniła. No i tu się zaczynają schody . Szukam takiego zlącza i nie moge za chiny znaleźć. Czy ktoś wie gdzie taką kostkę można dostać bądz jaką ja bezpiecznie zastąpić ? Problem w tym że raczej powinno być hermetyczne i do tego wytrzymać dość duży prąd.
Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał gierczi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam
mam pytanie co to jest za kostka z prawej strony[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Bump: chodzi o tą niebieską kostkę
konrados jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.