Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-01-2018, 07:31   #1
oisom
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2007
Skąd: małopolska
Model: Focus combi
Silnik: 1.6 16V zetec SE + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 335
Domyślnie Dziwne nietypowe zachowanie się kontrolki check engine

Witajcie. Od niedawna zauważyłem dziwne nienormalne zachowanie się kontrolki check engine. Objawia się to tym że kontrolka zaczyna lekko świecić , przygasać , chaotycznie, raz świeci niemal normalnie a za moment przygasa że ja ledwo widać, pulsuje sobie w nieregularny, przypadkowy sposób raz mocniej raz słabiej . Jak wiadomo mi było do tej pory powinna albo świecić albo migać w określony dla odpowiedniego kodu awarii sposób ale zawsze z pełną swoją mocą. ( najlepiej jak wcale nie przypomina o swojej obecności) Dodam że podczas przekręcanie kluczyka podczas testu kontrolek zawsze świeci normalnie, nie wzbudza zastrzeżeń. Przeglądnąłem połączenia przewodów które są w miarę łatwo dostępne pod maska, kostki złącza, nie napotkałem na jakieś zaśniedziałe czy uszkodzone. Z tego co zauważyłem może to mieć związek z wilgotnością w kabinie. Zanim zacznę grzebać tam w zakamarkach koło komputera lub zanim pojadę do elektryka by wpiął komputer i zaczął mnożyć koszty czy ktoś może miał podobne objawy ? Czy ktoś podsunie jakiś trop ? Dodam że silnik pracuje prawidłowo. Obawiam się też że to nie jest jakiś wykrywany błąd, który zostaje w pamięci tylko jakieś niedomaganie samego komputera, bądź problem z zasilaniem jakiegoś tam modułu. Problem ten w ostatnim czasie pojawił się z 5 razy w odstępie kilku dni , trwał za każdym razem nie dłużej niż 15 - 20 minut po czym ustępował.

__________________
Marcin
oisom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2018, 07:35   #2
maol
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Łódź
Model: Focus Mk1 FL
Silnik: TDCi 1,8
Rocznik: 2004
Postów: 244
Domyślnie Odp: Dziwne nietypowe zachowanie się kontrolki check engine

Zacznij od tradycji - zimnych lutów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2018, 07:57   #3
oisom
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2007
Skąd: małopolska
Model: Focus combi
Silnik: 1.6 16V zetec SE + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 335
Domyślnie Odp: Dziwne nietypowe zachowanie się kontrolki check engine

Tylko od czego zacząć ? Od samego komputera ? UU delikatna sprawa czy jest w ogóle rozbieralny w jakiś nieinwazyjny sposób ? Ewentualnie czy mogę dla próby podmienić komputer ? na co zwracać uwagę gdybym chciał to zrobić ? kody symbole ? co z immobilizerem ? Co trzeba wiedzieć / zrobić by inny komputer się zgrał i działał w mojej foce ?
__________________
Marcin
oisom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2018, 08:01   #4
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,617
Domyślnie Odp: Dziwne nietypowe zachowanie się kontrolki check engine

Najpewniej masz problem jak sporo użytkowników focusa - zimne luty na zegarach z tyłu. A dla pewności warto też podpiąć pod kompa i zobaczyć czy przypadkiem nie ma błędu.
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2018, 08:07   #5
oisom
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2007
Skąd: małopolska
Model: Focus combi
Silnik: 1.6 16V zetec SE + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 335
Domyślnie Odp: Dziwne nietypowe zachowanie się kontrolki check engine

Ale zimne luty na zegarach z tył np. na obwodzie samej kontrolki to raczej powodowały by problem cały czas w tym sensie że podczas testów po przekręceniu kluczyka już ta kontrolka by głupiała od razu a ona zawsze świeci normalnie w tym momencie a dopiero później zaczyna świrować, test zawsze wypada prawidłowo. Chyba że jest to bardziej złożone niż myślę i te zimne luty mogą powodować problem w inny sposób a nie taki oczywisty typu konkretnie na ścieżce samej kontrolki.
__________________
Marcin
oisom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2018, 09:10   #6
J@colo
ford::professional
 
Avatar J@colo
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Poznań
Model: C-max/Galaxy/Mondeo/S-max
Silnik: 1.8TDCI/1,9TDI/2.0TDCI/1.8TDCI
Rocznik: 2006 / 2001 / 2005/2006
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Dziwne nietypowe zachowanie się kontrolki check engine

Pisałem już kilka razy na forum, że liczniki z 2002 są wadliwe, oprócz migających kontrolek, często skazówki temperatury i paliwa idą do pionu po wyciągnięciu kluczyka, im nowszy rocznikowo fokus tym większe buble tam wkładali, przedlifty miały o wile lepiej dopracowane części.
J@colo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.