Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-01-2010, 21:03   #1
slaha
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-01-2010
Skąd: Sieradz/Whitegate
Model: Fiesta
Silnik: 1.4TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 9
Domyślnie praca silnika 1.4tdci 2003

Witam Wszystkich
Jestem tu nowy i na początku chciałbym powitać wszystkich.
Mam następujący problem :
Ford Fiesta 1.4 TDCi 2003 r przebieg 170 tyś km używam tego auta od roku i nigdy nie było problemów i od niedawna silnik zaczął przerywać jak by odcinało dopływ paliwa. Nie dzieje się to przy zmianie biegu ani na biegu jałowym tylko na biegach na przód 1-5 w czasie jazdy. Auto przerywa i gaśnie silnik i zapalają się kontrolki (akumulator itp) co dziwne jeżeli włączę bieg wsteczny wszystko jest OK na "luzie" mogę go gazować i też jest wszystko OK a jak próbuję ruszyć to gaśnie. Czasem jak da się ruszyć to na 2,3,4 lub 5 biegu i tak gaśnie. Jak jest zimny to ten efekt jest trochę później, czasem uda się przejechać parę kilometrów ale później znowu się to zaczyna.
Jeden z mechaników diagnozuje że "MOŻE to być pompa paliwa" ale nie wydaje mi się a jego komputer nie komunikuje się z autem, być może jest to drugi problem ale do tej pory auto było OK.
Może Wy macie jakiś pomysł co to może być???
Z góry dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam

slaha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2010, 17:40   #2
lucash
ford::advanced
 
Avatar lucash
 
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Małopolska
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2005
Postów: 297
Domyślnie Odp: Problem pracy silnika ford fiesta 1.4tdci 2003

Po pierwsze odczytaj błędy z kompa, one mogą być wskazówką, jak to nie da efektu to w drugiej kolejności podjedź na jakiegoś kompa do serwisu i niech tam Ci sprawdzą błędy.
__________________
e-TIS
Był Focus 2003r. 1.8 TDCi
Są Mondeo 2005r. 2.0 Pb + 2009r 2.0 TDCi
lucash jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2010, 20:36   #3
slaha
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-01-2010
Skąd: Sieradz/Whitegate
Model: Fiesta
Silnik: 1.4TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 9
Domyślnie Odp: Problem pracy silnika ford fiesta 1.4tdci 2003

Witam
Moja fiesta trafiła chyba w dobre ręce. Diagnostyka komputerowa teoretycznie się udała. Za pierwszym razem wyskoczyło pełno błędów i mechanik się przeraził ale zrobił reset błędów i przejechał się kawałek i oczywiście nic nie pomogło ale podłączył ponownie komputer i wyszło że jest problem z "czujnikiem położenia wału korbowego". Na chwilę obecną zamówił czujnik i czekam zobaczymy po wymianie ale uprzedził mnie że może być uszkodzony komputer bo on osobiście jeszcze tyle błędów nie widział i teoretycznie to auto nawet nie powinno odpalać.

Mam nadzieję że to wszystko wina tego czujnika i po wymianie go błędy nie będą się już pojawiać.

Może ktoś miał taki przypadek? pomoże wymiana czujnika??

Pozdrawiam
slaha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2010, 21:24   #4
slaha
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-01-2010
Skąd: Sieradz/Whitegate
Model: Fiesta
Silnik: 1.4TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 9
Domyślnie Odp: Problem pracy silnika ford fiesta 1.4tdci 2003

Mam jeszcze pytanie, czy rozrząd w tym silniku tzn Fiesta 1.4 TDCi w 2003 roku jest pasek czy łańcuszek? Jak pasek to co ile trzeba wymienić i czy sygnalizuje jakiś "service"?
Gość od którego kupowałem i jeden z poprzednich mechaników twierdzą że tam jest łańcuch.... a jak szukałem części to wpadł mi zestaw paska i rolki itp do rozrządu tego silnika i sam już nie wiem, może pasek przeskoczył o ząbek??
slaha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2010, 22:32   #5
slaha
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-01-2010
Skąd: Sieradz/Whitegate
Model: Fiesta
Silnik: 1.4TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 9
Domyślnie Problem pracy silnika ford fiesta 1.4tdci 2003

Przepraszam ale przez przypadek zamknąłem temat więc che go ponowić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Witam Wszystkich
Jestem tu nowy i na początku chciałbym powitać wszystkich.
Mam następujący problem :
Ford Fiesta 1.4 TDCi 2003 r przebieg 170 tyś km używam tego auta od roku i nigdy nie było problemów i od niedawna silnik zaczął przerywać jak by odcinało dopływ paliwa. Nie dzieje się to przy zmianie biegu ani na biegu jałowym tylko na biegach na przód 1-5 w czasie jazdy. Auto przerywa i gaśnie silnik i zapalają się kontrolki (akumulator itp) co dziwne jeżeli włączę bieg wsteczny wszystko jest OK na "luzie" mogę go gazować i też jest wszystko OK a jak próbuję ruszyć to gaśnie. Czasem jak da się ruszyć to na 2,3,4 lub 5 biegu i tak gaśnie. Jak jest zimny to ten efekt jest trochę później, czasem uda się przejechać parę kilometrów ale później znowu się to zaczyna.
Jeden z mechaników diagnozuje że "MOŻE to być pompa paliwa" ale nie wydaje mi się a jego komputer nie komunikuje się z autem, być może jest to drugi problem ale do tej pory auto było OK.
Może Wy macie jakiś pomysł co to może być???
Z góry dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam

odp:
Po pierwsze odczytaj błędy z kompa, one mogą być wskazówką, jak to nie da efektu to w drugiej kolejności podjedź na jakiegoś kompa do serwisu i niech tam Ci sprawdzą błędy.

odp:
Moja fiesta trafiła chyba w dobre ręce. Diagnostyka komputerowa teoretycznie się udała. Za pierwszym razem wyskoczyło pełno błędów i mechanik się przeraził ale zrobił reset błędów i przejechał się kawałek i oczywiście nic nie pomogło ale podłączył ponownie komputer i wyszło że jest problem z "czujnikiem położenia wału korbowego". Na chwilę obecną zamówił czujnik i czekam zobaczymy po wymianie ale uprzedził mnie że może być uszkodzony komputer bo on osobiście jeszcze tyle błędów nie widział i teoretycznie to auto nawet nie powinno odpalać.

Mam nadzieję że to wszystko wina tego czujnika i po wymianie go błędy nie będą się już pojawiać.

Może ktoś miał taki przypadek? pomoże wymiana czujnika??


odp:
Mam jeszcze pytanie, czy rozrząd w tym silniku tzn Fiesta 1.4 TDCi w 2003 roku jest pasek czy łańcuszek? Jak pasek to co ile trzeba wymienić i czy sygnalizuje jakiś "service"?
Gość od którego kupowałem i jeden z poprzednich mechaników twierdzą że tam jest łańcuch.... a jak szukałem części to wpadł mi zestaw paska i rolki itp do rozrządu tego silnika i sam już nie wiem, może pasek przeskoczył o ząbek??

Jeszcze raz przepraszam za mieszanie na forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
slaha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2010, 10:23   #6
skola
ford::professional
 
Avatar skola
 
Zarejestrowany: 02-12-2007
Skąd: 19°02'E 50°18'N (Katowice)
Model: Ford Fiesta √ι-ק
Silnik: 1753 ccm Diesel + 6 turbosprężarek i klacz ;-D
Rocznik: 1997
Postów: 1,084
Domyślnie Odp: Problem pracy silnika ford fiesta 1.4tdci 2003

Nie rozumiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to ty zadałeś pytanie i sam sobie na nie odpowiedziałeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Super akcja bo użyłeś "szukaj" nie powieliłeś tematu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
>SKOLA<
skola jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2010, 18:01   #7
franczesko
FCP member
 
Avatar franczesko
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 27-07-2007
Skąd: Małopolska południowa
Model: Mondeo Mk5 ; Focus Mk4; Focus Mk3 RS
Silnik: 2.0 TDCI 180ps ; 2.0 TDCI 150ps; 2.3 EB 350ps
Rocznik: 2018 ; 2020 ; 2017
Postów: 1,382
Domyślnie Odp: Problem pracy silnika ford fiesta 1.4tdci 2003

fiesta jest na pasku i jak nie wiesz w jakim jest stanie wymieniaj od razu bo skutki urwania paska sa bardzo kosztowne! Zadna lampka Ci tego nie zasygnalizuje, co do czujnika nie mam pojęcia, daj znać jak wymienisz i czy jest ok!

Wymiana paska co ok 100tys km lub 5 lat
franczesko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2010, 19:02   #8
p.s.
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-01-2008
Skąd: Łódź
Model: Fiesta mk.VI
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 191
Domyślnie Odp: Problem pracy silnika ford fiesta 1.4tdci 2003

tak jak już pisałem jest pasek i wymienia się co 10 lat lub 240 tyś. km. Tak to zaleca ford i jak rozmawiałem ostatnio z mechanikami w serwise, to mówili że jeszcze nie słyszeli o zerwaniu paska w 1.4 TDCI. Wiadomo, że dla własnego bezpieczeństwa lepiej nie czekać do ostatniej chwili, tylko przyspieszyć wymianę o jakieś 10-20% czasu lub przebiegu.

Do kolegi Franczesko:
być może w 1.6 TDCI jest co 100 tyś lub 5 lat, ale w 1.4 jest wydłużony okres i to się sprawdza, te paski bez problemu to wytrzymują
p.s. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2010, 20:39   #9
Assan
ford::expert
 
Avatar Assan
 
Zarejestrowany: 14-03-2005
Skąd: Uurainen (Fin)
Model: Focus , Suzuki DL 650 V-Strom
Silnik: 1,6 , 650
Rocznik: 1999 , 2005
Postów: 3,325
Domyślnie Odp: Problem pracy silnika ford fiesta 1.4tdci 2003

10 lat to się zgodzę ale nie 240 tys
Assan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2010, 20:53   #10
stasiek49
ford::expert
 
Avatar stasiek49
 
Zarejestrowany: 14-03-2006
Skąd: ZAWIERCIE
Model: MK 3.5 MK5
Silnik: 1,1i 1.8TDDI
Rocznik: 1995 2002
Postów: 3,278
Domyślnie Odp: Problem pracy silnika ford fiesta 1.4tdci 2003

Cytat:
Napisał Assan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
10 lat to się zgodzę ale nie 240 tys
a słyszałeś o paskach rozrządu na 500 000km.?w japończykach takie montują
__________________
stasiek49 nie udzielam porad na PW
stasiek49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.