Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-11-2010, 19:00   #1
zibi967
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-10-2010
Skąd: Bełchatów
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 130km
Rocznik: 2006
Postów: 94
Question Wymiana filtra paliwa

Witam wszystkich użytkownikow S-maxa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niedawno zakupiłem wymienione tu autko z motorkiem 2.0 - 130 km --będę wymieniał wszystkie filtry Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. lecz niestety nie mam pojecia jak do tego się zabrać ;( proszę o informacje co i jak no i oczywiscie jakie czynnosci po wymianie aby autko odpaliło . Dziekuję za wszelkie udzielone informacje ..

zibi967 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2012, 10:17   #2
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Wymiana filtra paliwa

Odgrzewam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Planuje niedługo wymienić filtr paliwa bo mrozy itp itd.

Pytanie czy nie jest to skomplikowane na tyle że,sąsiad który troszke grzebie przy autkach nic nie popsuje,zapowietrzy itp?

Nie chce mi sie do ASO z tym jechać,jakie macie doświadczenia?
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.

Ostatnio edytowane przez RafałB ; 20-12-2012 o 13:40
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2012, 13:15   #3
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: Wymiana filtra paliwa

Ja wymieniałem w ASO bo ponoć łatwo zapowietrzyć.
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2012, 17:06   #4
wip
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-07-2010
Model: S-Max
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 182
Domyślnie Odp: Wymiana filtra paliwa

wymieniałem z kolegą mechanikiem. Nie bardzo jest jak ścisnąć przewody aby nie spłynęło paliwko do baku, więc po zalaniu filtra paliwem podłączyliśmy specjalne urządzonko które za pomocą kompresora zrobiło podciśnienie i zassało paliwo do instalacji. Potem już trochę kręcenia rozrusznikiem i silnik zaskoczył.
wip jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2012, 07:39   #5
greegi
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-07-2010
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 290
Domyślnie Odp: Wymiana filtra paliwa

Hmmm,temat był już wałkowany wiele razy. Nawet na forum S-maxa
zobacz tu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

a tu jest tutorial jak to zrobic
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
A faktycznie jest wielki problem z odpowietrzeniem układu jak już tak się stanie.
W razie co Plak będzie bardzo pomocny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
greegi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2012, 08:45   #6
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Wymiana filtra paliwa

Dzięki wszystkim za info,wygląda na to że lepiej sie samemu w to nie bawić,nawet z koleżko (domowym mechaniorem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) też lepiej chyba sobie darować...

Zostaje ASO lub warsztat który ma pojęcie...
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2012, 09:36   #7
Radek3571
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-05-2012
Model: Ford S Max
Silnik: 1,8
Rocznik: 2008
Postów: 52
Domyślnie Odp: Wymiana filtra paliwa

Ja w wakacje przed wyjazdem wymieniałem wszystkie filtry u naszego zaprzyjaznionego mechanika ,jak ma pojęcie to robi od strzału ,szkoda kasy na ASO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdr
Radek3571 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2012, 08:46   #8
andree74
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 26-04-2009
Skąd: Skawa
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 154
Domyślnie Odp: Wymiana filtra paliwa

Ja wymieniałem sam, choć mechanikiem nie jestem. Instrukcję jak wymieniać odszukałem na naszym forum (chyba dział fokusa) . Podstawowa rzecz : trzeba się ruszać przy wymianie i dobrze zaślepić wężyki dopływowy i odpływowy tak żeby paliwo nie spłynęło z wężyków. W przygotowaniu miałem dużą strzykawkę z olejem napędowym, bo niestety u mnie korki nie do końca pasowały i cała wymiana troszkę była stresująca.
andree74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2012, 14:56   #9
johnybig
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 23-04-2012
Skąd: Poznań
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 35
Domyślnie Odp: Wymiana filtra paliwa

2 razy wymieniałem, góra 15minut pracy, z filtrem dostajesz takie zabezpieczenia do zatkania rurek i najważniejsze jak zakręcisz nowy filtr to przez otwór w górnej części filtra (taki okręcany na wężyk) zalej puszkę, zobacz pkt.8 [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
johnybig jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2013, 16:01   #10
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Wymiana filtra paliwa

witam.
Mała instrukcja wymiany filtra paliwa w silniku po lifcie.
1. dobrać klucz torx na śruby od filtra (6 śrub) plus klucz 10-ka.
2 Ściągamy osłonę filtra (2 śruby plus jedna nakrętka
3. odkręcamy 4 śruby na pokrywce filtra.
4. teraz węże. Tu jest troszkę zabawy. Nie miałem korków , wiec do zaślepienia użyłem stare wyschnięte "dzióbki" z tubek z silikonem. ładny stożek zaklejony silikonem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
a. wyciągamy dolot: z białego zatrzasku wysuwamy na 3-5 mm ruchomy środek(delikatnie). Naciskamy na pozostałą część tak jakbyśmy chcieli wcisnąć ten biały plastik i delikatnie pociągamy/wyciągamy wężyk. wychodzi lekko. W wężyk wciskamy wcześniej przygotowaną końcówkę tubki silikonowej. Tu warto się pośpieszyć
b. z odlotem z filtra robimy to samo, co z odlotem. Tu nie musimy się śpieszyć
5. Pokrywka ma już odkręcone śruby, więc pozostało tylko ją podważać z każdej strony. Robimy to przy śrubkach, bo jest tam gruby plastik. Pokrywka musi iść do góry równomiernie na wysokość około 1 cm. Wtedy możemy szarpać do góry.
6 Wymieniamy filtr, zalewamy paliwem(1cm powyzej najwyższego punktu wkładu), zmieniamy uszczelkę na pokrywie(w zestawie) i zakładamy pokrywę. Dokręcamy śruby.
7 Wciskamy Wężyk odlotu, następnie dolotu. wciskamy te małe, białe, plastikowe zabezpieczenia.
8 zakładamy osłone filtra.
9 odpalamy silnik i trzymamy przez chwile na wiekszych obrotach.

po tej operacji , w tej kolejności samochód nawet się nie zająknął przez chwile. nie używałem żadnych strzykawek, odciągów, czy czegokolwiek. Miałem stracha, ale poszło bez problemu.
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.