Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-10-2011, 20:44   #11
b2quattro
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-07-2010
Skąd: Milanówek
Model: Transit
Silnik: 2.5TD
Rocznik: 1999
Postów: 25
Domyślnie Odp: Wymiana pompy

Dziękuje Wojtku za odp...
No właśnie, przy zakładaniu nowego paska rozrządu, trzeba było delikatnie w prawo (2-3') przekręcić koło od pompy, czyli wypadałoby, że zapłon został opóźniony...
Silnik jest zdrowy, nie puszcza dymku, mamy pierwsze przymrozki i mimo bardzo słabego akumulatora, auto bez problemu zapala po nocy, ale czy jest znowu taki mocny jak powinien to nie powiem, spodziewałem się więcej, może znów zapłon, a może jednak te słabsze czerwone wtryski...

Czy tylko za wczesny zapłon powoduje głośniejszą pracę silnika, czy zbyt późny też??

Nie wiem jak się ustawia zapłon, jesli są jakieś wskazówki, jak się to robi bez specjalnych przyrządów, to poprosiłbym o link czy wskazówki...
Mi się wydaje, że wtryski czerwone dają radę z pompą niebieską 101KM, jak jeszcze będę miał pewność, że zapłon jest dobrze ustawiony, to będę miał lepsze rozeznanie...
Może i kontrolka od pompy zapala się z powodu zapłonuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez b2quattro ; 17-10-2011 o 20:51 Powód: .....
b2quattro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2011, 22:14   #12
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Wymiana pompy

Cytat:
Napisał b2quattro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
trzeba było delikatnie w prawo (2-3') przekręcić koło od pompy, czyli wypadałoby, że zapłon został opóźniony...
Koła rozrządu (tak jak wał) kręcą się w prawo. Tak więc - skoro trzeba było przy zakładaniu paska przekręcić koło pasowe pompy W PRAWO - to znaczy, że wtrysk został PRZYSPIESZONY.

Ustawienie statycznego kąta wtrysku opisane jest dokładnie w wątku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] post nr#8.

Potrzebne są kołki ustalające (są na Allegro kpl do wszystkich Fordów - nie są drogie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ) lub można zastąpić je np wiertłami, przetyczkami do kluczy itp.
Do wału (na kole zamachowym) potrzebny jest kołek 13mm, na koło wałka rozrządu 8mm, a z pompą to było różnie, Lucas Epic ma chyba kołek dwuśrednicowy (chyba 9 i 5mm - ktoś podawał trochę inne średnice...).

Natomiast pompa Lucas CAV i wczesny Bosch miały kołek 6mm, późniejszy Bosch 9mm - ale to ciebie nie dotyczy...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 17-10-2011 o 22:32
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2011, 09:59   #13
b2quattro
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-07-2010
Skąd: Milanówek
Model: Transit
Silnik: 2.5TD
Rocznik: 1999
Postów: 25
Domyślnie Odp: Wymiana pompy

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koła rozrządu (tak jak wał) kręcą się w prawo. Tak więc - skoro trzeba było przy zakładaniu paska przekręcić koło pasowe pompy W PRAWO - to znaczy, że wtrysk został PRZYSPIESZONY.
Szczerze mówiąc, ciężko mi się z tym zgodzić, wprawdzie nie jestem specem od diesli, ale jeżdżąc benzyniakami i kręcąc kopułką w prawo - zawsze zapłon się opóźniał, w lewo - przyśpieszał...
Czyżby w dieslach było odwrotnie??

Druga sprawa, ja ten rys widziałem, czytałem, tylko myślałem, ze może są jakies punkty które muszą się zgrać, czy po prostu przesunąć "na oko" i sprawdzić jak chodzi??
b2quattro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2011, 12:20   #14
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Wymiana pompy

Cytat:
Napisał b2quattro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szczerze mówiąc, ciężko mi się z tym zgodzić, wprawdzie nie jestem specem od diesli, ale jeżdżąc benzyniakami i kręcąc kopułką w prawo - zawsze zapłon się opóźniał, w lewo - przyśpieszał...
Czyżby w dieslach było odwrotnie??
Jeżeli obracasz PODCZAS REGULACJI wałek pompy zgodnie z jej obrotami - przyspieszasz wtrysk.
W aparacie zapłonowym nie pokręcasz podczas regulacji wałkiem, ale całym aparatem (wałek stoi). Gdybyś w Transicie pokręcał całą pompą w prawo, a koło pasowe stało w miejscu, to by było tak jak myślisz - wtrysk by się opóźnił...
Cytat:
Napisał b2quattro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy po prostu przesunąć "na oko" i sprawdzić jak chodzi
Hm...nie radzę diesla ustawiać na oko - przy większych obciążeniach można zniszczyć silnik.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2011, 20:00   #15
b2quattro
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-07-2010
Skąd: Milanówek
Model: Transit
Silnik: 2.5TD
Rocznik: 1999
Postów: 25
Domyślnie Odp: Wymiana pompy

Wojtku, masz rację..
Jeszcze jedno pytanie: jeśli wszystkie te blokady będą na swoim miejscu, to będzie znaczyło, że zapłon jest OK i nie ma już żadnej innej możliwości regulacji...
A głośny silnik to po prostu "ten typ tak ma" ??Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
b2quattro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2011, 22:06   #16
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Wymiana pompy

Cytat:
Napisał b2quattro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to będzie znaczyło, że zapłon jest OK i nie ma już żadnej innej możliwości regulacji...
Jeżeli chodzi o kąt wyprzedzenia wtrysku - to tak (oczywiście - w międzyczasie - luzowanie śrub koła pompy, naciągnięcie paska i dokręcenie śrub; wszystko na kołkach).
Ale jest jeszcze kwestia regulacji dawki wtrysku, stanu wtryskiwaczy no i tego, że zmontowałeś... hybrydę z różnych typów silników.
Chyba jako pierwszy...
Jeśli bym miał w nim jeszcze grzebać ze względu na zwiększony hałas, to założył bym te oryginalne wtryski na próbę... Pamiętaj o nowych uszczelkach (teflonowych i kauczukowych) i oczyszczeniu wtryskiwaczy przed włożeniem - inaczej mogą się zapiec w głowicy.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 18-10-2011 o 22:10
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2011, 18:29   #17
b2quattro
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-07-2010
Skąd: Milanówek
Model: Transit
Silnik: 2.5TD
Rocznik: 1999
Postów: 25
Domyślnie Odp: Wymiana pompy

Dziś sprawdziłem rozrząd a co za tym idzie i zapłon/kąt wtrysku...
Wszystko jest na swoich punktach, więc nie ma się tu do czego przyczepić...
W sobotę pozostaje mi zajrzeć do wtrysków i albo tylko wymienić te teflonowe uszczelniacze, albo założyć swoje stare wtryski...

3 dni auto stało, zakręciłem, przy drugim obrocie wału - silnik zapalił i od razu zgasł.... na starym silniku jak już zapalił, to chodził...
Może te wtryski które są założone, są jakieś pozapiekane/pozapychane, nie rozpylają tak jak powinnyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kurcze, kupiłbym całkowicie nowe, niebieskie, ale one tyle kosztują, że szkoda gadać...

Dam znać co i jak, ale wygląda na to, że do danej pompy muszą być dedykowane wtryski... niestety...

Edit... Mam tu taką aukcję [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Napisane jest, że przy wymianie wszystkich, należy ustawić pompę i wówczas kolor wtrysku niema znaczenia...
Zakładam, że to niewiedza sprzedającego każe mu pisać takie rzeczy, chyba, że jest w tym ciut prawdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez b2quattro ; 20-10-2011 o 18:41 Powód: .....
b2quattro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2011, 11:54   #18
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Wymiana pompy

Wtryski - jak by nie były oznaczone - jeżeli są sprawne i układ się nie zapowietrza - to silnik powinien chodzić W MIARĘ poprawnie, nie gasnąć itd. Jednak do normalnej długotrwałej pracy z dużymi obciążeniami powinny być wkładane takie wtryski, jak były oryginalnie.
Mnie kiedyś w trasie pękła obudowa wtrysku i paliwo sikało na zewnątrz - miałem jakiś zupełnie przypadkowy wtryskiwacz lekko zardzewiały, który nie wiadomo po co walał się w samochodzie KILKA LAT (!), włożyłem go do silnika, żeby dojechać - i szczerze mówiąc nie widziałem różnicy w pracy silnika... Potem oczywiście jak Pan Bóg przykazał wymieniłem na nowe zielone WSZYSTKIE...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2011, 08:08   #19
b2quattro
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-07-2010
Skąd: Milanówek
Model: Transit
Silnik: 2.5TD
Rocznik: 1999
Postów: 25
Domyślnie Odp: Wymiana pompy

Powalczyłem trochę w temacie i ugrzązłem...
Ma ktoś patent na wyciągnięcie tych plastykowych czy też teflonowych uszczelnień na wtryskachGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszystkie pozostawały w otworach, zagiętym drutem nie idzie ich wyjąć...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A może zostawić je w otworach i "nowe" wtryski włożyć bez uszczelnień...

Pojawił się też nowy kłopot, nie wiem, czy nie powiązany z zapalającą się kontrolką od pompy, mianowicie trzymając gaz na jednym poziomie, jest tak jakby pompa przestawała działać, lekko wcisnę pedał i jest przyśpieszenie...
Albo pedał gazu umiera, albo się coś zapowietrzaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.?

Generalnie autem jeżdżę, ale nie bangla wszystko tak jak powinno, a cały czas najdziwniejsze jest to, że zapala się kontrolka od pompy a pompa nie wchodzi w tryb awaryjny, normalnie pracuje...
Moje stare wtryski po wyjęciu, okazały się jakąś zbieraniną, żadnych oznaczeń, a mimo to na pompie która jest teraz w nowym silniku chodziły bez zastrzeżeń...
Zakładałem, że jak wrócę do starego układu pompa - wtryski, wszystko będzie chodzić jak dawniej, ale teraz zastawiam się poważnie, czy kupić po prostu nowych niebieskich wtrysków....tyle, że na same nowe wtryski wydać 700zł i mieć to samo, to słabo mi się uśmiecha...

Jeszcze raz może zapytam, jakie są objawy, źle ustawionego zapłonuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakieś dymienie, czy coś, ,bo że głośniejsza praca to wiem...
b2quattro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2011, 16:01   #20
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Wymiana pompy

Za wczesny to twardy chód i wyraźniejszy rechot silnika. Opóźniony wtrysk to stłumiony chód, czarny dym, słabe wkręcanie się na obroty, jeśli jeszcze bardziej opóźniony i lejące mocniej wtryski - pojawia się niebieski, śmierdzący chemicznie kwaśny dym - to niespalone paliwo w silniku dostaje się do rozgrzanego wydechu i tam się fajczy...
Cytat:
Napisał b2quattro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A może zostawić je w otworach i "nowe" wtryski włożyć bez uszczelnień...
To ryzyko, że zapieką się i nie wyjmiesz ich następnym razem... Ale głowica jest żeliwna, wtryski stalowe, więc może można by je trysnąć preparatem miedzianym? I włożyć na stare uszczelki... Tak sobie kombinuję....
Nie znam patentu na wyjęcie teflonowych uszczelek - u mnie zawsze wychodziły z wtryskami...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 29-10-2011 o 16:05
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.