Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-06-2007, 20:44   #21
norbi333
ford::professional
 
Zarejestrowany: 16-06-2007
Skąd: S-KI
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 biturbo 238 koni
Rocznik: 2020
Postów: 1,207
Domyślnie

Cytat:
Napisał Grzegorzlas
Czy ono też bierze udział jak silnik działa na gaz?
Dzięuja za pomoc!
Gaz nie ma wpływu na działanie modułu.I na tym i na tym ma działać :fcp2

__________________
Aktualnie Ford Edge 2020r i Opel Insignia GSI 2019 r
norbi333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2007, 21:13   #22
qabqa
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-01-2007
Skąd: Cracovia
Postów: 11
Domyślnie

Kurcze bardzo bym prosil kogos kto ma na ten temat BLADE pojecie o pomoc bo temat sie rozwija wszyscy spekuluja a ja dalej niewiem co jest grane. Nad morze jade za 2 tygodnie i mi powoli czas zaczyna naglic a odpowiedzi na zadany temat "gdzie to imrc pod maska sie dokladnie znajduje" to mi nie pomagaja.
Norbi umnie tez tak jest ze jak sie podniesie silniczek do"gory" to on sie kreci caly czas ale mysle ze jest to spowodowane tym ze tam na tym module jest blaszka ktora w momencie gdy silniczek naciaga linke zamyka obwod i rozlancza sie krecenie silniczka(dlatego gdy sie go wyciagnie to sie kreci caly czas) ale tu sie nasowa pytanie skoro rozlancza zasilanie to to by powodowalo powrot linki do tylu i ponowne zalonczenie silniczka....
Albo zaczynam juz bredzic albo to jest tak zawiklane...niewiem ale jestem juz od krok od podjecia decyzji o wizycie w ASO bo jedne mechesy rozkladaja rece a drugie mechesy probobuja mi wcisnac kit i maja takie teorie na ten temt ze mi sie ziemniaki w piwnicy parami układaja...A jestem niemal pewny ze 1 raz taki silnik widza na oczy
qabqa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2007, 22:02   #23
norbi333
ford::professional
 
Zarejestrowany: 16-06-2007
Skąd: S-KI
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 biturbo 238 koni
Rocznik: 2020
Postów: 1,207
Domyślnie

A wyciągałeś moduł z puszki.samą płytkę i obejrzałeś?U mnie też wszystko chodziło ,ale była blaszka ułamana i komp nie dostawał sygnału ,że doloty otwarte więc nie dawał więcej paliwa i auto nie przyśpieszało.I sprawdzałeś czy jak gazujesz na luzie do 4.5 tyś obrotów to otwiera doloty?Czy brak jakiejkolwiek reakcji?
__________________
Aktualnie Ford Edge 2020r i Opel Insignia GSI 2019 r
norbi333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2007, 22:21   #24
qabqa
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-01-2007
Skąd: Cracovia
Postów: 11
Domyślnie

Cytat:
Napisał norbi333
A wyciągałeś moduł z puszki.samą płytkę i obejrzałeś?U mnie też wszystko chodziło ,ale była blaszka ułamana i komp nie dostawał sygnału ,że doloty otwarte więc nie dawał więcej paliwa i auto nie przyśpieszało.I sprawdzałeś czy jak gazujesz na luzie do 4.5 tyś obrotów to otwiera doloty?Czy brak jakiejkolwiek reakcji?
Tak wyciągnolem mam go w rece w tej chwili blaszka cala styka sie tem metalowym mostkiem (coprawda jest miejsce na 2 blaszki ale slad po lutowaniu jest tylko z jednej strony).
A jak gazuje na luzie do odciecia gazu nawet to nic sie nie dzieje zero reakcji... Jedynym ruchem silniczka jest ten o ktorym pisalem czyli zaraz po wlonczeniu silnika 2-3 sekundy silnik sie zalancza nawija linke i potem juz sie nic nie dzieje
qabqa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2007, 06:45   #25
lapers
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-02-2005
Skąd: Mogilno
Model: Mondeo
Silnik: 2,5
Rocznik: 96
Postów: 173
Domyślnie

Cytat:
Napisał qabqa
Albo zaczynam juz bredzic albo to jest tak zawiklane...niewiem ale jestem juz od krok od podjecia decyzji o wizycie w ASO
Nie bredzisz i nie jest to zawiklane :fcp4

1. silniczek dziala (sam napisales)
2. blaszka jest cala i jedna (i tak ma byc)

3. wymien ten badziewny tranzystor na BDW93C (tez go wymienilem mimo, ze tak samo jak u ciebie reszta wygladala o.k) i teraz IMRC dziala super

Mozna jeszcze pomierzyc IMRC podlaczony.... ale niestety instrukcja jest po niemiecku. Podpinam link bo moze sie komus przyda:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Reasumujac:
- wymienic tranzystor ( to koszt ok 6 PLN i pol godzinki roboty na wszystko)
- jesli nadal autko nie przyspiesza lepiej powyzej 4 tys. obr. sprawdzic modul przy pomocy zalaczonej instrukcji.
- jesli nadal nie ma pomyslu to..... pojechac do ASO ale...... uprzedzam... zabierz ze soba wiecej niz 700PLN

Powodzenia.
lapers jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2007, 16:38   #26
norbi333
ford::professional
 
Zarejestrowany: 16-06-2007
Skąd: S-KI
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 biturbo 238 koni
Rocznik: 2020
Postów: 1,207
Domyślnie

czyli na 99% rezystor do wymiany
__________________
Aktualnie Ford Edge 2020r i Opel Insignia GSI 2019 r
norbi333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2007, 09:48   #27
qabqa
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-01-2007
Skąd: Cracovia
Postów: 11
Domyślnie

Jak to bylo w reklanie "tigera"POWER"S BACK dziala przyspiesza jak powinno i ogolnie oki...
wymienilem tranzystorek i odżyła dziecinka ...
Tylko dalej nie ma mowy o wiecej niz 190 km/h ale mysle ze ma to zwiazek z komputerem bo mogl sie nabawic trybu serwisowego albo cos. a moze tez to ze robilem uszczelki pod glowicami i planowanie bylo konieczne blok tez byl planowany jak by niebylo zmniejszyla sie troszke odleglosc miedzy glowicami a blokiem moze z tym sobie komputer poradzic nie moze..tak czy siak wielki punkt dla leppersa
qabqa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2007, 13:42   #28
Grzegorzlas
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2006
Skąd: Śrem
Postów: 19
Domyślnie przerywanie silnika

Czy to sławne IMRC bierze udział już na wolnych obrotach?
Mój Mondziak jak ruszam lub dodaje gwałtownie gazu przerywa i szarpie jakby palił na co drugi gar.
Dopiero po osięgnięciu 3500-4000 obrotów zaczyna żyć, a tak to zachowuje się jak maluch a 170 koni gdzieś chyba uciekło.
Proszę o wyjaśnienie!
Pozdrawiam!
Grzegorz
Grzegorzlas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2007, 15:13   #29
norbi333
ford::professional
 
Zarejestrowany: 16-06-2007
Skąd: S-KI
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 biturbo 238 koni
Rocznik: 2020
Postów: 1,207
Domyślnie

[quote]Czy to sławne IMRC bierze udział już na wolnych obrotach? [/quote
Nie bierze udziału ,ale działa w zalezności od obciążenia silnika .Czyli jak ze startu gaz w podłogę to szybciej się otworzy niż 3,5 tys obrotów
__________________
Aktualnie Ford Edge 2020r i Opel Insignia GSI 2019 r
norbi333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2007, 21:38   #30
Grzegorzlas
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2006
Skąd: Śrem
Postów: 19
Domyślnie ;-)

Czyli może to być powodem szarpania na wolnych obrotach, ale na obciążonym silniku?
Musze chyba rozkręcić to urządzenie tylko boje się żebym czegoś nie popsuł, bo wtedy już wcale nie pojade.
Najgorsze, że nie mogę odkręcić śrub które tę maskownice plastikową nad IMRC!
Grzegorzlas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.