Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-09-2014, 12:10   #151
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Aktualizacja oprogramowania (w serwisie)

berthold61-dobra rada dla syna
nastepnym razem jak bedzie chcial chipowac silnik to lepiej niech kupi sobie wiekszy silnik
bo:
wykonując tę samą prace pod wiekszym obciazeniem silnika:
-mały silnik po chipie
-wiekszy silnik bez chipa
to zawsze ten wiekszy silnik spali mniej paliwa jak ten maly z uwagi na warunki pracy silnika i stosunek nadmiaru powietrza do paliwa-mowa o dieslu-i o termodynamice silnika wynikajacej z tego ze duzy silnik przy tej amej mocy zawsze bedzie mial wieksza sprawnosc od malego pod obciazeniem.

mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2014, 15:43   #152
berthold61
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: Ruda Śląska
Model: fokus mk 2 audi a2
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 226
Domyślnie Odp: Aktualizacja oprogramowania (w serwisie)

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"Idzie" jak się ma wsad "fabryczny", ale z wyłączonym DPF... Ja nie mam. Trzeba znaleźć kogoś, kto ma, podesłać go na sczytanie a potem podjechać na wgranie.
__________________

to muszę się trochę porozglądać poczytać ,popytać i coś z tym zrobić



Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
berthold61-dobra rada dla syna
nastepnym razem jak bedzie chcial chipowac silnik to lepiej niech kupi sobie wiekszy silnik
bo:
wykonując tę samą prace pod wiekszym obciazeniem silnika:
-mały silnik po chipie
-wiekszy silnik bez chipa
to zawsze ten wiekszy silnik spali mniej paliwa jak ten maly z uwagi na warunki pracy silnika i stosunek nadmiaru powietrza do paliwa-mowa o dieslu-i o termodynamice silnika wynikajacej z tego ze duzy silnik przy tej amej mocy zawsze bedzie mial wieksza sprawnosc od malego pod obciazeniem.

ale to silnik 2,0 tdci 136 ps teraz po chipie 168ps i on wcale taki mały nie jest ,no i on go nie kupował tylko ode mnie go skubnął ja teraz brykam audi a2 bo mi to wystarcza sam pomykam czasem we 2-kę . tylko właśnie o to spalanie chodzi nic mu nie dolega wszystko oki ale to spalanie jak na diesla to specjalnie niskie nie jest w dodatku on raczej spokojnie jeżdzi , u nas miasto to prawie trasa (Śląsk) specjalnych korków nie ma .
chyba trzeba wrócić do fabrycznego softu bo i tak dobrze jechało się a spalanie było mniejsze o 2l/100

zapomniałem dodać że chip nie był robiony dla samego chipa tylko DPF zaczynał się zapychać coraz częściej i decyzja o wycięciu a przy okazji chip bo to taniej wychodzi razem

Ostatnio edytowane przez berthold61 ; 26-09-2014 o 15:46
berthold61 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2014, 07:16   #153
ferolo22
ford::advanced
 
Imię: daniel
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: słupsk
Model: focus , Escape
Silnik: 1.6, 2.0
Rocznik: 2007, 2016
Postów: 422
Domyślnie Odp: Aktualizacja oprogramowania (w serwisie)

Panowie ja swoje trzy grosze dorzucę do forum.
Posiadam najnowszy fabryczny soft do forda focusa mk2 1.6 tdci w którym znajomy wywalił mi obsługę dpfa soft sprawdzony po 20tyś mojego użytkowania wszystko chodzi jak najlepiej soft można sobie wgrać elmem poprzez kabelek na procesorze stn.
Jeśli ktoś potrzebuję niech da znać na priv Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nr softu to 7M51-12A650-UG
Jak widać soft jest z 2008 i jest to najnowszy soft do tej wersji no chyba że coś nowego za jakiś czas pojawi się w tabeli siergieja to znowu będzie przeróbka.
Pozdrawiam
ferolo22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2014, 08:07   #154
berthold61
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: Ruda Śląska
Model: fokus mk 2 audi a2
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 226
Domyślnie Odp: Aktualizacja oprogramowania (w serwisie)

Cytat:
Napisał ferolo22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie ja swoje trzy grosze dorzucę do forum.
Posiadam najnowszy fabryczny soft do forda focusa mk2 1.6 tdci w którym znajomy wywalił mi obsługę dpfa soft sprawdzony po 20tyś mojego użytkowania wszystko chodzi jak najlepiej soft można sobie wgrać elmem poprzez kabelek na procesorze stn.
Jeśli ktoś potrzebuję niech da znać na priv Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nr softu to 7M51-12A650-UG
Jak widać soft jest z 2008 i jest to najnowszy soft do tej wersji no chyba że coś nowego za jakiś czas pojawi się w tabeli siergieja to znowu będzie przeróbka.
Pozdrawiam


o widzę że ruszyła się samopomoc i to mi się podoba ,może ktoś ma foczkę 2,0 tdci 136ps bez fabrycznego DPF mile widziany soft
berthold61 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2014, 07:50   #155
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Aktualizacja oprogramowania (w serwisie)

To ten chip to jakis tragiczna poprawka, bo z twojego opisu wynika jasno ze problem jest ewidentny w chipie-a jezeli jest tak jak piszesz odnosnie stylu jazdy, i jezeli jezdzi spokojnie a i tak pali wiecej!!!! to odrazu ci powiem ze to nie chodzi wcale o chipa ale tak naprawde wyzsze spalanie przy spokojnej jezdzie po usunieciu dpfa- to oznacza tylko tyle ze ten silnik nadal pluje paliwem do wydechu bo raczej jest nie realne aby disel przy tej samej spokojnej jezdzie przed i po chipie palil z 6L do 8-9L.

Chodzi o to ze diesel jak jest nie obciazony to ma pracowac przy jak najwiekszym mozliwym nadmiarze powietrza(pomijajac egra-ale to inna bajka)

Wiec teoretycznie i praktycznie!!! po dobrze zrobionym chipie silnik podczas spokojnej jazdy powinien tak samo spalic paliwa przed jak i po chipie.

Zmieniac sie to powinno dopiero podczas butowania-wowczas silnik po chipie ktory dostaje wiecej paliwa moze spalic troche wiecej jak ten silnik bez chipa ktory ma nawet tą samą porównywalną moc-a dzieje sie tak dlatego ze po chipie silnik pracuje na ubozszej mieszance bo kazdy chce wyciagnac jak najwiecej nawet kosztem nie efektywnego spalania.

Ale u ciebie przy spokojnej jezdzie silnik pali az za duzo.
jezeli twoja jazda wyglada tak jak opisales to ja robie podobne trasy i mam spalanie srednio 4,5L lub mniej jak jade spokojnie. Za to wiem ze 2,0tdci moze podobnie spalic i przy wolnych trasach gdzie mozesz pomalu jechac na 5-6 biegu to powinienes miec naprawde niskie spalanie.

Powiem tak 2,0 tdci zreszta jak kazdy inny podobny diesel jadac do okolo 70km/h na ostatnim biegu powinien bez problemu miescic sie w 4L/100km lub mniej. jezeli sie nie miesci w 4L to juz napewno jest cos nietak.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2014, 15:32   #156
berthold61
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: Ruda Śląska
Model: fokus mk 2 audi a2
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 226
Domyślnie Odp: Aktualizacja oprogramowania (w serwisie)

Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To ten chip to jakis tragiczna poprawka, bo z twojego opisu wynika jasno ze problem jest ewidentny w chipie-a jezeli jest tak jak piszesz odnosnie stylu jazdy, i jezeli jezdzi spokojnie a i tak pali wiecej!!!! to odrazu ci powiem ze to nie chodzi wcale o chipa ale tak naprawde wyzsze spalanie przy spokojnej jezdzie po usunieciu dpfa- to oznacza tylko tyle ze ten silnik nadal pluje paliwem do wydechu bo raczej jest nie realne aby disel przy tej samej spokojnej jezdzie przed i po chipie palil z 6L do 8-9L.

Chodzi o to ze diesel jak jest nie obciazony to ma pracowac przy jak najwiekszym mozliwym nadmiarze powietrza(pomijajac egra-ale to inna bajka)

Wiec teoretycznie i praktycznie!!! po dobrze zrobionym chipie silnik podczas spokojnej jazdy powinien tak samo spalic paliwa przed jak i po chipie.

Zmieniac sie to powinno dopiero podczas butowania-wowczas silnik po chipie ktory dostaje wiecej paliwa moze spalic troche wiecej jak ten silnik bez chipa ktory ma nawet tą samą porównywalną moc-a dzieje sie tak dlatego ze po chipie silnik pracuje na ubozszej mieszance bo kazdy chce wyciagnac jak najwiecej nawet kosztem nie efektywnego spalania.

Ale u ciebie przy spokojnej jezdzie silnik pali az za duzo.
jezeli twoja jazda wyglada tak jak opisales to ja robie podobne trasy i mam spalanie srednio 4,5L lub mniej jak jade spokojnie. Za to wiem ze 2,0tdci moze podobnie spalic i przy wolnych trasach gdzie mozesz pomalu jechac na 5-6 biegu to powinienes miec naprawde niskie spalanie.

Powiem tak 2,0 tdci zreszta jak kazdy inny podobny diesel jadac do okolo 70km/h na ostatnim biegu powinien bez problemu miescic sie w 4L/100km lub mniej. jezeli sie nie miesci w 4L to juz napewno jest cos nietak.

ja częstko kiedyś nim jeżdziłem z szybkością około 110/godz bo to wydawało by się jest optymalna szybkość dla oszczędnej jazdy oczywiście 6 biegowa skrzynia ,mniejsza szybkość to już mordęga dla tego silnika i on mniej nigdy nie palił niż 6 litrów myślę że to jest chyba normalne spalanie dla 2 litrowego silnika i nie wierzę że one mniej mogą palić ale teraz to już stanowczo za dużo powyżej 8/100 bez butowania i chętnie bym wrócił do fabrycznego softa ale z modyfikacją wyłączenia DPF bo fizycznie już go nie mam ,chip raczej dobrze zrobiony jest bo robił to prawdziwy fachowiec nie jakiś szemrany gościu ,,jak by co mogę ściągnąć obecny soft dla testów w zamian też bym chętnie jakąś przeróbkę potestował
berthold61 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2014, 08:35   #157
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Aktualizacja oprogramowania (w serwisie)

to popytaj innych z fabrycznymi softami. ktos kiedys nawet tutaj na forum napisal ze jechal twoim silnikiem jakies 120km z predkoscia do okolo 70km/h na ostatnim biegu i dla testu zatankowal na stacji na trasie do pelna. po przejechaniu tych 120km znowu mial stacje.

I szczerze mowie ze spalanie mial jakies 3,7L.
Ja w swoim robiac taki test spokojnie zejde ponizej 4L i jestem tego pewien.
A ty chcesz mi wmowic ze twoje 2,0tdci ma spalic wiecej jak moje 1,8tddi?

to odrazu ci powiem ze spalanie tych obu silnikow powinno byc zblizone, nawet gdybys wziął 1,6tdci i porownał to tak samo to spalanie tez powinno byc podobne.

Bo o ile wielkosc silnika ma wplyw na spalanie w miescie o tyle na trasie bardziej liczy sie przelozenie, obroty silnika i gabaryty samochdu.

Jezeli masz chwilowe spalanie na komputerku to sprawdz jak ci pali.

ps. kiedys sprawdzalem omege 2,5tdi -do 70km/h tez mial spalanie 4l-tyle ze juz ponizej nie chcial zejsc.

berthold61-popytaj innych z twoimi silnikami, zreszte popytaj gdziekolwiek kogokolwiek bo to niewazne jaki silnik diesla
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2014, 14:58   #158
ferolo22
ford::advanced
 
Imię: daniel
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: słupsk
Model: focus , Escape
Silnik: 1.6, 2.0
Rocznik: 2007, 2016
Postów: 422
Domyślnie Odp: Aktualizacja oprogramowania (w serwisie)

Panowie a powiedzcie mi nie posiada ktoś z was softu podkręconego do 1.6 Tdci do testowania najlepiej bez dpfa no chyba że ktoś może podziałać z softem i go podkręcić to dam swój i będę testerem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Panowie a powiedzcie mi nie posiada ktoś z was softu podkręconego do 1.6 Tdci do testowania najlepiej bez dpfa no chyba że ktoś może podziałać z softem i go podkręcić to dam swój i będę testerem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Panowie a powiedzcie mi nie posiada ktoś z was softu podkręconego do 1.6 Tdci do testowania najlepiej bez dpfa no chyba że ktoś może podziałać z softem i go podkręcić to dam swój i będę testerem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ferolo22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2014, 12:29   #159
gorilas
ford::average
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 13-05-2011
Skąd: Wroclaw
Model: Focus II FL
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 112
Domyślnie Odp: Aktualizacja oprogramowania (w serwisie)

Troche w inna strone niz powyzej, wciaz odnosnie aktualizacji PCM w serwisie chcialem podzielic sie 1 obserwacja, jestem ciekaw czy jeszcze ktos tak mial i co to oznacza.

Foka jak w sygnaturze, w sierpniu zaktualizowalem w serwisie we Wroclawiu PCM z 7M51BCE do ostatniego dostepnego 7M51BNA. Oprocz opisywanych juz na forum pozytywnych obserwacji odnosnie pracy silnika, mam jeszcze jedna. Mialem powracajacy blad EGR (po skasowaniu, nawet resecie KAM, i tak wracal w ciagu najdalej tygodnia) i zastanawialem sie nad jego wyczyszczeniem / zaslepieniem. Wczoraj pierwszy raz od dluzszego czasu podpialem sie ELMem zeby wlaczyc nagrzewnice i przy okazji sprawdziwszy bledy stwierdzilem ze zadnego bledu EGR juz nie mam (czyli nie wrocil od sierpnia do pazdziernika!). Co to moze 'lopatologicznie' oznaczac:
- nowe oprogramowanie lepiej sobie zarzadza EGRem i zawor po prostu dziala?
- czy moze Ford wpadl na pomysl czegos co w niektorych branzach bywa nazywane Service Call Avoidance, czyli jakis tam problem na podkomponencie jest, ale na tyle niegrozny ze oprogramowanie przestaje go sygnalizowac, przynajmniej w warstwie dostepnej dla uzytkownika?
gorilas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2014, 13:21   #160
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Aktualizacja oprogramowania (w serwisie)

w aktualizacji była zmiana dotycząca odczytów z przepływomierza, teraz nie jest już taki czuły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.