Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-02-2014, 22:13   #61
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Wymiana paska rozrządu

W generowanych kartach przeglądów z etisa dla mojego samochodu nie ma nic o konieczności wymiany łańcucha - przynajmniej nie znalazłem takiej info... A też mam 2.0tdci podobno z łańcuchem między wałkami [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

UZUPEŁNIENIE - rozmawiałem dzisiaj w tej sprawie w Ford Sławek: praktycy twierdzą, że jeśli nic nie słychać, to łańcuch można ewentualnie wymienić co drugi rozrząd. W praktyce oznacza to, że łańcuch jest jednak "na całe życie"....

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 28-02-2014 o 08:36
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2014, 10:41   #62
arek444
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-10-2011
Skąd: Kielce
Model: focus I, s-max, galaxy
Silnik: 1.6 benzyna, 2,0 TDCi, 2,0 TDCi
Rocznik: 2004, 2008, 2013
Postów: 12
Domyślnie Odp: Wymiana paska rozrządu

W silniku 2.0 TDCi 140KM mój mechanik twierdzi że pasek co 200 tys. a łańcuch między wałkami co 400 tys.
arek444 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2014, 12:56   #63
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Wymiana paska rozrządu

Cytat:
Napisał jacaku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w s-max 2.0 tdci jest pasek rozrządu a miedzy wałkami jest łańcuch. W silnikach SPA

Bump: koszt paska z pompom SKF ok 450 pln i oryginalny łańcuch z napinaczem 375 pln "fiatowski" zamienniki tańsze a robocizna pasek ok 200 do 300 a łańcuch ???
dziś sam zabrałem się za wymianę pasek pestka tylko ten łańcuch.
Nie SPA tylko PSA, nie "pompom", tylko pompą i jaki "fiatowski"? może jednak francuski? Co ma Fiat do PSA?

Mnie podobna operacja, chociaż mniej złożona - wymieniałem całą górną część głowicy, tą w której osadzone są wałki rozrządu, łańcuch i napinacz rozrządu. Do tego wymiana rozrządu, oleju kosztowała za robociznę około 500PLN + koszt części. Z tym, że u mnie hałasowało to raz, a po dwa miałem wytarte niektóre krzywki wałka rozrządu (wydechowego, tego da się w 1.6 obejrzeć po zdjęciu pokrywy zaworów, co było z drugim mogłem tylko gdybać).
Z części musiałem sobie kupić uszczelkę wałka rozrządu, "górę głowicy z wałkami i łańcuchem", popychacze, uszczelki kolektora dolotowego, uszczelki wtrysków (miedziane i te gumowe do gniazd wtrysków), uszczelkę pod pokrywę zaworów. Ogólnie droga zabawa, ale różnica w kulturze pracy silnika jest i to bardzo duża. Zeszło prawie cała dniówka, bo były problemy z odkręceniem szpilek wtryskiwaczy (+40 - żadna nie nadawała się do ponownego założenia).
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2014, 21:00   #64
jacaku
ford::beginner
 
Imię: jack
Zarejestrowany: 21-01-2014
Skąd: Chrzanów
Model: smax
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2013 2009
Postów: 33
Domyślnie Odp: Wymiana paska rozrządu

wiem że silnik PSA /odnośnie Francja czy fiat na oryginale napis Italy/ na zakupionym również. Zacząłem rozbieranie silnika do wymiany łańcuszka jest trochę roboty ale rozebrane. na czwartym cylindrze podejrzane tzw koniki trochę rozklepane oczywiście wydechowe. Przyszła pora na decyzje rozbierać dalej czy nie. Rozbieranie dalej ściągniecie głowicy trochę gimnastyki, poszło i tłoki całe nie wypalone nie pęknięte,n ale jedno ale na tym czwartym cylindrze na w górnej cześć jasne odbarwienie / wysokość drugiego pierścienia/ o szerokości 2 cm i wysokości ok 5 mm . Podejrzenie pęknięty pierścień oczywiście drugi. czas na dalsze sprawdzenie tego cylindra
a całym powodem rozbioru i wymiany łańcucha był powód szarpania powyżej 2 tys obrotów i głośna praca łańcucha po zapaleniu przez około 30 sekund
jutro zabieram się za misę i sprawdzanie dalej. dodam iz samochód kupiłem niedawni i ktoś już grzebał przy wtrysku. prawdopodobnie był wymieniany
jak rozbiorę napisze
jacaku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2014, 06:40   #65
jacaku
ford::beginner
 
Imię: jack
Zarejestrowany: 21-01-2014
Skąd: Chrzanów
Model: smax
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2013 2009
Postów: 33
Domyślnie Odp: Wymiana paska rozrządu

nie będę się rozpisywał przyczyna ustalona paproch pod zaworami ssącymi cylinder 4 brak szczelności stąd pod obciążeniem brak pełnej kompresji i zapłonu paliwo cofało się przez ten zawór do kolektora ssącego maź w tym kolektorze. zawaliłem iz jak robiłem szlif głowicy pod nowa uszczelkę nie sprawdziłem jej szczelności. ani tez nie zdemontowałem zaworów co prawda wymyłem ja dokładnie po szlifie ale nie na tyle by była czysta. okazało się to po złożeniu silnika i próbie odpalenia, gdyż uszkodziłem sobie wałek coś podeszło dziurką do smarowania i się przytarł oraz podszedł nagar pod zawory cylinder nr 2 i po ponownym rozebraniu silnika ustaliłem powyższe spostrzeżenia. mój błąd ze przed złożeniem nie wyjąłem zaworów nie wyczyściłem ich a po drugie nie dałem do sprawdzenia szczelności głowicy koszt ok 100pln to teraz wydam 15 razy sto na naprawę . przeguby sprawdzone ok mimo iz w ASO K-ów kierunek Olkusz ustalili iz to jest przyczyna przerywania.
jacaku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2014, 14:36   #66
gaiden
ford::beginner
 
Avatar gaiden
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 27-05-2012
Model: Focus RS
Silnik: 2.3
Rocznik: 2017
Postów: 49
Domyślnie Odp: Wymiana paska rozrządu

Cytat:
Napisał arek444 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W silniku 2.0 TDCi 140KM mój mechanik twierdzi że pasek co 200 tys. a łańcuch między wałkami co 400 tys.
Mechanik tak twierdzi, Ford też zaleca pasek co 200 tys lub 10 lat - tylko co będzie jak strzeli ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nikt za to nie zapłaci. Ja mam oryginalne 160 tys zrobione i 7 lat i wymieniłem ostatnio rozrząd - całość u zaprzyjaźnionego mechanika zamknęła się w cenie 680 brutto z fakturą.
ps. Łańcuszek nie był wymieniany.
gaiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2014, 18:15   #67
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Wymiana paska rozrządu

Cytat:
Napisał gaiden Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mechanik tak twierdzi, Ford też zaleca pasek co 200 tys lub 10 lat - tylko co będzie jak strzeli?
A co będzie jak strzeli niedługo po wymianie? Myślisz, że mechanik uzna Ci to na gwarancji? Pokryje koszt remontu silnika? Żebyś się przypadkiem nie zdziwił.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2014, 20:25   #68
gregor75
ford::professional
 
Imię: gregor
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Oława
Model: focus mk3/fiesta mk6
Silnik: 2.0 tdci 140km/1.3 70km
Rocznik: 2014/2008
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: Wymiana paska rozrządu

Jeżeli ma fakturę , to ma i gwarancję
gregor75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2014, 05:44   #69
gaiden
ford::beginner
 
Avatar gaiden
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 27-05-2012
Model: Focus RS
Silnik: 2.3
Rocznik: 2017
Postów: 49
Domyślnie Odp: Wymiana paska rozrządu

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co będzie jak strzeli niedługo po wymianie? Myślisz, że mechanik uzna Ci to na gwarancji? Pokryje koszt remontu silnika? Żebyś się przypadkiem nie zdziwił.
Prawdopodobieństwo, że strzeli nowy pasek, a prawdopodbieństwo, że strzeli 7 letni z 160 tys przebiegu jest jednak nieporównywalnie inne.

Mi chodziło o fakt, że bardzo długiego działania paska w s-max, mianowicie co 200 tys lub 10 lat - o ile 200 tys jeszcze może nie dziwić to 10 lat dla gumy to jednak zdaniem wielu długo za długo. Wielu mechaników twierdzi, że te nowe terminy są wysoce naciągane.
gaiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2014, 08:49   #70
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,004
Domyślnie Odp: Wymiana paska rozrządu

200 dolatują na pewno, co do 10 lat to nie wiadomo bo s-max jeszcze 10 nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. za 2 lata wyjdzie w praniu...
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.