Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-01-2014, 11:32   #1
explosive
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 03-01-2014
Skąd: Busko Zdrój
Model: Ford Focus mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 9
Domyślnie Dziwna kontrolka w radiu

Witam mam focusa 1.6 benzyna z 2004 roku, dzisiaj jak jechałem i sluchałem radia z CD (A mam tą wersje z nawigacją) to na ekranie pokazała sie ikonka z 3 samochodami jadącymi za sobą i taki trójkąt z wykrzyknikiem i odrazu sie zmieniło samo na jakies takie dziwne radio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem Ciekawy co to oznaczało ? Jakby ktoś wiedział to proszę piać z góry dziękuje !!
Pozdrawiam !! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

explosive jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2014, 11:37   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dziwna kontrolka w radiu

Radio złapało falę RDS-u , są to na zchodzie podawane informacje o korkach, warunkach jazdy, itp, jak radi masz cicho, to samo sie pogłaśnia i informuje. Nie wiem czu w Polsce to jest,.czy działa.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2014, 11:44   #3
explosive
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 03-01-2014
Skąd: Busko Zdrój
Model: Ford Focus mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 9
Domyślnie Odp: Dziwna kontrolka w radiu

Właśnie w Polsce mi to złapało i było po polsku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
explosive jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2014, 13:43   #4
gorilas
ford::average
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 13-05-2011
Skąd: Wroclaw
Model: Focus II FL
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 112
Domyślnie Odp: Dziwna kontrolka w radiu

Najwyrazniej od jakiegos czasu dziala, bo ja tez juz pare razy slyszalem bedac teraz na swieta w Polsce. Dziala jak ma dzialac, jak w zachodniej Europie, przerywa CD czy inne radio i pojawiaja sie informacje o ruchu. Sadzac po glosie i jinglach, w moim przypadku to chyba ktorys kanal Polskiego Radia. Z regionalizacja chyba srednio, byla mowa i o sytuacji na A4 na Dolnym Slasku (na ktorym akurat bylem), i o jakims zdarzeniu na Mazurach.
Z drugiej strony w Niemczech jadac przez Badenie-Wirtembergie tez slysze newsy np. z Saksonii. Lepiej uslyszec wiecej niz nie wiedziec nic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gorilas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2014, 14:26   #5
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,513
Domyślnie Odp: Dziwna kontrolka w radiu

Cytat:
Napisał gorilas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najwyrazniej od jakiegos czasu dziala, bo ja tez juz pare razy slyszalem bedac teraz na swieta w Polsce. Dziala jak ma dzialac, jak w zachodniej Europie, przerywa CD czy inne radio i pojawiaja sie informacje o ruchu. Sadzac po glosie i jinglach, w moim przypadku to chyba ktorys kanal Polskiego Radia. Z regionalizacja chyba srednio, byla mowa i o sytuacji na A4 na Dolnym Slasku (na ktorym akurat bylem), i o jakims zdarzeniu na Mazurach.
Z drugiej strony w Niemczech jadac przez Badenie-Wirtembergie tez slysze newsy np. z Saksonii. Lepiej uslyszec wiecej niz nie wiedziec nic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Mam wrażenie, że kolega pomieszał dwie różne funkcje
a) funkcja TRAFFIC
b) funkcja TMC

ad a) w większości radii włączamy tą funkcję przyciskiem TA (nie ma nic wspólnego z nawigacją) => rózne stacje radiowe o różnych porach podają głosowe informacje o sytuacji na drodze => radio przełącza się na te komunikaty

ad b) funkcja związana z nawigacją => jeśli nawigacja ma funkcję i licencje TMC, to odbiera informacje o różnych utrudnieniach na drodze


(zdjęcia "zwykłej" nawigacji w celu pokazania funkcji TMC)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mogę się mylić ale sądzę, że wtym przypadku to były komunikaty TMC

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 03-01-2014 o 14:28
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2014, 13:36   #6
explosive
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 03-01-2014
Skąd: Busko Zdrój
Model: Ford Focus mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 9
Domyślnie Odp: Dziwna kontrolka w radiu

Nie wątpie ze to było to bo nie mam polskich map na nawigacji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
explosive jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2014, 17:31   #7
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Dziwna kontrolka w radiu

Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Mogę się mylić ale sądzę, że wtym przypadku to były komunikaty TMC
...
Tyle, że w Polsce nikt nie nadaje TMC bez subskrypcji (do swobodnego odbioru). Więc musiało by być to np. czeskie TMC - w Czechach i owszem działa to nieźle, a łapię komunikaty czeskie na przykład na A4 pod Gliwicami...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.