Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-01-2015, 00:18   #1
mariolbn
ford::beginner
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 03-01-2015
Skąd: Lublin
Model: fokus mk3
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 13
Domyślnie Po nocy nie odpalił samochod

Witam jestem nowym szczęśliwcem który kupił sobie fokusa kombi 1.8 TDDI i tak jak to zawsze bywa przy zakupie okazało się że samochod tylko wsiadać i jechać , prawda była taka że ... i tu proszę o sugestie co to za przyczyny ustererek
1- przy prędkości od 70 km do 90 jak cisnę pedał gazu auto wpada w drgania całe jak się rozpędzi i delikatnie opuszczę pedał gazu do 2000 obrotów to jest ok dodam że kupiłem nówki opony nie żadne regenerowane , felgi sprawdzone pod kontem uszkodzeń w zakładzie gdzie wymieniali opony jest ok.
2 - zamek centralny zamyka ale pilot już nie otwiera słychać syrenkę jak pika ale nic się nie dzieje .
3- jakiś czas temu na zimnym silniku przejechałem jakieś 2 może 3 km i zgasł mi po czym zaczęła migać kontrolka świec i tak 2 razy mi zgasł z tym miganiem kontrolki ?
4- leje mi gdzieś oliwa od strony akumulatora nie bardzo wiem co może być bo nie rozbierałem jeszcze ale może jest to typowe uszkodzenie od czego zacząć poszukiwania . dodam że po nocy mam na ziemi około 10 ml czarnej mazi ?
5- no i dziś chciałem odpalić rano po nocy auto o dziwo zachowało się dziwnie tak jak by alarm nie włączył immobilajzera tz. centralny nie zareagował na siłowniki w drzwiach i auto wogle nie odpaliło wyjołem akumulator podładowałem go do wieczora i po 3 probie auto odpaliło tak że wjechałem do garażu .
6- Auto na zimnym silniku dymi chwile około 1 może 2 min. na biało przy jeżdzie po czym przestaje dymić czy to jest uszkodzenie silnika i co to może być ??
Ps. Zdaję sobie sprawę że kupiłem auto z 1999 roku że auto ma najechane 300.000 tys więc nie mam co płakać ale że mam obsesję by wszystko było ok to chcę to naprawić i tak proszę od czego zacząć i co powinno się sprawdzić co wymienić i na co zwrócić uwagę , dodam że jestem domowym mechanikiem naprawiam sobie sam auta o ile to nie wykracza po za moje umiejętności tak wiec poszukuję rad by nie zabrać SIĘ ZA rozbieranie i co by nie okazało się że przerosnie mnie to. dodam że silnik na ropę mam pierwszy raz a benzynowe silniki już naprawiałem pozdrawiam i czekam na informację Czytam wszystkie posty w wolnych chwilach odnośnie tego silnika wiec jeśli ktoś chce mnie skarcić że bym szukał tak tez robie z tym ze to są tomy wiedzy a informacji szukam teraz :-)

mariolbn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2015, 00:40   #2
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,187
Domyślnie Odp: Po nocy nie odpalił samochod

1 zużyty/uszkodzony przegub półosi(prawdopodobnie prawej, bądź łożysko jej podpory)
2 alarm/centralny/pilot fabryczny czy dokładany
3 odczyt błędów komputerem, może być milion przyczyn
4 przewody TURBO, separator oleju, pompa Vacum
5 ???
6 może tylko para, chłodno jest/płynu nie ubywa? świece żarowe działają?
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2015, 12:54   #3
tomek19830519
ford::average
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: krosniewice
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 73
Domyślnie Odp: Po nocy nie odpalił samochod

[QUOTE=mariolbn;2326172]
1- przy prędkości od 70 km do 90 jak cisnę pedał gazu auto wpada w drgania całe jak się rozpędzi i delikatnie opuszczę pedał gazu do 2000 obrotów to jest ok dodam że kupiłem nówki opony nie żadne regenerowane , felgi sprawdzone pod kontem uszkodzeń w zakładzie gdzie wymieniali opony jest ok. --u mnie okazały się wadliwe wahacze dokładnie przednia tuleja była wybita co na szarpakach nie wykazało wymieniłem na nowe tuleje i sworznie FEBI problem szarpania ustał

4- leje mi gdzieś oliwa od strony akumulatora nie bardzo wiem co może być bo nie rozbierałem jeszcze ale może jest to typowe uszkodzenie od czego zacząć poszukiwania . dodam że po nocy mam na ziemi około 10 ml czarnej mazi ? - możliwe ze masz rozszczelnioną turbinę i po zatrzymaniu spływa olej wymieszany z brudem, jak wymieniłeś olej na wyższej klasy to masz to jak w banku sam to przerobiłem bo zalałem 10W40 a prawdopodobnie zalewany silnik był 15W przez serwis natomiast właścicielowi wmawiali ze leją 5W zresztą widziałem faktury( widać jak serwisy robią ludzi),możesz też sprawdzić czy przypadkiem nie leje ci się z okolić półosi lub nasz niedokręcony korek od spustu oleju ze skrzyni ale obstawiam turbinę

6- Auto na zimnym silniku dymi chwile około 1 może 2 min. na biało przy jeżdzie po czym przestaje dymić czy to jest uszkodzenie silnika i co to może być ?? możliwe ze spala olej który spływa do komory znowu wypada na turbinę
tomek19830519 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2015, 01:58   #4
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Po nocy nie odpalił samochod

1. przegob wewnetrzny , półoś, podpora z lozyskiem.
2.cos z alarmem , jaak dokladany to nie pomoge , jak oryginalny to moze cos byc w centralce skopane.
3.pedal gazu, czujnik polozenia walu, zawalony filtr , inny blad, jak wyzej moze byc kilka przyczyn.
4. to juz sam musisz namierzyc , ale pewnie jakis przeciek , pekniety waz.
5. patrz punkt 2
6. jak jest zimno to biale kopcenie to standard w kazdym aucie.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2015, 07:56   #5
RedFord
ford::advanced
 
Avatar RedFord
 
Imię: Redzia
Zarejestrowany: 11-05-2011
Skąd: Radom
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 341
Domyślnie Odp: Po nocy nie odpalił samochod

Marcinie, proszę o zapoznanie się z regulaminem forum.

"Trzymaj się zasady "jedno zagadnienie - jeden temat" - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jeśli ktoś będzie szukał tematu na temat alarmu, to będzie musiał przerzucić cały twój wątek.

Podziel swój temat na kilka. Użyj opcji szukaj. Na temat alarmów i centralnego jest sporo. Na temat drgania i rzucania również.
Jeśli nie znajdujesz odpowiedzi na swój problem, zakładasz nowy temat.
__________________
_______________________________________

http://i33.tinypic.com/2qxnfwk.jpg


RedFord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.